Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ne olursa olsun 860 milyonluk adam bu şekilde yenilmemeliydi..
Lucci, Luffy'den kat be kat üstün olmasına rağmen, Luffy lastik avantajıyla dövüşebilmişti. Cracker'dede bunu gördük. Adam delmek için atak yapıyor ama Luffy o saldırıyı bataklık gibi içine çekebiliyor, içine çekmekle de kalmıyor adamı yeniyor, şaka gibi.. Hiç sevmedim esnek b.haki olayını! Şu dakikadan sonra, hangi fiziksel savascı Luffy'e zarar verebilecek söyler misiniz?
Lastik avantajı nedir, böyle bir cümle saçma durmuyor mu? Lucci de meyvesiyle güçlenmiyor mu? Meyvesiyle Luffy'e karşı koymuyor mu? Ortada denk bir güç vardı. Meyveye karşı meyve başka bir şey değil. Bir de irade gücü var ortada. Bu da kişiyi daha da öne çıkarıyor.

Ayrıca Luffy, Cracker'i açık bir şekilde yendi. Nedense hala kabul edilmiyor bu durum. Nami karışmadan hareketler olmuyor mu? oluyor. Cracker tüm gücüyle saldırıyor ve büskevitten adamları var. Luffy de Nami'ye sen karışma diyor. Bunun üzerine de Luffy, Crackerı ve kuklalarını devre dışı bırakıyor. Açık bir şekilde yeniyor. Hem;
- Zoro, Picayı yenince çok mu farklıydı?
- Jack'in Neko ile İnu'yu yenmesi farklı mı? bunları göz önüne almadan sadece Luffy'e çamur atmak ne kadar hakkaniyetli?

Oda istediği gibi vs yi yazıyor çiziyor, önemli olan sonuç ve sonuçta da Luffy, Cracker'in saldırısına rağmen kendisini ve kuklalarını eziyor. Açık bir şekilde ortada bir galibiyet var.

Bir diğer yandan, Luffy'nin tüm vs'leri ciddiyet barındırmıyor. Luffy'nin her vs'sinin ciddi geçeceğini de beklemeyin. Çünkü kendisi bir kere lakayt. Olsun o kadar.

Outlaw

Lastik avantajı nedir, böyle bir cümle saçma durmuyor mu? Lucci de meyvesiyle güçlenmiyor mu? Meyvesiyle Luffy'e karşı koymuyor mu? Ortada denk bir güç vardı. Meyveye karşı meyve başka bir şey değil. Bir de irade gücü var ortada. Bu da kişiyi daha da öne çıkarıyor.

Ayrıca Luffy, Cracker'i açık bir şekilde yendi. Nedense hala kabul edilmiyor bu durum. Nami karışmadan hareketler olmuyor mu? oluyor. Cracker tüm gücüyle saldırıyor ve büskevitten adamları var. Luffy de Nami'ye sen karışma diyor. Bunun üzerine de Luffy, Crackerı ve kuklalarını devre dışı bırakıyor. Açık bir şekilde yeniyor. Hem;
- Jack'in Neko ile İnu'yu yenmesi farklı mı? bunları göz önüne almadan sadece Luffy'e çamur atmak ne kadar hakkaniyetli?

Oda istediği gibi vs yi yazıyor çiziyor, önemli olan sonuç ve sonuçta da Luffy, Cracker'in saldırısına rağmen kendisini ve kuklalarını eziyor. Açık bir şekilde ortada bir galibiyet var.

Bir diğer yandan, Luffy'nin tüm vs'leri ciddiyet barındırmıyor. Luffy'nin her vs'sinin ciddi geçeceğini de beklemeyin. Çünkü kendisi bir kere lakayt. Olsun o kadar.
Luffy'e fiziksel saldırılar çok zor işliyor ya, ondan verdi sanırım Lucci örnegini.

Sen o vs den keyif aldın mı? Tatmin etti mi seni?

Sen o vs den keyif aldın mı? Tatmin etti mi seni?
Tatmin etmemiş olabilir ama Cracker'in Luffy'e zarar vermeden aradan çıkmasını istiyodum ve aradan çıkarıldı. Bitik bir Luffy'nin BigMom'ın karşısına çıkmasını istemem çünkü. Kısacası istediğim durum oldu, nasıl olduğu benim için çok önemli değil. Diğer türlü zorla alsa arc lastik gibi uzayabilirdi.

Tatmin etmemiş olabilir ama Cracker'in Luffy'e zarar vermeden aradan çıkmasını istiyodum ve aradan çıkarıldı. Bitik bir Luffy'nin BigMom'ın karşısına çıkmasını istemem çünkü. Kısacası istediğim durum oldu, nasıl olduğu benim için çok önemli değil. Diğer türlü zorla alsa arc lastik gibi uzayabilirdi.
Önemli olan kısım bu zaten tatmin olup olmamak. İnsanlar (bende) beğenmemişiz işte vs yi. Nerdeyse hiç keyif verici değildi.
Bende yeni bir şeyle Luffynin ezerek geçmesini bekledim Crackeri ama olmadı. Onun yerine 11 saat uzadı ve saçma bir şekilde bitti. Zaten Luffy ciddi bir yara almadığı sürece kısa sürede toparlayacaktı kendini. Özellikle nehirlerden bile yiyecek akarken çok kolaydı bu yani. 1 gün geçirse Oda (ki 11 saati yiyeceğine böyle yapabilirdi) Luffy zinde olarak fırlayabilirdi Linlin'in karşısına. Ama Oda gene trollük yapmak istedi hiçte keyifli olmadı. Ben eleştirileri gayet haklı buluyorum açıkçası.

Önemli olan kısım bu zaten tatmin olup olmamak. İnsanlar (bende) beğenmemişiz işte vs yi. Nerdeyse hiç keyif verici değildi.
Bende yeni bir şeyle Luffynin ezerek geçmesini bekledim Crackeri ama olmadı. Onun yerine 11 saat uzadı ve saçma bir şekilde bitti. Zaten Luffy ciddi bir yara almadığı sürece kısa sürede toparlayacaktı kendini. Özellikle nehirlerden bile yiyecek akarken çok kolaydı bu yani. 1 gün geçirse Oda (ki 11 saati yiyeceğine böyle yapabilirdi) Luffy zinde olarak fırlayabilirdi Linlin'in karşısına. Ama Oda gene trollük yapmak istedi hiçte keyifli olmadı. Ben eleştirileri gayet haklı buluyorum açıkçası.
Seriden her zaman memnun olacak değiliz ki? Özellikle vs'lerden falan. Hem ben ve bir çok kişi serinin hikayesini beğeniyoruz. Vs'lere bu yüzden çok takılmıyorum. Oda da benim kafada olduğundan yeri geldiğinde vs'leri önemsiyor, yeri geldiğinde karaktere şaklabanlık yaptırıyor, vs'nin nasıl olduğunu bizi tatmin edip etmeyeceğini umursamıyor.

MDL_Roronoa

Daha önce de söyledim. Luffy baygın düşecekse vs sonunda çöp bir müsabaka oldu demektir.
Eğer ayakta yeniş tekniği benim için tamamdır.

860 milyonluk yonkou adamının mağlubiyeti; CC, Hody, Bellamy gibi Cracker yanında esamesi okunmayacak adamlardan daha sönüktü. O adamın bu şekilde yenilmesi hiç içime sinmedi. Bana göre saçma sapan bir galibiyetten başka bir şey de değil.

Bir de şöyle bir şey var. Luffy adamın ''kuklasının'' b hakisini övsün, akabinde Cracker kendini gösterir göstermez, Luffy'nin kolunu kesip, net ataklar yapsın ve bu iki adam 11 saat dövüşsün. Sonra mangaka kaydadeğer hiç bir şey göstermeden, saçma sapan bir teknikle, Cracker'i saf dışı bıraksın.. Ne diyelim şimdi? Tamam Luffy yensin de o adamı bu kadar gömmek nedir? Cracker'den çok daha zayıf karakterlerin mağlubiyeti bile bu kadar basit değildi ve göze de batmıyordu. Bu yüzden Cracker galibiyetini saçma ve ireti bulmamız normal.

Sonuç olarak, bu kişisel bir şey ve ben bu galibiyeti sevmedim.

Son düzenleme:
Zaten Cracker'in hakkını verdirmek için 11 saatlik savaş mevzusu yaptı. Asıl teknikleri de hala kullanmadı. Göstermediği g4 içinde ki bir formu daha var ve büyük ihtimal onunla birlikte Luffy'nin 2 yıllık eğitiminin tam sonucunu göreceğiz. Cracker işin hikayesi.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık