Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Densetsu no Samurai
Kıyaslamak için değil de örnek olsun diye söyleyeceğim. Zoro Mr 1'a kadar çeliği kesemiyordu değil mi? Luffy ise ta Arlong arc'ta kiribachiyi parmaklarıyla kırmıştı. Oradaki Luffy, Mr 1'ı yenen Zoro'dan güçlü diyecek değilim elbette.

Gerçekte de olduğu gibi elması kırmanın kesmekten daha kolay olabileceğini söylüyorum yani. Ha bu demek değil ki elması her önüne gelen kırabilir. Üst düzeyde olmak gerekir bunun için. Aksi halde Jozu'yu kimse yenemez dememiz lazımdı.
Bir elmayı kesmek mi yoksa parçalamak mı daha kolay ? Kesmek bence. O yüzden daha zor kesilir ama daha kolay kırılır mantığı kafama yatmıyor açıkçası. Ancak dediğin gibi de olabilir. Op bu. Çok büyük haki sahipleri elmasa zarar verebilir. Ancak ben hemen hemen aynı kalemin adamlarının Jozu'yu yenemeyeceğini ifade ediyorum zaten. Yonkouları, Dragon'u ve Garp'ı çıkart. Jozu'yu alabilecek bir adam yok seride. İfade etmek istediğimin bir yönü bu aslında.

Bir elmayı kesmek mi yoksa parçalamak mı daha kolay ? Kesmek bence. O yüzden daha zor kesilir ama daha kolay kırılır mantığı kafama yatmıyor açıkçası. Ancak dediğin gibi de olabilir. Op bu. Çok büyük haki sahipleri elmasa zarar verebilir. Ancak ben hemen hemen aynı kalemin adamlarının Jozu'yu yenemeyeceğini ifade ediyorum zaten. Yonkouları, Dragon'u ve Garp'ı çıkart. Jozu'yu alabilecek bir adam yok seride. İfade etmek istediğimin bir yönü bu aslında.
Bir ara araştırmıştım bu meseleyi. Dünyanın en sert maddesi olsa da en sağlamı değil. Kırılgan bir yapısı varmış. Op'ta da elmas bu şekilde tasarlanmıştır diye düşündüm. Saydığın isimlerin zaten yeneceğinde hemfikiriz. Mesele kendi seviyesindeki adamlarda. Onlardan da yenebilen çıkabilir muhtemelen. Marco'yu daha önde görüyorum Jozu'dan. Wb'den sonra hep Marco ile anılır oldu bu tayfa. Ha aksi de olabilir elbette ama bana pek öyle gelmiyor.

@karolla
Güldürmedi. :S

Bir ara araştırmıştım bu meseleyi. Dünyanın en sert maddesi olsa da en sağlamı değil. Kırılgan bir yapısı varmış. Op'ta da elmas bu şekilde tasarlanmıştır diye düşündüm. Saydığın isimlerin zaten yeneceğinde hemfikiriz. Mesele kendi seviyesindeki adamlarda. Onlardan da yenebilen çıkabilir muhtemelen. Marco'yu daha önde görüyorum Jozu'dan. Wb'den sonra hep Marco ile anılır oldu bu tayfa. Ha aksi de olabilir elbette ama bana pek öyle gelmiyor.
Bu biraz da total güçten ziyade yeteneklerin birbirlerine ters gelme durumuyla ya da rakiplerin birbirlerine kurdukları haki üstünlüğüyle alakalı. Mesela Marco tüm amirallerin karşısında tanklık görevini yaptı. Kizaru, Aokiji ve Akainu'yu tekmeledi ancak hiçbir amiral çizik almadı. Ancak Jozu Aokiji'ye bir omuz koydu adamdan kan geldi. Buna binaen Marco'nun Jozu'ya b. haki anlamında üstünlük kuracağını düşünmüyorum. Totalde Marco üstünse bile b. hakisi yetersiz kalacağından Jozu gibi bir adamı yenmesi mümkün değil bence.

@Hakili Yumruk

Verdiğin örnek mantıklıydı ancak @Raiden'e açıkladığım gibi Mingo, Marco gibilerin Jozu'yu yenme şansı yok.

@Densetsu no Samurai

Ama Marco saf güç+b. hakili saldırı yaparken Jozu saf güç+b.haki+elmasla saldırı yapıyor.Marco Kizaru'ya tekmesinde net vuruş yapmadı Kizaru bloklamıştı diye hatırlıyorum.Yani Kizaru'ya net bir vuruş yapsa belki o da azıcık kan getircekti.Akainu'ya zaten çok az da olsa hasar verdi.Jozu Aokiji'ye azıcık daha fazla kan getirmiştir o kadar.Yani elmasla saldırı da 1 tık üstün olsun zaten Jozu ama Marco'nun savunma yönü çok daha ağır basıyor bence.Ki zaten saldırı olarakta çok fark göremedim ben.

Ben bu elması bu kadar güçlü görmüyorum nedense.Marco seviyesi adamın b. hakisi elmas sertliğinde olabilir bile.Bu yüzden Jozu Marco'ya savunma sınırına ulaşana kadar hasar veremezken Marco ufak ufak hasarlar verebilir bile.Marco Jozu'dan üstündür.

@Densetsu no Samurai

Ama Marco saf güç+b. hakili saldırı yaparken Jozu saf güç+b.haki+elmasla saldırı yapıyor.Marco Kizaru'ya tekmesinde net vuruş yapmadı Kizaru bloklamıştı diye hatırlıyorum.Yani Kizaru'ya net bir vuruş yapsa belki o da azıcık kan getircekti.Akainu'ya zaten çok az da olsa hasar verdi.Jozu Aokiji'ye azıcık daha fazla kan getirmiştir o kadar.Yani elmasla saldırı da 1 tık üstün olsun zaten Jozu ama Marco'nun savunma yönü çok daha ağır basıyor bence.Ki zaten saldırı olarakta çok fark göremedim ben.

Ben bu elması bu kadar güçlü görmüyorum nedense.Marco seviyesi adamın b. hakisi elmas sertliğinde olabilir bile.Bu yüzden Jozu Marco'ya savunma sınırına ulaşana kadar hasar veremezken Marco ufak ufak hasarlar verebilir bile.Marco Jozu'dan üstündür.
Luffy de saldırılarını lastikle yaparak erim kuvveti kazanıyor mu diyelim o zaman ? Ya da Marco uçarak tekme atıyor mu diyelim ? :) Jozu'nun meyvesi o. Meyvesinden bağımsız değerlendiremeyiz ki adamı. Netice itibariyle Marco'nun yapamadığını yapmış mı ? Yapmış. O zaman ben de şunu diyebilirim:

Jozu Marco gibi ivmesini alıp amiral tekmeleseydi, omuz yerine yumruk atsaydı Kuzan'ın yüzünü Crocodile gibi kanatabilirdi ?

Cak ve Cek işin içine girdi mi çıkamayız ordan.

@Raiden

Aynen iki ters yetenek. Jozu alır gibime geliyor b. haki + sından dolayı ama berabere de bitebilir. Marco alamaz ama :D

@Densetsu no Samurai

Ben meyvesini çıkaralım demiyorum sana.Öyle vs değerlendirmesi saçmadır zaten.Sen ''Jozu kan getirirken Marco çizik atamadı'' tarzı bir yorum yaptın.Bende ona istinaden Marco'dan + olarak elmasın hasarınıda veriyor dedim.Yani elmas avantajına rağmen bile aralarında saldırı anlamında o kadar fark yok dedim.

Marco'nun yapamadığını yapmadı diye bir şey yok ki.Biri Aokiji Jozu'dan habersizken geldi net bir vuruş yaptı diğeri Kizaru'yla karşı karşıyayken bire bir vuruş yapmaya çalıştı ama bloklandı.Direk bir vuruşta belki de o da kan getiricekti ki bence getirirdi.

Kuzan'ın savunması Croco'dan fazladır.Zaten birinde biraz kan geliyor diğerinden biraz daha fazla kan geliyor.Yumrukta atsa çok fazla fark olmazdı bence.

Marco hep ikinci adamdı ve Wb öldükten sonra da bir nevi onun yerini aldı. Gorosei bile yanlış hatırlamıyorsam onun adıyla beraber anmıştı Wb korsanlarını. Eğer Jozu daha güçlü olsaydı emin olun bu dediklerim Jozu için geçerli olurdu. O tayfada Marco'dan güçlüsü yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık