Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gençler bir sorum var şimdi. Bu luffy rayleighla antreman yapıyordu özel adada. Orda 500 tane hayvan falan vardı. 3 tanesi diğerlerinden farklı tutuluyor diye aklımda kalmıştı hatta birisi maymundu galiba. King Kong GUN onun sayesinde ortaya çıkmıştı diye aklımda kalmış. Şimdi tam hatırlamıyorum dediğim gibi o bölümleri 4 sene önce okumuştum belki diğer 2 hayvanın türü neydi? Onlara göre yeni teknikleri az çok tahmin edebiliriz bence.

Gençler bir sorum var şimdi. Bu luffy rayleighla antreman yapıyordu özel adada. Orda 500 tane hayvan falan vardı. 3 tanesi diğerlerinden farklı tutuluyor diye aklımda kalmıştı hatta birisi maymundu galiba. King Kong GUN onun sayesinde ortaya çıkmıştı diye aklımda kalmış. Şimdi tam hatırlamıyorum dediğim gibi o bölümleri 4 sene önce okumuştum belki diğer 2 hayvanın türü neydi? Onlara göre yeni teknikleri az çok tahmin edebiliriz bence.
Timsahla aslandı galiba emin değilim.

Olay haki diye bakarsan 10 kişi yenebilir Jozu'yu. Ama olay elmas diye bakarsan yarıya düşer bu sayı. Ve bence olay elmas. Çünkü haki meyve iptal etmediğine göre hakiyle elması da iptal edemezsin. Farklı bir bakış açın ya da düşüncen varsa paylaşmanı isterim.
Elmasın gerçek değeri ile OP dünyasındaki değerine bakmak lazım.
Serideki evrende çoğu şey farklı işlenmiş. Magma ateşi yakıyor mesela. Adam kendi kurallarını koymuş.
Elmasında bizim dünyamızdaki gibi işlendiğini sanmıyorum.
Çok sert dayanıklı bir element olabilir ama OP insanları için aşılamaz değil.
Sonuçta bu adamlar bedenlerine haki kaplayıp mermiyi bile geçirtmiyor.
Kairoseki denilen madde ile neler neler yapılıyor.Law elmas kadar sert denilen kairosekiyi kesiyor meyvesiyle en basitinden.
Bege, elmas kadar sert denilen Pekoms'un kabuğunu silahla deliyor.

Yani elmas çok sert olabilir ama rakibin haki düzeyi gelişmişse bence geçilebilir.

Ben mesela Marco ile Jozu kapışmasında kesinlikle oyumu direk Marco'dan yana kullanırım. Elması geçebileceğini düşünüyorum şahsen. Onunda bazı karakterlerinde.

Garp'ın da mesela yumruklarıyla bile Jozu'a zarar verebileceğini yenebileceğini düşünüyorum en basitinden.

Serideki evrende çoğu şey farklı işlenmiş. Magma ateşi yakıyor mesela. Adam kendi kurallarını koymuş.
Kairoseki denilen madde ile neler neler yapılıyor.Law elmas kadar sert denilen kairosekiyi kesiyor meyvesiyle en basitinden.

Yani elmas çok sert olabilir ama rakibin haki düzeyi gelişmişse bence geçilebilir.

Ben mesela Marco ile Jozu kapışmasında kesinlikle oyumu direk Marco'dan yana kullanırım. Elması geçebileceğini düşünüyorum şahsen. Onunda bazı karakterlerinde.

Garp'ın da mesela yumruklarıyla bile Jozu'a zarar verebileceğini yenebileceğini düşünüyorum en basitinden.
Elması kırmak ayrı, kesmek ayrı. Elmasın sertliği ayrı, kırılganlığı ayrı. O yüzden haklısın. Garp vura vura kafasını kırar Jozu'nun.

+1 Senin dediğin gibi olmasa bile illa bir yerden kısılır zaten o meyve.

Tamam düşünebilirsin ama bunların dayanağı ne işte. Önemli olan o :)

Law'ın kairoseki'yi kesmesi ya da bölmesi diyelim daha doğru olur... İstisna bir durum. Özel bir çaba yok bunu yaparken. Usopp'a versen o meyveyi Usopp da keser kairoseki. Örnek olarak alınmamalı.

Elmas Op dünyasında, dünyamızdaki gibi ele alınmasa idi, kılıç ustaları için son nokta ya da çok büyük bir olaymış gibi gösterilmezdi bence.
Elmas Op dünyasında, dünyamızdaki gibi ele alınmasa idi, Dünya'nın en güçlü kılıç ustasının karşısına çıkarılmaz, Zoro'ya elması mı kesmeyi deneyeceksin diye sordurulmazdı bence.
Elmas Op dünyasında, dünyamızdaki gibi ele alınmasa idi, bir şeyin sertliği söz konusu olduğunda (mesela kairoseki) elmas kadar sert denilmezdi. Elması baz almış adam direkt olarak.

Verdiğin örneklerin elmasın kesilmesi ya da geçilmesiyle pek alakalı olduğunu düşünmesem bile evet, elmas elbet aşılacak ama ne zaman ve kim tarafından ? 850 bölümdür elmasın aşılabildiğine dair ne ses var ne görüntü :) Op evrenindeki en sağlam savunma yeteneği bu. Çok sağlam bir yetenek olduğu için bunu geçecek kişiler de sayılı. O yüzden Kraker'dir, Beckman'dır, Marco'dur, Jack'tir... Bu tarz adamların elması geçeceğini düşünmüyorum. Hemen hemen aynı kalibrede adamlar zaten bunlar. Birbirlerine karşı uçuk bir üstünlükleri olmaz. Hele Kraker daha çok yeni. Bakalım bi' ilerleyen bölümlere...

Son bölümlerde Kraker'in ortaya çıkmasıyla bir çok kişi bir afalladı. Nasıl falan dedi. Mingo'yla kıyaslanıyor Kraker vs. İlerleyen bölümlerde bazı düşünceler daha da değişecek ve yonkou adamlarına olan bakış açısı tamamen farklı olacak. Bu nedenle bakma sen Jozu'nun Mf'deki yeniliş şekline, Mingo'nun Jozu'yu durduruşuna. Bu adamlar ve yetenekleri muazzam. Öyle ha diyen kırıp kesip geçemez yani.

@Densetsu no Samurai
Kıyaslamak için değil de örnek olsun diye söyleyeceğim. Zoro Mr 1'a kadar çeliği kesemiyordu değil mi? Luffy ise ta Arlong arc'ta kiribachiyi parmaklarıyla kırmıştı. Oradaki Luffy, Mr 1'ı yenen Zoro'dan güçlü diyecek değilim elbette.

Gerçekte de olduğu gibi elması kırmanın kesmekten daha kolay olabileceğini söylüyorum yani. Ha bu demek değil ki elması her önüne gelen kırabilir. Üst düzeyde olmak gerekir bunun için. Aksi halde Jozu'yu kimse yenemez dememiz lazımdı.

Bu elmas çok büyütülüyor bence.Haki dediğimiz şey elmastan daha sert değil mi ? En azından Shanks'ın hakisi elmastan çok daha sert olması lazım.Bir yonkonun sol kolu ayarında bir adam olarakta yeri belli edilmiş zaten.

karolla

@Densetsu no Samurai
Kıyaslamak için değil de örnek olsun diye söyleyeceğim. Zoro Mr 1'a kadar çeliği kesemiyordu değil mi? Luffy ise ta Arlong arc'ta kiribachiyi parmaklarıyla kırmıştı. Oradaki Luffy, Mr 1'ı yenen Zoro'dan güçlü diyecek değilim elbette.

Gerçekte de olduğu gibi elması kırmanın kesmekten daha kolay olabileceğini söylüyorum yani. Ha bu demek değil ki elması her önüne gelen kırabilir. Üst düzeyde olmak gerekir bunun için. Aksi halde Jozu'yu kimse yenemez dememiz lazımdı.
kiribachi aliminyum folyodan yapıldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık