Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karolla

Haki görünmez bir zırh ekler. Zaten bu sayede buza, magmaya falan vurabiliyorsun canın yanmadan ve zarar görmeden. Gamma meyve tabanlı ve elementsel bir saldırı olduğu için haki eklenemez. Bu sebeple görünmez kalkana sahip full kokalı bir bedenin içine giremez. Dışından dolanın durur. Elini haki kaplayan birisi kizarunun lazerlerine yumruk atabilir mesela. Zarar görmez. Aksi halde kizaruyu nasıl yeneceksin? Uzaktan lazer yağmuru yapar durur değil mi? Aynı mantık.

Ama full koka yapıp, görünmez kalkan yoksa, yani kokanın üstüne görünmez kalkan ekleyemezse gelen magma, lazer ve gamma zarar verir.

Mesela baltalı denizci gammaya ashiroi dakka mıdır nedir bir şey yaparak geri püskürtebilir. Rayleigh eliyle görünmez kalkan ile itebilir. Ki amiraller de wbnin depremini böyle görünmez kalkan ile ittiler.

Esas soru şu: Kokaya görünmez kalkan eklenebilir mi?

Haki görünmez bir zırh ekler. Zaten bu sayede buza, magmaya falan vurabiliyorsun canın yanmadan ve zarar görmeden. Gamma meyve tabanlı ve elementsel bir saldırı olduğu için haki eklenemez. Bu sebeple görünmez kalkana sahip full kokalı bir bedenin içine giremez. Dışından dolanın durur. Elini haki kaplayan birisi kizarunun lazerlerine yumruk atabilir mesela. Zarar görmez. Aksi halde kizaruyu nasıl yeneceksin? Uzaktan lazer yağmuru yapar durur değil mi? Aynı mantık.

Ama full koka yapıp, görünmez kalkan yoksa, yani kokanın üstüne görünmez kalkan ekleyemezse gelen magma, lazer ve gamma zarar verir.

Mesela baltalı denizci gammaya ashiroi dakka mıdır nedir bir şey yaparak geri püskürtebilir. Rayleigh eliyle görünmez kalkan ile itebilir. Ki amiraller de wbnin depremini böyle görünmez kalkan ile ittiler.

Esas soru şu: Kokaya görünmez kalkan eklenebilir mi?
Görünmez kalkanın işlevi bir nevi full beden koka değil mi ? Bunlar ayrı ayrı şeyler bence. Birini yaptığında diğerine gerek kalmıyor olabilir. Ya da bu karşıdaki saldırının seviyesiyle alakalı da olabilir. Daha güçlü bir saldırıda full beden, daha güçsüz bir saldırıda görünmez haki kalkanı kullanmak ya da bunun tam tersi gibi bir durum olabilir. Hangisi daha güçlü bunların bilmiyoruz çünkü.

Görünmez kalkan tamamen 2 yıl öncesinden kalma bir şey gibi duruyor. Misal şimdi 3 amiralin Wb'nin saldırısını durdurmasını çizse hepsi de kokalı olurdu muhtemelen.

Ya da Shanks'a gelelim. Akainu'yu blokladığında kokaya gerek duymamış bence.

Şimdi de başka bir karakter olan Sabo'ya gelelim. Arenayı patlattığı sahne sıradan bir koka saldırısı değildi. B.hakide baya ilerlemiş olduğu belli ama buna rağmen koka kullandı. 2 yıl önce olsa görünmez haki ile yaptı derdik.

Luffy de CC'ye karşı kokasız haki kullanmıştı. Bir nevi görünmez kalkan dediğimiz şey gibi. Bazıları koka yoktu nasıl vurdu falan diyordu hatta.

Yani demem odur ki Shanks en güçlü b.hakisini görünmez kalkan değil de koka olarak kullanır diyorum. Mangaka bu işleri çok karıştırdığı için bizler muallakta kalıyoruz böyle.
Yok Musti, kilica bedene yüklenen görünmez hakiden bahsetmiyorum. Onda alayı koka yapar. Yılan Kardeşlerin, Sentomaru'nun falan yaptığı var ya? Hani Luffy'e uzaktan vuruyordu falan. Ondan bahsediyorum.

O kalkanla magmayı falan engelleyebilecegini dusunuyorum. Shanks öyle yapmıştır dedigim bu. Aksi takdirde Akainu'nun yumruğu kılıçtan bayağı büyük. Kilicin altindan ve ustunden magma sekmedi Musti. Kilic komple kapamiyor o yumruğu. Hatırla Issho da koca g3'u kilici ile blokladı ama bir taraftan yüzüne geldi.

Bu teknik bence ilaç gibi bir şey. Bedeni riske atmiyorsun. Öyle zehirmis, magmaymis falan bunu yapacan.

Yok Musti, kilica bedene yüklenen görünmez hakiden bahsetmiyorum. Onda alayı koka yapar. Yılan Kardeşlerin, Sentomaru'nun falan yaptığı var ya? Hani Luffy'e uzaktan vuruyordu falan. Ondan bahsediyorum.

O kalkanla magmayı falan engelleyebilecegini dusunuyorum. Shanks öyle yapmıştır dedigim bu. Aksi takdirde Akainu'nun yumruğu kılıçtan bayağı büyük. Kilicin altindan ve ustunden magma sekmedi Musti. Kilic komple kapamiyor o yumruğu. Hatırla Issho da koca g3'u kilici ile blokladı ama bir taraftan yüzüne geldi.

Bu teknik bence ilaç gibi bir şey. Bedeni riske atmiyorsun. Öyle zehirmis, magmaymis falan bunu yapacan.
Biliyorum da kimseden göremiyoruz bu tarz şeyler. Sanki hakinin yapısını değiştirmiş gibi davranıyor Oda. Misal Skypia'daki k.haki ile şimdiki k.haki arasında oldukça fark var.

Neyse ya, biz niye düşünüyoruz çizen düşünsün derdini. :/ Bir şekilde Akainu ile dövüşecek Luffy ya da Sabo. O zaman görürüz işin aslını.

Hocam ben de mobilden yazmıştım. Bu engel değil imlaya. İmla biraz saçma gelebilir ama inanılmaz derece adamı yoruyor. Ben bu problemden ötürü mobilde bile her şeyi düzgün yazmaya çalışıyorum ki başkaları aynı sorunu yaşamasın.

Amiraller meyveleri ile öne çıkmak zorundalardı çünkü o zamanlar haki seride yer edinmemişti. Jozu'nun haki seviyesi ile ilgili doğru düzgün bilgimiz yok ama şunu biliyoruz ki Cracker de o da Yonkou'nun üst düzey adamlarından. Gücü dışarıdan çok rahat hissedilen bir adamdan fazla hakisi varsa eğer Jozu mümkün değil ki 3. adam olsun. Biz Ace'i gördük, Marco'yu gördük. Jozu'ya biçilmiş üst sınır baştan belli.
Olabildiğince dikkat ediyorum zaten. Editleyip düzenliyorum çoğu zaman ama gene de sıkıntılar olabiliyor. O zaman da tekrar yazıyorum.

Hacı güç sezme, k.haki işe alakalı. Luffy, Sanji'ye de çok güçlü diyor kedi ile köpeğe de diyor. Ağaçların korkması ise korkunç aura meselesi. Hani Zoro'da da var ya, Monet altına ediyordu, onun gibi.

Jozu, sol kol çünkü WB tayfasında kendisi. Tayfanın çıtası genel olarak daha yüksek olduğu için sağ kol olamayabilir orada. Baktığında Kaido tayfasında üç yıkımcı var, Mom'da dört imiş, biri gitmiş. Shanks tayfasında Beckman, Yasopp ve Roo, yani üç kişi öne çıkıyor. WB tayfasında ise beş tane öne çıkan adam var: Marco, Jozu, Ace, Thatch (meyvesiz dördüncü olmuş, bir de karanlığı yeseydi ah) bir de Vista. Beşinci tümen dahi Mihawk ile gayet iyi kapışıyor.

Cracker belki Jozu'nun yaptığı işi yapar. Misal Jozu, atıyorum Zoro'yu yendi, o da yenebilir belki. Ancak bireysel kıyasa girdiğinde iş değişiyor. Jozu'nun avantajı öne çıkıyor. Koca buz dağı atıyor, saf gücü sağlam gözüküyor. Kendisinde doğal koka var. Koka bedeni sertleştirme ve bu adam elmas. Yetmiyor üstüne haki ekliyor bir de. Yani b.hakin bu adamdan iyi olsa bile fark etmez. Bu adam senden daha fazla sertliğe ulaşır. Bellamy nasıl zarar verdi Luffy'e? Luffy lastik, lastik yumuşak bir madde, sertleştiriyor bunu koka ile ama gene de bak düşün Bellamy bile zarar veriyor. Aynı Bellamy sence Jozu'ya vursa ne olur? Luffy'de belki Jozu kadar b.haki vardır lakin o kadar sertlik yok. g4'te ise daha sert oluyor çünkü haki kaplı bedeni şişiriyor adam. Dof'un tekmesi etki etmedi baktığında, halbuki o tekme elbette ki Bellamy'nin yumruğundan güçlüdür. Saf güç ve dayanıklılık dedin mi zaten Jozu'nun Cracker'dan aşağı kalacağını pek kimse düşünmez.

Belki Mom'ın tayfada olsa sağ kol olacak adam ama işte.

860 milyon ödül bilgisi iyi oldu.Jack ise 1 milyar.Ödül ve güç mevzusunda oda gereken mesajları verdi ve vermeye devam ediyor.Dof 2 tane 500 milyonluk adam tarafından ortak bir çalışmayla alt edildi önemli kısım luffye ait olsa bile.Luffy 500 den fazlasını almalıydı lawa kıyasla.Dövüş sonrası luffy de tükendi.Yani Dof 1 milyar civarı ödül alabilecek birisi.Net 1 de olabilir.Mangaka bence bu mesajı verdi.

Koka bedeni sertleştirme ve bu adam elmas. Yetmiyor üstüne haki ekliyor bir de.
Hocam bu Koka+haki diye bir şey yok. Ben mi kaçırdım anlamadım ki koca seride. Ellerin kolların kararmasından metal gibi parlamasından bahsediyorsan haki ile kaplandığı okuyucu tarafından anlaşılsın diye konulmuş bir şey. En fazla tekkai var diye bilirsin ki onun da Jozu da olduğunu görmedik.

Kimse Jozuya güçsüz demiyor ama sen diyorsun ki %100 doğrulukla Jozu>Cracker. Biz de diyoruz ki Cracker gözükeli 1-2 bölüm olmuş. Bu adamın daha neler yaptığını bilmiyoruz. Zaten bir kılıç ustasının karşılaşmak istemeyeceği iki meyveden birine sahip Jozu.(Diğeri Buggy'nin meyvesi) Kafadan avantajlı. Ancak bu da savaşı garantiye sokmaz. Misal şunun olması da ihtimaller dahilinde;

Jozu'nun meyvesi sadece dış yüzeyi elmas yapıyor olabilir. Law'ın Gama Knife'ı gibi iç organları etkileyen bir tekniği varsa eğer Cracker'ın Jozu kaybedebilir.

Yami

860 milyon ödül bilgisi iyi oldu.Jack ise 1 milyar.Ödül ve güç mevzusunda oda gereken mesajları verdi ve vermeye devam ediyor.Dof 2 tane 500 milyonluk adam tarafından ortak bir çalışmayla alt edildi önemli kısım luffye ait olsa bile.Luffy 500 den fazlasını almalıydı lawa kıyasla.Dövüş sonrası luffy de tükendi.Yani Dof 1 milyar civarı ödül alabilecek birisi.Net 1 de olabilir.Mangaka bence bu mesajı verdi.
Peki Luffy başlangıçta direk G4 ile dalsa her şeyini kullansa Mingo dayanabilir miydi ?

Peki Luffy başlangıçta direk G4 ile dalsa her şeyini kullansa Mingo dayanabilir miydi ?
O riske giremeyeceği için yorduktan sonra açtı zaten.Tabii law da yordu.Direk açsa daha çok dayanacağı kesin.Luffyde daha çok kucakta taşınırdı tabii.G4 luffy rahat 1 milyar eder zaten hatta bence fazlası eder.Jacki alacağını düşünürsek.

Hocam bu Koka+haki diye bir şey yok. Ben mi kaçırdım anlamadım ki koca seride. Ellerin kolların kararmasından metal gibi parlamasından bahsediyorsan haki ile kaplandığı okuyucu tarafından anlaşılsın diye konulmuş bir şey. En fazla tekkai var diye bilirsin ki onun da Jozu da olduğunu görmedik.

Kimse Jozuya güçsüz demiyor ama sen diyorsun ki %100 doğrulukla Jozu>Cracker. Biz de diyoruz ki Cracker gözükeli 1-2 bölüm olmuş. Bu adamın daha neler yaptığını bilmiyoruz. Zaten bir kılıç ustasının karşılaşmak istemeyeceği iki meyveden birine sahip Jozu.(Diğeri Buggy'nin meyvesi) Kafadan avantajlı. Ancak bu da savaşı garantiye sokmaz. Misal şunun olması da ihtimaller dahilinde;

Jozu'nun meyvesi sadece dış yüzeyi elmas yapıyor olabilir. Law'ın Gama Knife'ı gibi iç organları etkileyen bir tekniği varsa eğer Cracker'ın Jozu kaybedebilir.
Hayır, koka b.haki tekniği. Bak Tashigi, Monet'i kesiyor. Bak bakalım koka var mı? Zoro, Pica'yı kesiyor ama koka var. Fark, Tashigi ezik, koka yapacak kadar iyi değil bu konuda.

Kesin demiyorum ki o arkadaş diyor kesin eşitler diye. Ben de şu an için baktığında böyle bir şey görünmüyor, aksine Jozu'nun avantajlı olduğu görülüyor diyorum. Cracker aksini düşündürürse söylerim bunu zaten. Ama takdir edersin ki her sol kol eşittir mantığı sığ bir mantık. Çok fazla etmenin olduğu seride sırf ikisi de sol kol diye eşit denemez. Zaten baktığında tayfaların eşit olmadığını görürsün, anlattım ya işte WB tayfasında 5 adam on planda iken diğerlerinde üç diye. Heriflerin kaptanı da en güçlü olarak tanıtılmış. Şimdi de Kaido en güçlü deniyor. Yani anlayacağın kaptan bazında eşit değil ki adamlar tayfa bazında eşit olsun. Arkadaş, o da yonko bu da yonko o zaman tayfaları eşittir gibi bir mantığa gidiyor.

Urouge Luffy kadar ne yaptığı ne ettiği bilinen bir adam değil. Ama Luffy'nin icraatlarının hepsi belli. Dolayısıyla az çok yapabilecekleri de belli. Bu sebeple iki durum arasında fark olduğunu düşünüyorum. Mingo'yu yenen adama Mingo'dan daha zayıf adam yollamanın bir izahatı yok :)
Niye bilinmesin ki? Faaliyet yaptıkça ün yaparsın ve yaptıkların duyulur. Zaten adam bilinen biri, 11 novadan birisi kendisi. Zaten aksi takdirde niye dört adamından birini göndersin? Demek ki sağlam birini olduğunu düşündü. Ama düşündüğünden de sağlam çıktı.

Yani mesele teori değil pratik. O, Cracker'ı Dof'tan güçlü görse de bu böyle olduğunu göstermez, Mom'ın düşüncesidir bu sadece. Zaten g4 karşısında Dof gibi yiyecektir dayağını Cracker da.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık