Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

karolla

Bunu diyen kim ? Ben öyle diyen birisini görmedim, heralde bu adamlar Spandam gibi olmayacaklar, ama bu ünvanı kabul etmek bile hükümet köpeği ünvanını almaya yetiyor, Alabasta'da Croco'nun rakibi korsanlar ona bunu söyledi, Jinbe Shichibukai olunca Arlong bunu söyledi, en sonra olarak Eustass Kid bunu söyledi. Bunu onlara anlat, neden bu adamlar onlara ''köpek'' diyor mesela... Bunu diyen biz değil, bizim çıkardığımız bir şeymiş gibi bize laf anlatıyorsunuz şuanda.
Bu nasıl hükümet köpeği ki gel deyince gelmeyecek git deyince gitmeyecek, ve hatta gidip gelmek için munakaşa edecek.

+1

Ama Teach ve Law i ayri tutmak gerek, adamlar istediği şeyleri yapmak adına o mevkiye geçtiler.
Ben pek ayırmıyorum hacı. Bakarsan hepsinin bir amacı var. Bu amaçlar uğruna emir altına giriyorlar. Ha saydığın isimler şöyle farklı. Diğerleri unvanlarını korumak isterken bunlar istemiyor diyebiliriz ama sebebi fark etmiyor benim için. Birisi adasını korumak için köpek olur, diğeri işlerini korumak için, bir diğeri rahat rahat gezebilmek için... diye gider.

Yami

WB ile aramdaki farkı görmek istiyorum diyor ama en başında.
Diyebilir bro. Fark görmek eleştiriye açık bir konudur. Farklı serilere bakabilirsin. Çok değişik fark tespit etme yöntemleri var.
Yani bir panel bilgisini resmi bir kanıt sunmak yanlış.
Kısaca mangaka açıklamamış bir panelde böyle bir iddia vurgulanmış.

Hoşuna gitmediğinden abartıyorsun.
Hoşuma gitmeyen ne ?

O anlamda diyen birisinin olduğunu zannetmiyorum, senin anlattığına göre biz onlara Spandam gözüyle bakıyoruz...
O gözle bakmıyorsanız bana göre köpek olmuyorlar işte onu diyorum.

Arlong Jinbe'nin düşmanı değildi, tam tersine Arlong'u hapisten çıkaran Jinbe idi, Eustass Kid'de Law'ın düşmanı değildi.
Genel anlamda kullandım onu.Korsan korsanın düşmanıdır.Caydırmak için varlar ya o yüzden.

adem kafalarına göre takılıyorlar, o zaman olmasınlar, bunlar siyasetçi mi hükümetten yana tavır alıyorlar,
Adamlar shici olunca bazı kazançlar elde ediyorlar o yüzden oluyorlar heralde.Adamlar hükümeti araç olarak kullanıyorlar.

Shiciler hükümetle anlaşma yapıyorlar.Sahip-köpek ilişkisi değil bunların.Hükümet yapıyo teklifi gel sen benim zararıma iş yapma bende sana bir kaç imkan vericem ve benim bazı isteklerimi yapıcan diyor.Evet ilk bakışta ''Bazı isteklerimi yapıcan'' lafını görünce ''Al işte köpek'' bunlar diyebilirsin ama öyle değil işte.Bak her şey karşılıklı orda.Hükümet bu adamlara her türlü imkanı sağlıyor peki bu adamlar hükümetin her dediğini yapıyor mu ? Shicileri savaşa getirtmek bir şey ifade etmiyor.O savaşta o shicilerden neler elde ettikleri anlam ifade ediyor.

Shanks savaşa geliyor Mihawk ''Hadi eyvallah'' diyor gidiyor.Orda Shanks'la savaş gerçekten yapılsaydı nerdeydi Mihawk ? Anaaa bi tane köpeğimiz sırf canı istedi diye gitti.

Dof.Yüzde kaçını gösterdi Mfde ? Orda bile gel Croco'ya ortak olalım dedi.Farklı niyetleri de vardı yani.

Hancock.Bu köpeğimiz yarartan çok zarar sağladı.

Neden farkı ölçmek için illa en güçlü saldırıyı yapsın? One puncman mangasında bile bir ara aradaki farkı ölçmek için adam düşük bir vuruş yapıyordu. Bunu da dile getiriyordu. Demek ki normal bir saldırı ile de fark anlaşılabilir.
Rakibi daha güçlüyse en güçlü saldırısını yapacak açıkladık ya neyi anlamıyorsunuz.Wb için okama kestiği saldırıyı yapacak hali yok.Birini deviremiyorsan en sert yumruğunu vurup sınırını görürsün.Asıl net farkı o zaman anlarsın.Mihawk zaten saldırmadan adamın kendisinden güçlü olduğunu bilecek kadar olgun.Kendini ve onu test ediyor sadece saldırı amacı o.Jozu da orada sadece etkisiz eleman.O bile durdurabiliyorsa Wb iplemez doğal olarak.Adam da bunu görünce bıraktı.

Mangaka, elizabello için de yonkou yumruğu diyor ama barto durduruyor :D

Barto bariyer koyup durduruyor, Elizabello'nun yumruğu için ne denmiş iyi bakmak lazım ;

''Net bir şekilde isabet ederse'' ... Bartolomeo'ya bu yumruk isabet etmiyor.

Ayrıca Boundman olarak Doflamingo'yu yamultan Luffy bakın ne diyor ;

''Daha önce hiç bu kadar güçlü bir yumruk görmedim.'' Elizabello'nun tek atımlık Kral Yumruğu az buz bir şey değil, isabet ettirirse Yonko'ya hasar verme ihtimali yüksek.

Hoşuma gitmeyen ne ?

O gözle bakmıyorsanız bana göre köpek olmuyorlar işte onu diyorum.

Genel anlamda kullandım onu.Korsan korsanın düşmanıdır.Caydırmak için varlar ya o yüzden.

Adamlar shici olunca bazı kazançlar elde ediyorlar o yüzden oluyorlar heralde.Adamlar hükümeti araç olarak kullanıyorlar.

Shiciler hükümetle anlaşma yapıyorlar.Sahip-köpek ilişkisi değil bunların.Hükümet yapıyo teklifi gel sen benim zararıma iş yapma bende sana bir kaç imkan vericem ve benim bazı isteklerimi yapıcan diyor.Evet ilk bakışta ''Bazı isteklerimi yapıcan'' lafını görünce ''Al işte köpek'' bunlar diyebilirsin ama öyle değil işte.Bak her şey karşılıklı orda.Hükümet bu adamlara her türlü imkanı sağlıyor peki bu adamlar hükümetin her dediğini yapıyor mu ? Shicileri savaşa getirtmek bir şey ifade etmiyor.O savaşta o shicilerden neler elde ettikleri anlam ifade ediyor.

Shanks savaşa geliyor Mihawk ''Hadi eyvallah'' diyor gidiyor.Orda Shanks'la savaş gerçekten yapılsaydı nerdeydi Mihawk ? Anaaa bi tane köpeğimiz sırf canı istedi diye gitti.

Dof.Yüzde kaçını gösterdi Mfde ? Orda bile gel Croco'ya ortak olalım dedi.Farklı niyetleri de vardı yani.

Hancock.Bu köpeğimiz yarartan çok zarar sağladı.
Ben derdimi anlatamıyorum galiba, ben sana diyorum ki mangada defalarca bunlara ''hükümet köpeği'' dendi diyorum, sen bana halen şöyle böyle diye laf anlatıyorsun arkadaşım. Senin bir derdin varsa, mangada söyleyen kişilere bunu anlat, anlatamayacağına göre konusunu aç mangada yanlış konuşuyor bu adamlar diyerek kendi görüşünü bildir, biz bi yerimizden çıkarmadık ''hükümet köpeği'' diye, mangada başka kişiler bunu söylediler bizde buna katıldık, olay bu kadar basit.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık