Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Şu Ryuusei Kazan'ı canlı yayında izleyen Sabondy halkı diyordu ya '' aynı dünyanın sonunu izlemek gibi '' diye ondan kullandım o lafı. Mübalağa.
Ben onu savaşın geneline söylediklerini düşündüm. Yani Denizciler vs WB korsanlarının savaşı için kullanılmış bi söz. Ama tabi saka nın saldırısı içinde sölenmiş olabilir.

karolla

Aradaki fark basit, Kizaru rahatça saldırıyı karşılıyor ve kendini yere bırakıyor, Doffy ise karşılayamıyor ve fırlatılıyor.

Kizaru'nun fırlatılışı ile Doffy'nin fırlatılışı arasında dağlar kadar var, birisi zorlanmasından ötürü artık tutamıyor haliyle saldırının şiddeti ile hasar alıyor, diğeri ise zorlanmıyor ve çok rahat. Adam zaten logia olduğunu bildiğinden kendini yere bırakmaktan çekinmiyor, Kizaru'nun Marco'nun saldırısını zorlamasına gerek yoktu, zaten bu yüzden Kizaru tek eliyle bile Marco'nun saldırısını karşılıyorken, Doffy iki eliyle bile saldırıyı karşılayamıyor. Eğer ciddi bir saldırı veya karşılamakta zorlanacağı bir saldırı olsaydı Kizaru WB'nin deprem saldırısını durdurduğu gibi çift el kullanırdı, tek değil.

Sen anlamadın. Ben de dediklerine katılıyorum. Benim dediğim de değil. Ben diyorumki ilk blokladığı anda dof hasar almadı. Yere çarpınca hasar aldı. Kizarunun yere çarpınca hasar almamasının sebebi ise logia olması. Ayrıca kolu ile de blokladığı için de hasar almadı. Dof da kollarına hasar almadı. Yere çarpınca aldı.

karolla

Flood olacak aklıma bir şey geldi.

Fujitora zorunlu askerlik kapsamında amiral oldu. Yani dünyada adını sanını bilmediğimiz ve bir şekilde amirallik koltuğunu hakedecek insanlar var. Tabii ki fujitoraya meyve de verdiler ve amiral yaptılar. Ama belki de mevcut gücü zaten amiral seviyesiydi ve meyve ile daha da güçlenmiş de olabilir veya mevcut gücünün amiral seviyesine çıkması için meyve şarttı. Burayı geçtim.

Eğer fujitora zorunlu askerliği red etseydi onun peşinden amiral gidecekti. Ama belki de fuji meyvesiz de bir amiralden kan alacak bir adamdı. Sonuçta bu adamlar tek gücü meyve değil.

Bu durumda mihawk korsan olmasaydı ona da pek ala amirallik teklifi gelebilirdi. Demekki mihawkın shichiliği kabul etmesinin sebebi amiral gücünde olmamasından değil gibi bir sonuç da çıkabilir. Böyle bir ihtimal de varken, neden ısrarla amiral altı olduğu konusunda tartışma çıkıyor. Sonuçta bu seride 2 tane amirale tek başına dayanacak bir kişi yok. Mihawk da tek başına takılan bir adam olduğuna göre shichiliği kabul etmesi makul değil midir.

Amiraller içinde en az sahne alan adam Fujitora sanırım. Yani daha güçlü saldırıları olduğu kesin. Bu saldırıları görmeden bir şey diyemiyoruz tabi... Ayrıca bu adam meyvesini yeni yemiş. Meyve yönünden daha da geliştirebilir kendini. Gördüğümüz kadarıyla söylemek gerekirse Aokiji alır Fujitora'yı fakat Fujitora meyvesinde daha da ustalaştığında işin rengi değişebilir. Sonuçta amiral seviye olan herkes diğer amirali yenebilir. Güçleri birbirlerine çok yakın olan adamlar bunlar.

kör topal

Yalnız çok güzel olur böyle birşey düşünmüşse E.oda.
Sakazuki'nin tek ideali denizci itibarı ve korsanların sonu.Ama WG'in pisliklerini göremiyor.(en azından şimdilik)
Kuzan ise farklı olarak WG'nin pisliklerini görebilen biri.

Kuzan ve Sakazuki'e büyük oynayacak gibi E.Oda.
+1 :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık