Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Bence yanlış düşünüyorsun. Mihawkın hiç birşeyni bilmiyordur.
Dediğim gibi sadece bilgi aktarmış idmanına katkıda bulunmuş. Sen sanırım kokuto yorusu ile çıkıp teknik boşalttığını sanıyorsun. Şuana kadar gösterilen durum böyle değil. Bence daha bir şey gördüğü yok Zoronun.
Ama senin dediğinde olabilir
O zaman o göze ne oldu, maymunlar mı aldı:p

Bu bir yana bana sorarsan Mihawk Zoro'yu bildiğin eğitti. Ray'de Luffy'i eğitti. Usta ile öğrenci konumundalar. Sen diyorsun ki sadece bilgi aktarmış, katkıda bulunmuş. Mihawk danışmanlık yapmış. O zaman danışman müşteri ilişkisinde olurlar. Ama bence öyle değil.

Usta ile öğrenci dövüşürse ve öğrenci kazanırsa bu pek de sürpriz olmaz. Boynuz kulağı geçer, öğrenci ustayı geçer:D

Yami

O zaman o göze ne oldu, maymunlar mı aldı:p

Bu bir yana bana sorarsan Mihawk Zoro'yu bildiğin eğitti. Ray'de Luffy'i eğitti. Usta ile öğrenci konumundalar. Sen diyorsun ki sadece bilgi aktarmış, katkıda bulunmuş. Mihawk danışmanlık yapmış. O zaman danışman müşteri ilişkisinde olurlar. Ama bence öyle değil.

Usta ile öğrenci dövüşürse ve öğrenci kazanırsa bu pek de sürpriz olmaz. Boynuz kulağı geçer, öğrenci ustayı geçer:D
Rayleigh'de teorik bilgi verip gitmedi mi ? Haki öğretti sonra tekniklerini eleştirdi hayvanlarla başbaşa bıraktı :)
Aynı şekilde Mihawk'da bir şeyler öğretti babunlarla eğitim yaptı. Babun almış olabilir neden almasın.
Luffyin G4 üNE dayanabilen hayvanlar var iken Zoro ile kapışacak babunda vardır.
Sanmıyorum Mihawkın çıkıp zoro ile güreşeceklerini :D

@Riful

Şimdi biraz kurguya Oda'nın g.tlüğüde giriyor.Zoro'nun bi kere karakterini anladıysak eğitimi isterken zerre kendi için değil tayfasını korumak için istediğini görebiliyoruz.Zoro gibi onura değer veren bir adam gidipte kendini eğiten adamla kapışmaz.Ama hala DEİKU olmak istiyor değil mi ? Ama bu amacı belkide Mihawk'ı yenerek değil o öldükten sonra ünvan için kapışarak almak istiyor.Ya da biri o ünvanı Mihawk'tan alıcak Zoro'da ondan alıcak.İşte burada Shiryu devreye giriyor bana göre.Shiryu ünvanı alır Zoro'da ondan alır.Böyle DEİKU olur.Yani demek istediğim siz diyorsunuz ya hani artık hocasıyla mı kapışacak diye.İşte belki de kapışmayacak Mihawk'ın o ünvanı kaybetmesini beklicek ama yoluna Shiryu gibi bir eleman çıkıp ünvanı alırsa onla kapışıcak.

Sen kendi amacına ihanet etti diyorsun ben arkadaşlarını kendi önüne koyarak daha da büyüklük yaptı olarak görüyorum.

Amiral fuji eskiden rogerın tayfasındadır. Beraber seri sonunda raftele gitmislerdir.kayıp yüzyılı ögrendikleri zaman insanlığın ne kadar yozlaştığını görür hükümetin sırf dünya üzerindeki hakimiyetini korumak için birçok temiz kalpleri özgür olmak isteyen ruhları katlettiklerini öğrenmiştir. ve dayanamayıp gözlerini kendi kör etmiştir.roger infaz edildikten sonra bir süre toplumun içinde bazı şeyler başarmak istemiştir ve seneler boyunca sevdiği, bağlandiği insanlar olmuştur. ve bir gün yozlaşmış shichibukailerden biri sevdiklerine memleketine zarar vermiştir. bu olay issho fujitorayi denizcilere katılmaya teşvik eden seydir. artık amiral olan fujitora dünyaya bir yararı bile olmayan sırf hükümetin kendini sağlama alması için var olan sonucunda shichibukailerin şeytani davranışlarını görmezden gelen bu sistemi yok etmeyi amaçlar.
(Eğer daha önce biri böyle bir teori yazmışsa affola)

Fujitora vs Aokiji?
Logialara karsi dezavantajli gibi duruyor Issho. Hatırla, Sabo kugu gibi suzuluyordu basıncın içinden ve karşı hamle yapıyordu. Luffy ise basinci yeyince ucusa geçti. Buradaki fark bence logia farkı. Yer çekimi tarzı şeylere haki ekleniyor mu bilmiyoruz, ekleniyorsa dahi gene dezavantaj cunku Issho haki kullanmadan zarar veremezken Aokiji verebilir. Ustune surekli k.haki de kullaniyor kor oldugu icin. 10 gun sürebilecek bir savaşta o kadar haki kullanımı büyük dezavantaj. Bir de çok hasar vereceğini sanmam basıncın. Zoro'ya dahi yaptığı etki ortada.

Ama gelgelelim kendisi de basıncı sayesinde dondurulursa buzu kirabilir. Aokiji'nin meyve çok bitirici ama rakip buzu kirarsa hasarsız yirtmis oluyor, onun dezavantajı da bu. Misal Akainu tek atamasa bile yakar, hasar verir hiç değilse. Issho ise azar azar da olsa Aokiji'den yuzde götürecek.

Ilginç bir vs gerçekten. Bir sey diyemeyeceğim sonuç olarak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık