Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Halen meyve gücü olmasa diyorsun ya, şaka mısın dostum sen, ben senin mantığını çözemedim halen, One Piece'te ''Meyve güçleri çıkarılarak yapılan güç sıralaması'' diye bir güç sıralaması varda benim haberim mi yok.

Magellan, Teach'i meyve gücü ile ilk seferde yendi ve Shiryu olmasa öylece kalacaklardı, kimse dedi mi Magellan'ın yaptığı meyve gücü olduğu için sayılmaz diye... Yani o kadar komik şekilde olaya yaklaşıyorsun ki farkına var diye bunu yazıyorum.

Luffy eninde sonunda yener ama dövüş sonunda Zoro ona belirli miktarda yorgunluk ve yara bırakacaktır, yani Luffy Zoro'yu orta-zorlukla yenecekken, Enel hiç zorlanmadan yenebiliyordu, haliyle Enel daha güçlü bir adamdı. E.Oda bu sebeplen bu adama 500 milyon beli ödül biçti heralde, senin kurduğun ''meyveyi çıkarsan'' mantığı ile E.Oda bakmadığı için adamın ödülü halen çok yüksek, Luffy daha yeni 500 oldu, Zoro olamadı bile. Carrot'ın kıytırık elektriği bile bugün Haki kullanan Zoro'yu etkileyebiliyor, Enel yine çıksa belki Zoro'yu yine yenecek, adam böyle bir güce sahip, ha bazı arkadaşlara göre Zoro önüne gelene tek atıyorda (atamadığını yine Tesoro'da gördük) neyse.
Birader her defasında meyve gücü avantajıyla yendi diyosunuz .bizde diyoruz ki gelin çıkaralım meyveleri hani meyveler olunca luffy bariz avantajlı ya gel alalım avantajını,yine yener.

Birader her defasında meyve gücü avantajıyla yendi diyosunuz .bizde diyoruz ki gelin çıkaralım meyveleri hani meyveler olunca luffy bariz avantajlı ya gel alalım avantajını,yine yener.
Nerede meyve gücü avantajı ile yendi diyoruz ? Örnek ver mesela.

Çok ekstrem durumlar var, Luffy vs. Enel gibi, adamın direk antisi. Magma ile Ateş, hiyearşik olarak ilişkisi var, haliyle Magma üstün. Bunlar mangada açıklanmış şeyler, direk olarak mangada geçiyor deniyor ki Luffy'nin meyvesinin Enel'e özel avantajı var, veya Magma hiyearşik olarak ateşten üstün, bunlar mangada geçiyorsa doğrudur. Aksi halde sadece kişisel görüş olur.

Enel kendini o şekilde ayarlamış, adam yıldırım gücüne güvenmiş, Luffy lastik gücü ile ister istemez fiziksel olarak dövüşmek zorunda, ikisi bir değil, bu mantıkta gidersek o zaman bende derim ki Luffy'den fiziksel gücü çıkaralım, kimde daha iyi Gözlem türü Haki var, Enel'de o zaman meyvesiz Enel daha güçlüdür. Böyle onu çıkar bunu çıkar diye denklem kuramazsın yani, genel olarak bakmak lazım, ha kurarsın kendi kafana göre istediğin karakteri pohpohlamak için o gücü çıkardım dersin, kendi dünyanda adamı güçlü ilan edersin ancak.

Ben genel olarak meyve kullanan adamları konuşuyorum. Sen diyorsun ki meyveyi sayma, böyle saçma bir şey mi olur ? Lucci meyve kullanmazsa Luffy G2 ile onu perişan eder ve rahatça döverdi. Crocodile kullanmazsa çok farklı olurdu, Amirallerde meyve olmasa güçleri büyük oranda güçleri düşerdi.

Bu şuna benziyor, Zoro'nun kılıçlarını çıkaralım bakalım Sanji ne yapacak, bunu demeye benziyor, bu adamlar meyve güçleri ile savaşıyor, o güce güveniyor, tabii ki meyve güçlerini çıkaramazsın, bu kadar basit, millet bir birini öldürüyor meyve gücü alabilmek için, bir şeytan meyvesi için 100 milyon beli para veriyorlar o kadar değerli, siz diyorsunuz ki meyve gücünü sayma.... :fool:

Nerede meyve gücü avantajı ile yendi diyoruz ? Örnek ver mesela.

Çok ekstrem durumlar var, Luffy vs. Enel gibi, adamın direk antisi. Magma ile Ateş, hiyearşik olarak ilişkisi var, haliyle Magma üstün. Bunlar mangada açıklanmış şeyler, direk olarak mangada geçiyor deniyor ki Luffy'nin meyvesinin Enel'e özel avantajı var, veya Magma hiyearşik olarak ateşten üstün, bunlar mangada geçiyorsa doğrudur. Aksi halde sadece kişisel görüş olur.

Enel kendini o şekilde ayarlamış, adam yıldırım gücüne güvenmiş, Luffy lastik gücü ile ister istemez fiziksel olarak dövüşmek zorunda, ikisi bir değil, bu mantıkta gidersek o zaman bende derim ki Luffy'den fiziksel gücü çıkaralım, kimde daha iyi Gözlem türü Haki var, Enel'de o zaman meyvesiz Enel daha güçlüdür. Böyle onu çıkar bunu çıkar diye denklem kuramazsın yani, genel olarak bakmak lazım, ha kurarsın kendi kafana göre istediğin karakteri pohpohlamak için o gücü çıkardım dersin, kendi dünyanda adamı güçlü ilan edersin ancak.

Ben genel olarak meyve kullanan adamları konuşuyorum. Sen diyorsun ki meyveyi sayma, böyle saçma bir şey mi olur ? Lucci meyve kullanmazsa Luffy G2 ile onu perişan eder ve rahatça döverdi. Crocodile kullanmazsa çok farklı olurdu, Amirallerde meyve olmasa güçleri büyük oranda güçleri düşerdi.

Bu şuna benziyor, Zoro'nun kılıçlarını çıkaralım bakalım Sanji ne yapacak, bunu demeye benziyor, bu adamlar meyve güçleri ile savaşıyor, o güce güveniyor, tabii ki meyve güçlerini çıkaramazsın, bu kadar basit, millet bir birini öldürüyor meyve gücü alabilmek için, bir şeytan meyvesi için 100 milyon beli para veriyorlar o kadar değerli, siz diyorsunuz ki meyve gücünü sayma.... :fool:
Asıl sende mantık yok.luffy meyveli haliylede yendi meyvesiz hali ilede yener.luffy goro goro enel gomu gomu yesin yine luffy yener.gidip alakasız örnekler veriyosun.amiralin meyvesi imiş akainu acesi meyvesi ilemi yendi ? Meyveleri degisseler yine akainu yenerdi çünkü akainu ac eden güçlü.
Luffy eneli bi yumrukta kıvrandıracak güçte olmasaydı gomu gomu olsa ne yazar,her türlü yenilirdi ama öyle degil luffyde hayvani bi fiziksel güç var mantora bir ise mi yaradı ?
Amazonda yılan kardeşler ne yapacağın biliyordu luffynin yeteneklilerdi ama karşı koyamadılar sebeb aşırı güç farkı

Halen meyve gücü olmasa diyorsun ya, şaka mısın dostum sen, ben senin mantığını çözemedim halen, One Piece'te ''Meyve güçleri çıkarılarak yapılan güç sıralaması'' diye bir güç sıralaması varda benim haberim mi yok.

Magellan, Teach'i meyve gücü ile ilk seferde yendi ve Shiryu olmasa öylece kalacaklardı, kimse dedi mi Magellan'ın yaptığı meyve gücü olduğu için sayılmaz diye... Yani o kadar komik şekilde olaya yaklaşıyorsun ki farkına var diye bunu yazıyorum.

Luffy eninde sonunda yener ama dövüş sonunda Zoro ona belirli miktarda yorgunluk ve yara bırakacaktır, yani Luffy Zoro'yu orta-zorlukla yenecekken, Enel hiç zorlanmadan yenebiliyordu, haliyle Enel daha güçlü bir adamdı. E.Oda bu sebeplen bu adama 500 milyon beli ödül biçti heralde, senin kurduğun ''meyveyi çıkarsan'' mantığı ile E.Oda bakmadığı için adamın ödülü halen çok yüksek, Luffy daha yeni 500 oldu, Zoro olamadı bile. Carrot'ın kıytırık elektriği bile bugün Haki kullanan Zoro'yu etkileyebiliyor, Enel yine çıksa belki Zoro'yu yine yenecek, adam böyle bir güce sahip, ha bazı arkadaşlara göre Zoro önüne gelene tek atıyorda (atamadığını yine Tesoro'da gördük) neyse.
Ya sen genel güç üzerinden muhabbet baslattin bende açıkladım işte şakalik bir durum yok. Genel güç olarak Luffy daha güçlü, insanlara tek atıyor diye kalkipta genel gücü Luffy den iyiydi demek mantıksız. Dayanıklılık, saf güç, K. Haki ye karşı yaptıkları ortada Luffynin.

Magellan Teach'i sadece yenmedi tayfasiyla birlikte muhattap almayıp sizle harcayacak vaktim yok deyip tek attı .Yenmekten fazlasi.

Şimdi Enel Luffy'den o ara güçlüydü. Çünkü Luffy'nin rakiplerini o ara Enel zorlanmadan alırdı. Evet bunda Enel'in sahip olduğu yıldırım gücünün çok büyük bir payı var. Öyle ya da böyle Enel ortaya çıkardığı güç itibari ile Luffy'den öndeydi. Fiziksel olarak Luffy kadar güçlü değildi. Enel'in herkes karşısında o kadar güçlü olmasında meyvesinin çok büyük payı var.He şuna da vurgu yapmak lazım. Birtakım kişiler saçma buluyor. O kadar güçlü bir kişinin yenilmesini. Ama şunu kaçırıyorlar. Enel'in o kadar güçlü gözükmesinde meyvesinin büyük bir rolü var. Adam direk attığı yıldırım ile Zoro gibi birini tek seferde aradan çıkarıyor. Meyve faktörü ile o kadar güçlü bir imaj çizen adam yine meyve dezavantajı yüzünden yenilmesi kadar doğal bir şey yok. Enel'in gözlerini açmış oldu. Daha da gelişir şimdi.:D

1-) İkisininde meyvesi olmasa Luffy yener.
2-) Meyveleri varkende Luffy yener.
3-) Luffy'de meyve olmasaydı Enel yenerdi. Yine zorlardı. Wiper o kadar zorlamışken Luffy de bir o kadar zorlardı. Ama eninde sonunda yenilirdi.(Malesef.)

Son düzenleme:
@Alpamis ya dostum, Enelin Luffy i yenmesinin tek yolu Luffy de Gomu Gomu meyvesinin çıkarılmasıyla olur. E o zamanda serinin seyri değişir. Hadi en kötü Wiper daki kairosekileri ver meyvesiz Luffynin eline, Luffy yine pataklar bunu. Tabi Luffy yakalarsa yakalayamadigi zaman tek yer tabi ki de. Herifin saf gücü ve dayanıklılığı Enelden daha iyi bunuda unutmamak gerek. Red Kadrandan bir tane yiyen Enel ölümün kıyısından döndü, Luffy Red Kadrana benzer güçte bir saldırıdan defalarca yemesine rağmen hala ayaktaydı bu Enelden dayanıklı olduğunu gösterir, Saldırı gücü olarak zaten geride Luffyden, K. Haki sine de ortamı bulduğu zaman çare buluyor. Bu kadar veri varken de kalkıp Enel Luffyden güçlüydü yada genel gücü Luffyden iyiydi olayına getirmek demek biraz abes kaçıyor.

Ayrıca Magellan konusunda kimse gelip Magellan da meyve gücü sayesinde tek atti tayfaya demiyor. Sen gelip Luffy Meyve gücü sayesinde yendi diyebiliyorsun. Bu nasil çelişkidir. Magellan konusunda kimse meyve gücüne laf yapmıyorsa seninde Luffy nin meyve gücüyle yaptıklarına laf soylememen gerekiyor.

Sen gelip şuraya Goro Goro sayesinde adamın 500 milyon beli ödülü var ve millete tek atmasının sebebi Goro Goro ile alakali yazsan sana bir sey deme hakkim yok. Ama gelipte Luffy meyve gücü sayesinde Enel i yendi dersen orada karisirim, çünkü Objektif bakmiyorsun, Eneli meyve gücüyle kiyasliyorsun ama Luffy i yererken meyve gücünün avantajina dem vuruyorsun. Luffy her alanda adamdan üstün bir sekildeyken Enel in Luffy den üstün olma durumu yok.

Dip not olarakta şunu söylemek gerekiyor. Enel Mavi Denizde olsaydi ve Luffy 500 milyonluk bu adami yenseydi o zaman durum farklı olurdu.

Son düzenleme:
Enel alt deniz de olsaydı durumlar daha değişik olurdu.En azından kıbrı bu kadar çok olmazdı. Luffy e sıra gelmezdi eneli dövmek için. Goro goro aynı yami yami gibi yıllarca beklenebilecek bir meyve.Tek kötü avantajı mangakanin gücünü kısmasi. 200 milyon volt ile adam olduremiyor.
Tam yonkou amiral meyvesi.Keske Roger da bu meyve olmuş olsaydı. Bazı şeyleri daha kolay açıklayabilirdik

Asıl sende mantık yok.luffy meyveli haliylede yendi meyvesiz hali ilede yener.luffy goro goro enel gomu gomu yesin yine luffy yener.
Hakkaten şaşırdın sen, Luffy bu saate kadar yakın dövüşte kendini geliştirmiş, Enel'de yıldırım gücü ile kendini geliştirmiş, sen bunları tutup bir anda yer değiştiriyorsun, haliyle o anlık Luffy yine üstün olur.

Luffy nasıl Lastik meyvesi kullanan birini yıldırım meyvesi ile yenecek ? Yenemez, ya elinde kılıç veya Enel'in mızrağı gibi bir şey kullanacak öyle yenecek, yıldırım kullansa yenemez.

Luffy meyvesiz olsa Enel ona tek atar geçer, nasıl ki Zoro'ya, Sanji'ye, Wiper'a yaptı aynı şekilde, Luffy'nin yalıtkanlık özelliği sayesinde üstün geldi bunun anlaşılmayacak bir şeyi yok.

amiralin meyvesi imiş akainu acesi meyvesi ilemi yendi ? Meyveleri degisseler yine akainu yenerdi çünkü akainu ac eden güçlü.
Yapma ya... Aokiji'nin buzunu durduran Ace, tek yumrukta 5 gemi indiren Ace, gidip meyvesiz Akainu'ya yenilecekmiş... Buna inanıyorsan zaten seninle tartışmak gereksiz oluyor, Ace ateş saldırıları yaparken, Akainu tekme tokat gidip Ace'i dövecek öyle mi... Akainu güçlü olabilir bu demek değil ki Ace seviyesinde birisini meyvesiz dövecek, adamın meyve kullanmadan yaptığı bir tane bir şey bile yokken tutup Ace'i magmasız yenerdi demek son derece komiktir, özellikle aynı Ace, Akainu eşiti Aokiji'yi durdurmuşken... Akainu meyvesiz şekilde Aokiji karşısına çıksın bakalım tek mi yiyor yoksa rezil mi oluyor görürüz.

Ya sen genel güç üzerinden muhabbet baslattin bende açıkladım işte şakalik bir durum yok. Genel güç olarak Luffy daha güçlü, insanlara tek atıyor diye kalkipta genel gücü Luffy den iyiydi demek mantıksız. Dayanıklılık, saf güç, K. Haki ye karşı yaptıkları ortada Luffynin.
Genel güç olarak Enel daha güçlüydü, ve halen Luffy diyorsun, Luffy nasıl Zoro'yu, Wiper'ı aynı anda rahatça alabilecekti buna inanacak kadar saf olan birisi yoktur galiba.

Şimdi Enel Luffy'den o ara güçlüydü. Çünkü Luffy'nin rakiplerini o ara Enel zorlanmadan alırdı.
Luffy fanı bile Enel'in o dönem daha güçlü olduğunu kabul etmiş, olgunluğun sebebi ile seni tebrik ediyorum. Malesef bazı arkadaşlar olaya çok yanlış yerden bakmaya devam ediyor.

@Alpamis ya dostum, Enelin Luffy i yenmesinin tek yolu Luffy de Gomu Gomu meyvesinin çıkarılmasıyla olur. E o zamanda serinin seyri değişir. Hadi en kötü Wiper daki kairosekileri ver meyvesiz Luffynin eline, Luffy yine pataklar bunu. Tabi Luffy yakalarsa yakalayamadigi zaman tek yer tabi ki de. Herifin saf gücü ve dayanıklılığı Enelden daha iyi bunuda unutmamak gerek. Red Kadrandan bir tane yiyen Enel ölümün kıyısından döndü, Luffy Red Kadrana benzer güçte bir saldırıdan defalarca yemesine rağmen hala ayaktaydı bu Enelden dayanıklı olduğunu gösterir, Saldırı gücü olarak zaten geride Luffyden, K. Haki sine de ortamı bulduğu zaman çare buluyor. Bu kadar veri varken de kalkıp Enel Luffyden güçlüydü yada genel gücü Luffyden iyiydi olayına getirmek demek biraz abes kaçıyor.

Ayrıca Magellan konusunda kimse gelip Magellan da meyve gücü sayesinde tek atti tayfaya demiyor. Sen gelip Luffy Meyve gücü sayesinde yendi diyebiliyorsun. Bu nasil çelişkidir. Magellan konusunda kimse meyve gücüne laf yapmıyorsa seninde Luffy nin meyve gücüyle yaptıklarına laf soylememen gerekiyor.

Sen gelip şuraya Goro Goro sayesinde adamın 500 milyon beli ödülü var ve millete tek atmasının sebebi Goro Goro ile alakali yazsan sana bir sey deme hakkim yok. Ama gelipte Luffy meyve gücü sayesinde Enel i yendi dersen orada karisirim, çünkü Objektif bakmiyorsun, Eneli meyve gücüyle kiyasliyorsun ama Luffy i yererken meyve gücünün avantajina dem vuruyorsun. Luffy her alanda adamdan üstün bir sekildeyken Enel in Luffy den üstün olma durumu yok.

Dip not olarakta şunu söylemek gerekiyor. Enel Mavi Denizde olsaydi ve Luffy 500 milyonluk bu adami yenseydi o zaman durum farklı olurdu.
Hacı sen karıştırmışsın. Ben zaten Luffy'nin meyvesini öven onunla yendi diyen biri değilim. Çünkü Luffy'nin meyvesi diğerlerinden farklı bir noktada. O meyveyi yediği sıra doğru düzgün yumruk atamıyordu. Olay direk Luffy'nin kullanmasına bağlı bir durumdu. İlk başlarda yumruğu tutarak fırlatırdı mesela. Ben bunu bir çok kere savundum zaten.

Enel olayında ise diyorum ki Enel'in o kadar güçlü gözükmesinde ki en büyük sebep meyvesinin getirisidir. Bu adam hiç kasmadan sadece yıldırım atarak bile koca bir bölgeyi yokedecek güçteydi. Luffy'den ortaya çıkardığı güç olarak öndeydi. Zoro'ya Wiper'a neler yaptığına bak. Ha bu noktada bu kadar meyvesiyle ön plana çıkan birine Oda resmen gün gelir birine takılırsın mantığında karşısına Lastik adamı çıkardı. Enel'in atakları Luffy'e etki bile etmedi. Ben zaten fiziksel olarak dayanıklık olarak Luffy'i Enel'den üstün gören biriyim. Ama bütün güçlerini değerlendirince Enel güç olarak önde oluyor

Olayı şöyle düşünün Luffy'nin yenemeyeceği bir rakibi Enel yenebilir. Dezavantaj durumlarını felan çıkarın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık