Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Bir insan nasıl yeşil saçlı bir karakterin fanı olabilir?
Bir insan nasıl kıvırcık kaşlı bir karakterin fanı olabilir?
Bir insan nasıl lastik gibi uzayan bir karakterin fanı olabilir?
Bir insan nasıl iskelet olan bir karakterin fanı olabilir?
Bir insan nasıl yarı insan yarı makine olan bir karakterin fanı olabilir?
Bir insan nasıl uzun burunlu bir karakterin fanı olabilir?
Bir insan nasıl bir hayvanın fanı olabilir?
Bir insan nasıl Robin isminde olan bir karakterin fanı olabilir?
Bu kişilerin ne kötülüğünü gördün yada gidip birilerine ihanet edip sonra köşeye sıkışınca yalvardılar mi? (Usopp'u çıkar aradan. O karasakaldan da beter)

Mihawk

Bu kişilerin ne kötülüğünü gördün yada gidip birilerine ihanet edip sonra köşeye sıkışınca yalvardılar mi? (Usopp'u çıkar aradan. O karasakaldan da beter)
İyi birisinin fanı olma zorunluluğu yok.

Joker karakterine hayranlık duyanlar var. Çocuk-yaşlı gözetmeden öldüren SoK karakterinin fanı olan var.

Karakter durduğun konuma göre değişir. Bu çok yanlış. Neye göre karaktersiz dedin ? Seride karakter yarışması yok.
Adam korsan. Korsanlar yağmalar , yalan söyler, yakar yıkar. Sen bir korsana karaktersiz diyorsun farkında mısın :D
Herkes Wb gibi veya luffy gibi olacak değil.
One piece'in en gerçekçi karakteri olduğu doğru. Korsanlar yağmalar yalan söyler, yakar yıkar o da doğru. Ama kötü olmak karaktersizlik değildir. Yada hiç tanımadığın insanların bulunduğu adaları yıkmak yağmalamak vs.. Ama ekmek yediğin kişiye ihanet etmek karaktersizliğin en alăsıdır.

İyi birisinin fanı olma zorunluluğu yok.

Joker karakterine hayranlık duyanlar var. Çocuk-yaşlı gözetmeden öldüren SoK karakterinin fanı olan var.
Yukarıda dediğim gibi dof kötü biriydi ama yaptığı şeyler belliydi. Yani birilerine ihanet etmedi. Yani çizgisi belli adamın. Karasakal gibi değil. İyi birisinin fanı olma zorunluluğu yok ama bir insan böyle birinden neden hoşlanır onu anlamıyorum.

Mihawk

Yukarıda dediğim gibi dof kötü biriydi ama yaptığı şeyler belliydi. Yani birilerine ihanet etmedi. Yani çizgisi belli adamın. Karasakal gibi değil. İyi birisinin fanı olma zorunluluğu yok ama bir insan böyle birinden neden hoşlanır onu anlamıyorum.
Anladım çocuk öldürmek kötüdür, ama fanı olunabilir. Ama kendi adamını öldürmek karaktersizlik olduğu için fanı olunmaz.

Anladım çocuk öldürmek kötüdür, ama fanı olunabilir. Ama kendi adamını öldürmek karaktersizlik olduğu için fanı olunmaz.
Çocuk öldüren kim? O söylediğin kişiyi tanımıyorum. Biz dof üzerinden gidelim. Bu adam gerçekte yaşıyor olsa kimse onun fanı olmaz. Mesela sana ihanet eden bir adamını öldürmek etik mi? Hayır ama cool mu? Anime alemi için evet:) Peki Birine ihanet etmek cool mu? Duruma bağlı olabilir. Tekrar ihanet etmek hadi bu da cool olsun. Gidip ihanet ettiğin adamla dövüşmek cool mu? Bunun cevabı da evet olsun. Ki ben bu noktaya kadar Teache karşı nötrdüm. Ama ihanet ettiğin adam ölmek üzere iken onun güçsüz olduğunu sanıp dövüşmek ve yenilecegini anlayınca baba ben senin oğlunum diye yalvarmak kesinlikle cool değil.

Mihawk

Çocuk öldüren kim? O söylediğin kişiyi tanımıyorum. Biz dof üzerindent gidelim. Bu adam gerçekte yaşıyor olsa kimse onun fanı olmaz. Mesela sana ihanet eden bir adamını öldürmek etik mi? Hayır ama cool mu? Anime alemi için evet:) Peki Birine ihanet etmek cool mu? Duruma bağlı olabilir. Tekrar ihanet etmek hadi bu da cool olsun. Gidip ihanet ettiğin adamla dövüşmek cool mu? Bunun cevabı da evet olsun. Ki ben bu noktaya kadar Teache karşı nötrdüm. Ama ihanet ettiğin adam ölmek üzere iken onun güçsüz olduğunu sanıp dövüşmek ve yenilecegini anlayınca baba ben senin oğlunum diye yalvarmak kesinlikle cool değil.
Olay cool olmak falan değil gözümde.

Benim tartışmak istediğim tek nokta, ihanet etmiş birisinin fanı olmayı anlamaman. Zaten kişisel görüşe dayanan bir konu. Üzerinde konuşmaya pek gerek yok.

Olay cool olmak falan değil gözümde.

Benim tartışmak istediğim tek nokta, ihanet etmiş birisinin fanı olmayı anlamaman. Zaten kişisel görüşe dayanan bir konu. Üzerinde konuşmaya pek gerek yok.
Benim gözümde birinin fanı olmak için öncelikle o kişinin cool olması gerekiyor ondan sonra da belli bir karaktere sahip olması gerekiyor. Peki neden karasakalin fanları var ama Usoppun fanları yok. Bunun tek sebebi usoppun güçlü olamaması. Yoksa karakter olarak ikisinin pek bir farkı yok. Bu yüzden ben sırf bir kişi güçlü diye o kişinin fanı olmayı anlamıyorum.

Bu dikkatsiz davranmamak değil, dövüşmek için sebep görmemesi, sen bunu korkaklık olarak görüyorsan kendi görüşün, ben korkmadığını düşündüğüm için mantıken dövüşmek için sebep görememesi nedeniyle geri çekilmesi olarak görüyorum.

Beyazsakalın bahsettiği dikkatsizlik dövüş ortasındaki davranışlarından kaynaklı, aynısını Ace karşısında da yapıyordu mesela, Banaro Adasını yıkarken bak benim gücüm bu diyor sonra pat diye Ace buna Hidaruma çekip indiriyordu, tamamen dikkatsizlikten ve aşırı özgüvenden kaynaklı bir olay.

Magellan karşısında da Shiryu aynısını söyledi, Magellan'ı küçümsedin sonuç bu diye, yoksa Teach'in Magellan'a karşı koyacak bir gücü olduğunu biliyordu. Bilmese küçümsedin diye bir tabir kullanmaz, o senden güçlü onun karşısına çıkman aptallık tarzı bir laf kullanırdı.

Aciz duruma düşmek tamamen etkisiz hale gelmek ile olur bence, orada Teach bilincini kaybetmiyor, tam tersine silahını çekip nişan alacak halde, haliyle Teach, Beyazsakal'ın dengi bir karakter olmasaydı orada Kor-amiraller Ronse ve John Giant gib tek yer ve bayılırdı, silahını çekemez ve ateş edip Beyazsakal'a karşılık veremezdi. Zaten Beyazsakal bu sebeple Teach'e dikkatsizsin diyor, Ronse ve John Giant'a böyle laflar kullanmaz çünkü onlar onun dengi değil ve tek yemeleri normal.

Söylemedi ancak daha farklı bir durum olması zor, Beyazsakal şunu diyor ; ''Aşırı özgüven ve kendini abartmak, bunlar senin zayıflıkların.''

Dediğin gibi olsaydı çok farklı bir cümle kullanırdı, şöyle ki ''Kendini abartıp benim karşıma çıktın, şansın olmayacağını bilmeliydin.'' veya türevi cümleler ile örneklendirebiliriz.
Neyse bakış açısı sanirim, senin bu soylediklerinle uyuşan hic bir düşüncem oluşmadı tartışma boyunca.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık