Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Benim gözümde birinin fanı olmak için öncelikle o kişinin cool olması gerekiyor ondan sonra da belli bir karaktere sahip olması gerekiyor. Peki neden karasakalin fanları var ama Usoppun fanları yok. Bunun tek sebebi usoppun güçlü olamaması. Yoksa karakter olarak ikisinin pek bir farkı yok. Bu yüzden ben sırf bir kişi güçlü diye o kişinin fanı olmayı anlamıyorum.
Usopp un fani değilim ama beklentim yüksek.

Ayrica dediğin şeye katılmıyorum. Caribou güçsüz bir karakter ama ben onun faniyim. Gidip Usoppla kıyaslama Caribou yu farkli kulvardalar.

Usopp un fani değilim ama beklentim yüksek.

Ayrica dediğin şeye katılmıyorum. Caribou güçsüz bir karakter ama ben onun faniyim. Gidip Usoppla kıyaslama Caribou yu farkli kulvardalar.
Usopptan benim de beklentim yüksek o ayrı mesele. Caribou ya gelirsek güçsüz, tipsiz ama karaktersiz değil aynı zamanda komik sayılabilir. Ama karasakalda güç hariç hiç bir özellik yok.

Neyse bakış açısı sanirim, senin bu soylediklerinle uyuşan hic bir düşüncem oluşmadı tartışma boyunca.
Hangi söylediklerim uyuşmadı onu da belirtseydin keşke.

Mesela, Beyazsakal'ın, Teach'e o lafları söylemesinin sebebinin kendisine denk olamayacak seviyede birisi ve tek yiyecek birisi olması sebebiyle mi düşünüyorsun ? Onu da belirtsen fena olmaz.

Benim gözümde birinin fanı olmak için öncelikle o kişinin cool olması gerekiyor ondan sonra da belli bir karaktere sahip olması gerekiyor. Peki neden karasakalin fanları var ama Usoppun fanları yok. Bunun tek sebebi usoppun güçlü olamaması. Yoksa karakter olarak ikisinin pek bir farkı yok. Bu yüzden ben sırf bir kişi güçlü diye o kişinin fanı olmayı anlamıyorum.
Serinin yazarı E.Oda bile ''Güçlü olsaydım, Karasakal korsanlarında olmak isterdim diyor.'' ve halen Karasakal'da karakter yok, herhangi bir ağırlığı yok gibi yorumlar var, en basitinden serinin en sağlam lafını söyleyen karakterdir ; Mock Town arc'ını tekrar bir gözden geçirebilirsin.

Bu karaktere olan fanlığın tam tersine güç ile alakası bulunmuyor, tamamen gerçek bir korsanı temsil eden bir karakter olması ve söylemleri sebebiyledir. Belki bazıları güç ile alakalı fanı olabilir ama buna ben dahil değilim.

Fan olmak görecelidir ki.Karasakal'ı bende sevmem ama pekala fanları olabilir.İhanet etmiş olsun,kötü özellikleri barındırıyor olsun önemi yok.O ihanet eden tarafını sevende olabilir,gücünden dolayı ya da zeki biri olmasından dolayı sevenleri olabilir.Yani dediğim gibi göreceli bir şey bu.

Yami

Teach korsan gibi korsandır. Diğerleri gibi " aile kurmak istiyorum " " böyle mutlu bir yuvam olsun " gibi saçma ideolojiler peşinde değildir. Adam net. Adam gibi adamdır. Korsanlığın hakkını seride veren tek kişi.
Kendinizi çok sevgi pıtırcığı tayfalara kaptırmışsınız. Lakin doğrusu TEACHdir. Herkes keşke onun gibi olabilse.

Serinin yazarı E.Oda bile ''Güçlü olsaydım, Karasakal korsanlarında olmak isterdim diyor.'' ve halen Karasakal'da karakter yok, herhangi bir ağırlığı yok gibi yorumlar var, en basitinden serinin en sağlam lafını söyleyen karakterdir ; Mock Town arc'ını tekrar bir gözden geçirebilirsin.
Karasakalin bir ağırlığı yok demedim. Kesinlikle one piece için kilit karakterlerden biri. Odanın öyle deme nedeni bana göre karasakala olan ilgiyi arttırmak. Ama karasakalin yaptığı şeyler de yenilir yutulur şeyler değil. Gerçekçi bir korsan falan ama belli bir karakteri yok. Ki bunu daha önce de belirttim benim için asıl sorun karasakalin ihanet etmesi ace'i öldürmesi falan değil. Beyazsakalı yenemeyeceğini ağlayınca ben senin oğlunum diye ajitasyon yapması.

Yami

Seride aforizmaların %50si Doflamingoda %50 si Teachde anasını satıyım. Adama nasıl karaktersiz dersiniz ulen :D

Şeker peşinde koşan Big Mom mı ilginizi çekiyor ? :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık