Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

SS almıyorum.2 tane açık açık haterlık yapan var.Biri bu ergenus diğeride çakma devrimci.Onların benden çekeceği var :D
La Oda yerden yere vurnuş herifi. Ödülünü bile torpille almış. Ama hater diyorsun. Ne dedim de haterım? Olmayan gücünü eleştirdim diye mi? Çünkü Sanjiyi eleştirdim bir tek gücü var. Şu ana kadar olan kısmı değişmez bir gerçek. Ne dicen yani? Harbi merak ediyom :D Bak adam dövdü mü dicen? :D

Oda çok iyi birisi. Bakın Sanji'nin vücudunun hasarlı olduğunu anlamamız için aşağıdaki sahneyi çizmiş. :
Ama hala bacağını çatlattı yiğaaa :(

La Oda yerden yere vurnuş herifi. Ödülünü bile torpille almış. Ama hater diyorsun. Ne dedim de haterım? Olmayan gücünü eleştirdim diye mi? Çünkü Sanjiyi eleştirdim bir tek gücü var. Şu ana kadar olan kısmı değişmez bir gerçek. Ne dicen yani? Harbi merak ediyom :D Bak adam dövdü mü dicen? :D
Kaptanı bile Sanji o çok güçlüdür diye anlatıyor.Bu ne?

kör topal

@Fleet Admiral Sakazuki

Her koltukta oturan bir mi oluyor? Diamante ile Vergo'yu bir mi sanıyorsun sen? Vergo dediğin adam, tank. Pica, tank değil. Pica'ya Vergo kadar vardır denilmesinin tek sebebi full koka. Halbuki kafasina, koluna, bacağına koka yapan adamin hepsini birden yaparak full koka yapmaması için hiçbir sebep yok. Bunun sık gorulmeme sebebi hakiyi çok yemesi. Dof bile yapmadı keza. Yapamayacağını düşünen yoktur, ama yapmadi. Pica dediğin adam taşlar arasında saklanıp, sonra da PKK'nin sokağa saldığı çocuklar gibi taş atıp kaçtığı için, yani pek darbe almadığı için dayanikliliginin pek iyi olmamasi doğaldır.

Vergo'nun Sanzen Sekai ile teke gideceğine ihtimal vermiyorum. Gene PKK'nin adada kebap yaptığı, Vergo kadar düşmanla kapismadigi düşünülebilir. Vergo'nun denizci olmasından mütevellit sürekli korsanlarla mücadele halinde oldugundan daha fazla gelişmesi en mâkul olanı. Tâ 10 sene evvel koka yapan adam olarak da hakisinin Pica'dan iyi olması da mâkul olan. Hizi da gayet iyi. Uzun lafin kisasi, Vergo başka yerde. Sirf full koka yapti yiaa diyerek esitler demek siğliktir.

Sonra, manyağı düzgün okursan Sanji'nin hasarlı olduğunu, vs sırasında kendini alamadığını görürsün. Vergo'yu duvara gömüp öylece cikmasini bekliyor. Sanji hızlı adam, istese atağı kesmeyin, çıkmasını beklemeyin spectre cakabilir agir hasar verebilirdi, zira belki 30 tane tekme atıyor aynı anda. Bir tekme duvara gomerken 30 tanesi ne yapar? Düşünmek lazim. Ayrıca bacağı kirilmadi, çatladı. Sonra gene Vergo ile tekmelesti ama bacağı kirilmadi. Yani o iş o kadar kolay degil. Hasarlı olmasa gayet yenebilirdi Vergo'yu.

Onun dışında dj, Sanji'nin g2'si. Bu seride karakterler en guclu tekniklerini cer çöpe kullanmazlar. Sanji ise coplere bile kullanıyor. Kendi kendine bir sürü teknik üreten adam, iki sene imama kablolarının arasında kalıp hiç bir sey üretememistir demek, mantığın kabul edeceği bir sey degil. Bir sebep sunup mangaka başlayacaktır bunu.

Sonra hızı muazzam, adamin elinden tüfeği alıyor, adamin haberi yok. Bu adam cidden müthiş çıkacak.

Eğitmen olayı da saçma. Mihawk, Iva'dan guclu diye unvani var diye Zoro daha fazla güçlenir mi yahu? Aynı alanda değil bu adamlar. Biri kilic ustasi biri dovuscu. Önemli olan nokta Iva'dan en iyi tekme tekniklerini öğrendi mi? Öğrenmişse ki ogrenmistir, bitti. Sai bir koyuyor tekmeyi, kafa dedenin kafa yamuluyor. Tekme de basit degil yani. Kaldi ki en iyi teknikler Kamabakka'da ise ki böyle olması muhtemel, Sanji'den çok daha ucuk şeyler beklemek gerekir.

Sonrası doruki ve haki ki, Luffy ile eşit iradeye sahip ya hani Zoro, neden k.hakisi Sanji'den aşağı anlat hele. Tashigi ağladığında göz yaşını duyup tak oraya intikal etti adam. Usopp sordu, Sanji nereye gidiyor diye. Zoro ise tuhaf bir sure var, kendi haline bırakalım demekle yetindi. Tuhaf bir aura sezebiliyor anca. Demek iradesi o kadar var diye hakisi god olmuyor. Dorukide de iki sene evvel, biri 2200 dorukilik adamı yenerken diğeri 2180 dorukilik adamı yendi. Arada pek büyük fark yok. Yani haki ve dorukide ucuk fark atamaz Zoro iki senede. Ki hakide atamadığını görüyoruz. Zoro, totalde daha güçlüdür ama arada ucuk fark yok.

Neyse, Vaas ss alıyor Allahtan, aklımda tutamam o kadar kişiyi. Arc sonunda feci geyik yapacam. Belki 3 sene sonra olacak bu, ama değer.
Vergo hakisi sayesinde tank tamam da Pica nasıl tank değil? Onun meyvesi zaten tam tank meyvesi yani savunma için ideal bir meyve :D. Neyse her koltukta oturan konusunda haklısın eşit değiller ama aynı klasmandaki adamlar yani aralarında öyle çok bir fark yoktur. Vergo teke gider demiyorum ama Sanji'nin düştüğü duruma da düşmez. Sanji saldırıyı kesmeyip devam etseydi fırsat vermeseydi hasar verebilirdi ama Vergo da savunma yapar gene çıkardı oradan. Ha Sanji hasarlı dersin tamam hasarlı olmasa ve o durumda saldırmaya devam etse denk giderdi. Bu arada bacağı çatladı ama saldırmaya devam etti diyorsun saldırırken ne kadar zorlandığı belli ve hangi bacağını kullandığı da belli. Yani o durumda Sanji yenilirdi. Bu zaten kesin bir şey. Bu arada ben o bölümleri unutmuşum bana Sanji'nin nereden yaralı olduğunu atabilir yada söyleyebilir misin?

Biz de şu anda gördüğümüze göre konuşuyoruz. Herkese kullanmasından banane DJ'den başka düzgün tekniğini gördük mü? Hayır görmedik şu an bir başarısı var mı? Yok. İleride olucak mı? Olucak elbette.

Ivankov'un Sanji'yi eğittiğini görmedik ama Mihawk'ın eğittiğini gördük ve Iva hormon ve travesti teknikleri kullanırken Sanji onları kullanmıyor. Oradan belki travesti teknikleri öğrenmiş olabilir ama daha görmediğimiz için kesin bir şey değil bu. Gördüğümüz şey bi Sanji'nin tra.lardan kaçtığı bide onlardan olup haberi görünce makyajının akması. Eğitimini gördüğümüz bir sahne var mı? Yok. Senin Sanji'den beklentilerin var başkasının yok ileride görürüz. Şu anlık Sanji şamar oğlanı mı? Şamar oğlanı.

Azcık düşün bi hatırla yatkın oldukları haki türlerini. Zoro'nun b.haki'ye yatkın Sanji'nin ise k.hakiye yatkın olduğunu hatırla. Yani Sanji k.hakide biraz üstünse Zoro da b.hakide aynı şekilde.

Arada ucuk fark olduğunu yada olucağını söyleyen yok. Ama gördüğümüzü söylüyoruz. Zoro ile Luffy arasında ne kadar fark varsa Sanji ile Zoro arasında da o kadar fark vardır. İlerisini bilmem. Beklentin umrumda değil belki ben geyik yapıcam kim bilir? Sanji'nin yılı dendi yılı yarıladık hala tık yok :D.

Sanji'nin iradesinin ne seviyede olduğunu iradesindeki gelişimin kimlerin yardımıyla gerçekleştiğini anlamak isteyenlere Baratie'yi okumasını öneririm.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık