Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Zoroyu kötüleyenlerde olaya yanlış yerden bakıyor o zaman.
Tamam işte. Olaya dediğim yerden girmek lazım. Sizin değerlendirdiğiniz yerden girince adam haksızmış gibi oluyor.
O ilk mesajı sizin bakış açınızdan bakarak yazmıştım ki o zaman Zoro'yu kötülemek zorundan kalıyoruz. Zaten kötülerken bile adam değildir demedim, adamlığına gölge düşürdü dedim.

Bu Zoro-Sanji olayının üzerinden şöyle bir özet geçeyim.
Olayı bilalize ederek anlatayım. Kafalarda soru işareti kalmasın. :)

Duruma sadece Zoro'nun sözlerini ilk söylediği yerden bakarsak yanlış anlaşılmalar oluyor. Zaten tartışmanın başladığı noktada burası. Herkes bu kısmı değerlendiriyor, devamı yokmuş gibi ele alıyor olayı. Ama bir de olayın devamı var. Devamı Zoro'nun bu konuşmayı yaptığı sayfanın bi kaç sayfa sonrası.

Luffy, Pekoms ile yaptığı konuşma esnasında Zoro pencerenin önüne oturmuş konuşmayı dinliyor. Zoro konuşmayı dinledikten sonra olayın aslını ve ciddiyetini anlıyor. Bu noktadan sonra Zoro yumuşuyor. Ancak Sanji'yle hep sürtüşme halinde olduğundan Luffy'e ''Sana o aptalı kendi haline bırak demiştim.'' diyor. Klasik Marimo tepkisi yani. Zaten burdan itibaren Sanji olayına hiç karışmıyor Zoro.

Sadece ilk kısmı değerlendirip ikinci kısmı atlarsanız Zoro haksız duruma düşüyor. Zoro'yu savunmak için Kaido'dan girip BM'den çıkan arkadaşlar var. O kadar uzaklara gitmeye gerek yok. Bunu demeniz yeterli.

Roronoa Zoro

Böyle bir dövüşte Haki önemli değil fazla. İki taraf da meyve kullanmıyor.
Haki sadece meyveye karşımı işe yarıyorki ? Daha doğrusu şöyle sorucam meyvesiz bir adama normal yumrukla ya da hakili yumrumkla vurduğunda fark etmiyor mu ? Hakili yumruk attığında canının daha fazla yanması lazım değil mi ?

Haki sadece meyveye karşımı işe yarıyorki ? Daha doğrusu şöyle sorucam meyvesiz bir adama normal yumrukla ya da hakili yumrumkla vurduğunda fark etmiyor mu ? Hakili yumruk attığında canının daha fazla yanması lazım değil mi ?
Busoshoku Haki Kullanıcın etrafında görünmez bir zırh oluşmasını sağlayan bu haki türü kullanıcının hem fiziksel saldırılarını güçlü hem de savunmasını güçlü kılar. Busoshoku haki türünün bir diğer özelliği de normal fiziksel saldırılarla canları yakılamayan Logia türü şeytan meyvesi kullanıcılarına fiziksel anlamda vurulmasının sağlamasıdır.

Roronoa Zoro

Busoshoku Haki Kullanıcın etrafında görünmez bir zırh oluşmasını sağlayan bu haki türü kullanıcının hem fiziksel saldırılarını güçlü hem de savunmasını güçlü kılar. Busoshoku haki türünün bir diğer özelliği de normal fiziksel saldırılarla canları yakılamayan Logia türü şeytan meyvesi kullanıcılarına fiziksel anlamda vurulmasının sağlamasıdır.
Anladım.Karşındakinin illa meyve kullanıcısı olmasına gerek yok.Saol

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık