Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

İşin içinde baratie var unutma bunu.
olsun dünyanın bir ucundan onlarıdamı koruyacaklar baratie'dekiler çocuk değil korsanlık budur korsan olmak geridekini düşünmemektir.Ya seri benim açımdan çok çocukça yada ben yanlış düşünüyorum.Yinede baratie'dekiler için kaygılanmasını normal bulurum ama bu kararrı oları'da işin içine katmak bana yanlış geliyor

Evet. Diyorum zoro benim için Tayfadan bir üye için helede kendini feda etmiş bir üye için bu sözleri söyledikten sonra benim için adam değildir. Bu hatasını ne zaman affettirir o zaman fikrim değişir. Bu benim fikrim.

Ben hater olduğum karakterleri her zaman söylerim. Zoro'yu bu sahneye kadar haklı olduğu her konuda savunurdum. Ama yaptığı bence büyük hata.Zoro hateri değilim olmam da tayfadan kimsenin hateri olmam fakat yaptığı yanlışa da göz yumup sadece iyi yaptığı şeyleri de görmem.
Biliyorsun Zoro kendini feda ederek başta luffy'i ve tayfa üyelerinin canlarını kurtardı,ama senin demenle bu adam yani canını tayfa için hiçe sayan adam hala kendi tayfasını düşünerek sanji için söylediği sözlerin hakaret olduğunu düşünüyorsun.İşte ben burayı anlayamıyorum düşüncelerine karışamam haddim değil saygı duyuyorum ama dediklerinde tezatlık oluşuyor bir karakter canını vererek tayfayı korurken sanji olayında tayfanın kötülüğünü düşünürmü?

olsun dünyanın bir ucundan onlarıdamı koruyacaklar baratie'dekiler çocuk değil korsanlık budur korsan olmak geridekini düşünmemektir.Ya seri benim açımdan çok çocukça yada ben yanlış düşünüyorum.Yinede baratie'dekiler için kaygılanmasını normal bulurum ama bu kararrı oları'da işin içine katmak bana yanlış geliyor
Hükümet veya denizciler onlara bir şey yapmaz. Çünkü suç kişiseldir yani. Onlara bir şey yapamaz.

Ama Big Mom sevdiklerini öldürmek ile tehdit ediyor. Arada fark var.

Zoro'nun o lafının neyini savunuyosunuz ya??? Savunulacak yanı yok.
Sadece deseydi ki ''O salağı boşver, kendi haline bırak.'' durumu anlardım. Sanji güçlü. Zoro bunu biliyor, saygı duyuyor.
Ancak devamında söylediği sözler Zoro'luk sözler değil. Zoro ne zamandan beri birinin gücünden ya da adından korkar olmuş? Big Mom tınlayacak adam mıydı Zoro? Bence değildi. Söylediği sözler adamlığına gölge düşürdü.

''Tayfamızdan birine bir şey olursa ne olacağını bütün dünya bilmeli.'' diyen adam da sağ kol, Sanji'nin duruma o şekilde tepki veren de sağ kol. Fark belli işte.

Kendi mantığını işin içine katarsan saçma gelir.Seri mantığına göre normal şeyler bunlar.En büyük hatanız zaten şu seriye kendi mantığınızı karıştırmak :D Yoksa 1 ton açık ve tezatlar bulursun.Yoksa korsanlar arasında olması gereken ve beklenen şey ihanettir ama bakıyoruz OP'da tam tersi nakama dostluk kavramları ön planda.

Zoro'nun o lafının neyini savunuyosunuz ya??? Savunulacak yanı yok.
Sadece deseydi ki ''O salağı boşver, kendi haline bırak.'' durumu anlardım. Sanji güçlü. Zoro bunu biliyor, saygı duyuyor.
Ancak devamında söylediği sözler Zoro'luk sözler değil. Zoro ne zamandan beri birinin gücünden ya da adından korkar olmuş? Big Mom tınlayacak adam mıydı Zoro? Bence değildi. Söylediği sözler adamlığına gölge düşürdü.

''Tayfamızdan birine bir şey olursa ne olacağını bütün dünya bilmeli.'' diyen adam da sağ kol, Sanji'nin duruma o şekilde tepki veren de sağ kol. Fark belli işte.

Bu da çok sertti:a:

Biliyorsun Zoro kendini feda ederek başta luffy'i ve tayfa üyelerinin canlarını kurtardı,ama senin demenle bu adam yani canını tayfa için hiçe sayan adam hala kendi tayfasını düşünerek sanji için söylediği sözlerin hakaret olduğunu düşünüyorsun.İşte ben burayı anlayamıyorum düşüncelerine karışamam haddim değil saygı duyuyorum ama dediklerinde tezatlık oluşuyor bir karakter canını vererek tayfayı korurken sanji olayında tayfanın kötülüğünü düşünürmü?
Hakaret olarak düşünmüyorum zoro doğrudan zaten hakaret ediyor. İstersen manga sayfası da atayım. Ne dediğini unuttun sanırım. Bak ben ne diyorum zoro o sözler söyleyene kadar ben zoroyu haklı olduğu her konuda savunurdum. Hatasını düzeltsin yine görüşüm değişir. Fakat o sözleri söyleyip eğer Sanji için hiç bir şey yapmazsa görüşüm aynı kalır.

Big Mom'un çay partisine gelmeyenlerin sonunu uzun dil açıklarken mangada Zoro yok diye hızlı hızlı geçtin herhalde gardaşş?
Luffy zaten BAA'da postayı koymadı mı Mom olacağa,Mom'u takan mı var.E gitti şimdi ne olacak sanki,ister evlensin ister evlenmesin tayfa adına olumsuz bi iş yapmış oluyor hele birde evlenmezse Baratie'de olanların sonu vahim.

Hükümet veya denizciler onlara bir şey yapmaz. Çünkü suç kişiseldir yani. Onlara bir şey yapamaz.

Ama Big Mom sevdiklerini öldürmek ile tehdit ediyor. Arada fark var.
Tamam fakat Baratie'dekiler çocuk değil hepsi yetişkin adam kendilerini korumayı biliyorlar yani aynı şey luffy'nin başına gelse eğer şuraya gelmezsen dağ haydutlarını Zazan'ı öldürüceğiz deseler Luffy ne yapardı?paşa paşa adamaların dediklerinimi yapardı?Sonucu belli onu kim tehdit ediyorsa onu ortadan kaldırırdı ister hükümet ister bir Suikast Ailesi

Kendi mantığını işin içine katarsan saçma gelir.Seri mantığına göre normal şeyler bunlar.En büyük hatanız zaten şu seriye kendi mantığınızı karıştırmak :D Yoksa 1 ton açık ve tezatlar bulursun.Yoksa korsanlar arasında olması gereken ve beklenen şey ihanettir ama bakıyoruz OP'da tam tersi nakama dostluk kavramları ön planda.
kendi mantığımla değil olayların gidişiatına göre bakalım şuan elde bir Kaido var onla uğraşlamarı gerekiyorki zaten artık geri dönemezler ve birden bigmom işi çıkıyor sanji için böyle bir durumda ikisiyle başetmesi Hasırşapka korsanları için yanında Law dahi olsa bile imkansız bunu bilmiyorlarmı?Sanjinin gitmemesi kötü olurdu ama gitmesi çok daha kötü olucak zaten arkasından laftan anlamayan luffy'de gidiyor işler iyice arap saçına dönücek

Hakaret olarak düşünmüyorum zoro doğrudan zaten hakaret ediyor. İstersen manga sayfası da atayım. Ne dediğini unuttun sanırım. Bak ben ne diyorum zoro o sözler söyleyene kadar ben zoroyu haklı olduğu her konuda savunurdum. Hatasını düzeltsin yine görüşüm değişir. Fakat o sözleri söyleyip eğer Sanji için hiç bir şey yapmazsa görüşüm aynı kalır.
abi bunlarda insan ya hangisiyle uğraşıcaklar hangisine yardım edicekler Wano ülkesi var Kaido var bigmom var DressRosa'dan yeni çıktılar hükümet peşlerinde bunlar tanrı değil ilah değil kapasiteleri var

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık