Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

@karolla

Millete troll diyorsun bir de. Meyve tabanli olsa ne olur? Zoro'nun slash da katı bir madde değil Lawunki de. Nasıl bir bakis açın var senin?

@Mystic07
Luffy Crocodile gibi birine karşı hakisi yokken dövüştü. Adam Mr.1 diyor. Üstüne üstlük Luffy bir de zehirli olduğu halde....:D Zoro'nun MR.1 ile olan dövüşü sonunda kendini nasıl yere baktığını da gördük. Luffy ise zehirlendiği halde oradan Kralı ve Robin'i taşıyacak kadar gücü kendinde buluyor.

Soruyorum ID gibi bir yerden çıkıp MF'de savaşıp sağ çıkmış biri için Thriller Barc'ta Zoro'nun acılarını alsaydı ölmesini mi beklerdiniz? Evet Zoro Luffy'nin acılarını aldı ve hayatta kalmıştır. Ama bunun sonuçlarını Zoro atlatamıyor. Çünkü hayatında o kadar büyük hasarı belki de ilk defa yaşıyor. Vücudu alışkan değil. Luffy ise genellikle çoğu dövüşünün sonunda böyle yaraları hasarları alan biri. Bunda dövüştükleri rakipler arasında ki farkında etkisi var. Ama Luffy genellikle bunu 2-3 güne atlatan biri. Zoro ise dediğim gibi sonuçlarını atlatamıyor. Zoro'nun hayatta kalması olayı(TH'de ki durumdan bahsediyorum.) dayanıklılığından çok yaşama olan isteği ile alakalıdır. Yoksa durumunun kötü olduğu zaten Kuma tarafından da belirtiliyor. Luffy'nin küçük bir acısını aldığında kriz geçiriyor vücudu.

Luffy'nin İD ve Mf macerası bence net olarak dayanıklılıkta tayfada en önde olduğunu göstermiştir.
Dediklerinde haklı olabirsin kendince ama Ivankov'un sözlerini unutuyorsun luffy o hormonlarla ayaktaydı ve 20 yılını götürdü luffynin o hormonlar,luffy zorodan dayanıklı olabilir ama ıd veya marineford bunun kanıtı değil.Ivankov olmasaydı yapabilir miydi yaptıklarını bunu bir düşünmek lazım.

Mf'de Luffy 3 adım koşup biraz mücadele sonucunda 2 defa felç olup kalan birisi.Zoro o mücadele sonuda şehri turluyor Nami'yi taşıyor.
Arabasta'da Luffy'de mücadele sonunda başta yere yıgılıyor sonra kalkıyor yapması gerekeni yapıyor.
Tb ve devamı kac gün sürüyor görende Luffy'nin 2-3 günde bir ölümüne savaşa girdigini sanacak adam yaralarını atlatıcak kadar uzun zaman geçtikten sonra dövüşüyor.
Yoksa Zoro'da her arc sonu halaya kalkıcak durumda oluyor.
Ölümden döndü. Magellan gibi birisine karşı savaştı. İvankov 2 güne ayaklanmasını bekliyordu. Yarım günde ayaklandı. Yetmedi Teach ile karşılaştı. Yine Magellan ile dövüştü. O ara yine Zoan yemiş karakterlerle dövüştü. Teknikleri ayrı yük bindiriyor. Ona rağmen MF'ye vardı. Amiral'lerden bir çok kere darbe aldı... İvankov'un olayı sadece vücudunu kandırıyor. Bütün acı stress günün sonunda kendisinden çıktı. Ona rağmen hayatta kaldı. Mihawk'tan da kesik aldı bu arada.(Yonkou seviyesi denilen adamdan...)

Zehirden bahsediyoruz. Ona rağmen Crocodile'a yenip bir de sonrasında o adamları taşıyor ordan...

TB arc'dan sonra kaç güne Shabondy'e geldiler bilmiyorum. Ama Zoro'da hala daha orda ki olayın izleri kalıyor. Herkes ayakta iken Zoro yerdeydi. Bunu Zoro'yu yermek için söylemiyorum. Tayfanın hayatını kurtarmıştır. Ama Luffy her arc'ta bu tarz darbeler yaralar alan biri. Ona rağmen 2-3 günde toparlanıyor.

@shishi sonson

Yukarda da yazdım. İvankov'un yaptığı iyileştirme tarzı bir şey değil. Sadece vücudunu kandırmasını sağlıyor. İvankov'un kendisi diyor. İş sende bitiyor. Buna dayanabilecek güçteysen kurtulursun..
:D Türkçesini bulamadım.

Son düzenleme:
Kuma: olum dosegindesin, acıları da alırsan olursun diyor. Bir damla veriyor tat diye Zoro'ya yaptığı etki malum. Balon bayağı büyük. Orada dayaniklilikla alakali bir sey yok. Normal şartlarda ölmesi lazim zaten. Olmese bile bayilmasi. Ama bayilmamis, poz veriyor. Işte mesele o. Karizma point sahnesi o. Yoksa Luffy'nin Lucci'den yediklerini Zoro'ya yedir Zoro tarumar olurdu lan :D Luffy, meyvesi sayesinde hasari azalttı diyecek olanları hesaba katip Luffy bir yumruktan 5 etkileniyorsa Zoro da 5 etkilensin. Ama gene yamulur. En guclu rakiplerle dövüşen adam Luffy. Dolayısıyla en guclu darbeleri yiyen de o. Daha dayanıklı olması çok normal. Dambil kaldirmakla Luffy'nin dayanıklılığı geçiyorsa ne güzel valla. Gerizekali Luffy guclenmek istiyor ama iki dambil alip dayaniklilikta ucusa gecmeyi dusunemiyor. Vay salak.

Ölümden döndü. Magellan gibi birisine karşı savaştı. İvankov 2 güne ayaklanmasını bekliyordu. Yarım günde ayaklandı. Yetmedi Teach ile karşılaştı. Yine Magellan ile dövüştü. O ara yine Zoan yemiş karakterlerle dövüştü. Teknikleri ayrı yük bindiriyor. Ona rağmen MF'ye vardı. Amiral'lerden bir çok kere darbe aldı... İvankov'un olayı sadece vücudunu kandırıyor. Bütün acı stress günün sonunda kendisinden çıktı. Ona rağmen hayatta kaldı. Mihawk'tan da kesik aldı bu arada.(Yonkou seviyesi denilen adamdan...)

Zehirden bahsediyoruz. Ona rağmen Crocodile'a yenip bir de sonrasında o adamları taşıyor ordan...
Bende Zoro Tb'de yaptıklarında başlayıp babunlarla dövüşünden sag cıkana kadar kısmımı yazayım.Sonuçta Zoro önce ayaga kalkıyor.Luffy'yi bayıltacak kadar darbeyi fazladan alıp onlar uyanana kadar Zoro ayakta kalıyor.Diger yaptıkları Zoro'yu geçmesini saglamaz.Normal karekterleri geçmesini saglar.
Birisi yazmıştı hala hatırlıyorum Luffy İvankov iyileştirirken 10 gündemi ne iyileşmesi gerekirken 1 günde ayaga kalktı bu yüzden Zoro'dan dayanıklı diye.
Senin yazdıgında bunun gibi o olay sadece Luffy'nin normal insanlardan farklı oldugunu gösterir.Serinin zirve isimlerinden Zoro,normalde mucize sayılan şeyleri yapınca Luffy Zoro'dan iyi olmuyor.Zoro'da sıradan birisi değil.

Kuma: olum dosegindesin, acıları da alırsan olursun diyor. Bir damla veriyor tat diye Zoro'ya yaptığı etki malum. Balon bayağı büyük. Orada dayaniklilikla alakali bir sey yok. Normal şartlarda ölmesi lazim zaten. Olmese bile bayilmasi. Ama bayilmamis, poz veriyor. Işte mesele o. Karizma point sahnesi o. Yoksa Luffy'nin Lucci'den yediklerini Zoro'ya yedir Zoro tarumar olurdu lan :D Luffy, meyvesi sayesinde hasari azalttı diyecek olanları hesaba katip Luffy bir yumruktan 5 etkileniyorsa Zoro da 5 etkilensin. Ama gene yamulur. En guclu rakiplerle dövüşen adam Luffy. Dolayısıyla en guclu darbeleri yiyen de o. Daha dayanıklı olması çok normal. Dambil kaldirmakla Luffy'nin dayanıklılığı geçiyorsa ne güzel valla. Gerizekali Luffy guclenmek istiyor ama iki dambil alip dayaniklilikta ucusa gecmeyi dusunemiyor. Vay salak.
Adamın yaptığı kurguya laf atıyosun luffyi zorodan üstün göstermek için.Seride normal şartlar olsaydı tayfa kaç kere ölmüştü say istersen.Özellikle luffynin.Yapmayın şunu artık.Zoro fanlarından farkınız vardı hani.

Ne yani Garp ile dövüşürken Roger Rayleigh durduramıyom bu tosbağı yardım et mi dediğini düşünüyorsun ?
Karşındaki rakip, yardım aldığı kişi, yardım isteme şekli değişebilir. Ya da yardım istemez ama yardıma muhtaç duruma düşer. Bunlar değişir. Ancak belli bir güç seviyesine gelene kadar yardım almış olabilir. Bu utanılacak ya da kişiyi itibarsızlaştıracak bir şey değil. Hiç yardım almamış da olabilir. Bunu bilmiyoruz. Hiç yardım almamış olsa bile bu Luffy'nin Roger'ı geçemeyeceği anlamına gelmez. Bence bu yanlış bir yaklaşım. Sen Roger'a bu yüzden daha çok saygı duyabilirsin tabi. Bu normal.

Adamın yaptığı kurguya laf atıyosun luffyi zorodan üstün göstermek için.Seride normal şartlar olsaydı tayfa kaç kere ölmüştü say istersen.Özellikle luffynin.Yapmayın şunu artık.Zoro fanlarından farkınız vardı hani.
Kendi laf ediyorben mi ediyorum? Ölüm döşeğinde çiziyor, yetmiyor bakın ölüm döşeğinde dedirtiyor ama bayilmamis bile. Ben tayfanin olmeini beklemiyorum zaten. Kötüler bile olmuyor la kolay kolay seride. Bayilmadi lazımdı sadece. Ama poz veriyor. Niye mantıklı diyeyim ki buna? Kurgu açısından bakacaksak yarın bir gün de aynı durumda Sanji olabilir? Ölüm döşeğinde %5 bilemedin %10'u kalmış ama %50'lik darbeye bayilmiyor bile? Ne diyecez Luffy'den dayanıklı mi? Zoro'dan dayanıklı mi? Bu tarz şov amaçlı sahneler Zoro'ya mi özel yoksa? Ben normal şartlarda değerlendiririm olayı. Mangakanin bu tarz ekstrem hareketlerini hesaba katip yorumlardan ohoo. Herkes kafasından farklı güç dengesi çıkartır. Işine gelen der ölüm döşeğinde olduğuna bakmayın bir o kadar daha dayanir o vs diye.

Dediğin gibi D.'ler farklı, mesela herkes Zoro Zoro diyorda, Law bile bence daha dayanıklıdır, o kemik kıran Vergo'dan bir kamyon dayak yedikten sonra kalkıp hem dağı hem Vergo'yu kesiyor, adamın kolu kesilmişken hem Trebol'ü indiriyor hemde Doffy'yi ağır yaralıyor. Zoro'nun bir kolunu keselim bakalım aynı şeyleri yapabilecek mi, ben hiç zannetmiyorum.
Zoro'yu tanımasak, yaptıklarını bilmesek ciddiye alırdım. Hater lik zor iş vesselam.

Fiziksel güç olarak mangaka göstermiş farkı, Zoro sadece bir bacadan çıkmak için kılıca ihtiyaç duyuyorken, Luffy 2 adet binayı karton gibi parçalayarak aynı pozisyondan çıkabiliyor.

Dayanıklılık ile ilgili örnekleri verdik zaten, Zoro aynı darbeleri yiyerek ancak hayatta kalabiliyor, Luffy ise savaşmaya devam ediyor, aradaki fark bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 63)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık