Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Hiç bir bok anlamadım dediklerinden.Sen dedin ki Luffy'i paspas etmesin diye Zoro'yu paspas etti.Bende dedim ki Oda'nın amacı Luffy'i paspas etmek istese direk ederdi kaçınmaz.Ama sen alakasız alakasız yerlerden yazmaya başladın.
Ezme ile alakası yok bu işin onu diyorum karşıda ki adam kizaru ezilmeyecekte ne olacak geç ezilmeyi.Mesele yeni dünyaya girmeden luffy ve tayfanın birşeylerin farkına varmasıydı bunu da luffye en yakın olan adam zoronun kizaru karşısında ki güçsüzlüğüyle gösterdi.Sanji de olabilirdi bu adam ama zoro luffye daha yakın güçte olduğu için zoroyu paspas etti.Üstelik bu durum luffyi tayfasını koruma konusunda güçlenmesi için daha da hırslandırdı.Unutamayacağı bir sahne luffy için bu durum bir daha asla o hale gelmemek için çalıştı ya zaten tayfa.

Şu seride Zoro'nun dayanıklılığı nasıl sorgulanır anlamak güç. Hiç öyle allem kullem etmeye gerek yok. Bahsettiğimiz kişi seri sonuna belki de en dayanıklı Op karakteri olarak karşımıza çıkacak :)

Ezme ile alakası yok bu işin onu diyorum karşıda ki adam kizaru ezilmeyecekte ne olacak geç ezilmeyi.Mesele yeni dünyaya girmeden luffy ve tayfanın birşeylerin farkına varmasıydı bunu da luffye en yakın olan adam zoronun kizaru karşısında ki güçsüzlüğüyle gösterdi.Sanji de olabilirdi bu adam ama zoro luffye daha yakın güçte olduğu için zoroyu paspas etti.Üstelik bu durum luffyi tayfasını koruma konusunda güçlenmesi için daha da hırslandırdı.Unutamayacağı bir sahne luffy için bu durum bir daha asla o hale gelmemek için çalıştı ya zaten tayfa.
Hemen hemen aynı fikirdeyiz.Yanlış yerden giriş yapmışsın sadece.

Tam tamına 3 kere hormon aldı luffy. Kendi bireysel dayanıklılığı çoktan bitmişti luffynin. Hatırlatırım. Savaşta ivankovdan dilenmesinin resmini atabilirim. Trebol ne ya. Çöp.

@Monkey D. Dragon Mihawkın kendi arzusu değil. Mihawk ölümcül saldırdı. Zira zoro ona geri adım atamam dedi. Mihakw bu laftan sonra öylesine bir kesik atamazdı. Ayrıca kestikten sonra da yaşamaktan vazgeçme dedi. Eğer zoro vazgeçseydi ölecekti. İşi tamamen zoronun iradesine bıraktı. Yaşadığını görünce de ölmen için çok erken dedi.

Neyse ben yatıyorum. Gece uyumadım.
Sen gerçekten gelecek vaad ettiğini düşündüğü ve etkilendiği bir adamı öldürmek istediğini mi düşünüyorsun? Tamam dandik bir saldırı yapmadı ama öldürmeye de niyeti yoktu. Zaten öldürmek istese öldürürdü. Orda Mihawkı durduracak kimse yoktu.

Bence Zoro hiçbir zaman Luffy kadar dayanıklı olmadı. Luffy en ağır dövüşlerini bile 2-3 gün sonra atlatan biri. Zoro bir defaya mahsus kaptanının acılarını aldı. Ama bu Zoro'nun dayanıklılık sınırını aşırı aşmıştır. Zoro'nun hayatta kalma azmi çok yüksek. Ama vücudunun dayanıklılık sınırının çok aşıldığı o yaraları atlatamamasından belli. Zoro Mihawk ile olan eğitimine kadar düzelemiyor. (O olaydan sonra.)
Zoro Mr1 olan dövüşünde ölümden dönüp antreman yapmaya başladıgında Luffy uyuyordu daha.
O iş öyle olmaz işte, ondan daha iyisini yapabilen bir Luffy var, Impel Down'da aldığı onca hasara rağmen Mihawk'tan kesme yiyip ona karşı koymaya, Gözlem Haki'si açarak dövüşmeye devam etmek dayanıklılıktır, öyle zor bela bilincini kaybetmeyip, hayatta kalmakla olmuyor o işler.

Law'ın kolu kesikken Trebol'ü tekliyor, Doffy'ye iç kanama geçirtiyor, dayanıklılık dediğin budur, öyle yatak döşek yatıp, Shabody'de ağrılardan yerlere yatmak değil.
Ezdiğin adam Luffy zor durumda diye ölümün kıyısında kendi kadar güçlü babunları yenebilen birisi.

@Mystic07
Luffy Crocodile gibi birine karşı hakisi yokken dövüştü. Adam Mr.1 diyor. Üstüne üstlük Luffy bir de zehirli olduğu halde....:D Zoro'nun MR.1 ile olan dövüşü sonunda kendini nasıl yere baktığını da gördük. Luffy ise zehirlendiği halde oradan Kralı ve Robin'i taşıyacak kadar gücü kendinde buluyor.

Soruyorum ID gibi bir yerden çıkıp MF'de savaşıp sağ çıkmış biri için Thriller Barc'ta Zoro'nun acılarını alsaydı ölmesini mi beklerdiniz? Evet Zoro Luffy'nin acılarını aldı ve hayatta kalmıştır. Ama bunun sonuçlarını Zoro atlatamıyor. Çünkü hayatında o kadar büyük hasarı belki de ilk defa yaşıyor. Vücudu alışkan değil. Luffy ise genellikle çoğu dövüşünün sonunda böyle yaraları hasarları alan biri. Bunda dövüştükleri rakipler arasında ki farkında etkisi var. Ama Luffy genellikle bunu 2-3 güne atlatan biri. Zoro ise dediğim gibi sonuçlarını atlatamıyor. Zoro'nun hayatta kalması olayı(TH'de ki durumdan bahsediyorum.) dayanıklılığından çok yaşama olan isteği ile alakalıdır. Yoksa durumunun kötü olduğu zaten Kuma tarafından da belirtiliyor. Luffy'nin küçük bir acısını aldığında kriz geçiriyor vücudu.

Luffy'nin İD ve Mf macerası bence net olarak dayanıklılıkta tayfada en önde olduğunu göstermiştir.

Son düzenleme:
@Mystic07
Luffy Crocodile gibi birine karşı hakisi yokken dövüştü. Adam Mr.1 diyor. Üstüne üstlük Luffy bir de zehirli olduğu halde....:D Zoro'nun MR.1 ile olan dövüşü sonunda kendini nasıl yere baktığını da gördük. Luffy ise zehirlendiği halde oradan Kralı ve Robin'i taşıyacak kadar gücü kendinde buluyor.

Soruyorum ID gibi bir yerden çıkıp MF'de savaşıp sağ çıkmış biri için Thriller Barc'ta Zoro'nun acılarını alsaydı ölmesini mi beklerdiniz? Evet Zoro Luffy'nin acılarını aldı ve hayatta kalmıştır. Ama bunun sonuçlarını Zoro atlatamıyor. Çünkü hayatında o kadar büyük hasarı belki de ilk defa yaşıyor. Vücudu alışkan değil. Luffy ise genellikle çoğu dövüşünün sonunda böyle yaraları hasarları alan biri. Bunda dövüştükleri rakipler arasında ki farkında etkisi var. Ama Luffy genellikle bunu 2-3 güne atlatan biri. Zoro ise dediğim gibi sonuçlarını atlatamıyor. Zoro'nun hayatta kalması olayı dayanıklılığından çok yaşama olan isteği ile alakalıdır. Yoksa durumunun kötü olduğu zaten Kuma tarafından da belirtiliyor. Luffy'nin küçük bir acısını aldığında kriz geçiriyor vücudu.

Luffy'nin İD ve Mf macerası bence net olarak dayanıklılıkta tayfada en önde olduğunu göstermiştir.
Mf'de Luffy 3 adım koşup biraz mücadele sonucunda 2 defa felç olup kalan birisi.Zoro o mücadele sonuda şehri turluyor Nami'yi taşıyor.
Arabasta'da Luffy'de mücadele sonunda başta yere yıgılıyor sonra kalkıyor yapması gerekeni yapıyor.
Tb ve devamı kac gün sürüyor görende Luffy'nin 2-3 günde bir ölümüne savaşa girdigini sanacak adam yaralarını atlatıcak kadar uzun zaman geçtikten sonra dövüşüyor.
Yoksa Zoro'da her arc sonu halaya kalkıcak durumda oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık