Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

@karolla neyin kanıtını istiyon ya şaka gibi :D Bak sana anlatayım.
aradan bir ay geçmedi öyle değil mi?
Sen nasıl Hody'den ısırık alıp kanayan Luffy'i gerçek kabul ediyorsan.
Ben Dof'tan saldırı yiyip kanamayan Luffy'i gerçek kabul ediyorum.
Anlıyormusun ?
Senin için orda(Dof) kanamaması torpil benim için orda(Hody) kanaması seneryo !
Arada fark yok kanıtlayacak bişey yok.

Son düzenleme:
Tamam da Hody'ye ısırılan adam Dof'tan doğru düzgün hasar almıyor. Luffy'yi gömmek için mangada geçti işte cevap ver diyor. Güncel yerine geçmişten bahsedip mangada geçti diyor.

Ve sen de biliyorsun ki hikaye akışı olan şeyler bunlar. Usopp vursun diye Law ile Luffy oyuncak olacaktı. Neden? Usopp'u öne çıkaracak mangaka.

Adam bunu göz ardı edip bir şeyler söylüyor.
CC'ye karşı olan durumu anlatıyor. Klasik arc uzatması işte. Ne olacaktı Luffy G4 açıp KKG ile vurup 1 bölümde bizimkiler terk mi edecekti adayı?
Bunları dikkate almayıp gömmeye çalışıyor işte.

Hikaye akışı denen bir şey var. Hadi onu da geçtim. Yahu 200 bölüm geçmiş. Şuan Dof düşeli 10 günden fazla oldu. Balık adam adasından ayrılalı 20 gün oldu herhalde.

Hody'ye ısırılan adam Dof'tan doğru düzgün hasar almıyor. Hala 200 bölüm öncesindeki şeyleri söylüyorsun. Mangada geçti bunlar diyorsun sonra.

Güncele gel güncele!
Dof'tan aslında gayet hasar alıyor sadece g4 tekniğinde hasar almadı. Yoksa her yeri kan içinde kalmıştı Dof ipleri ile vurduğunda. Sadece g4 ile vurulduğu için 3 gece yatmadı sanırım ve o kadar da sargı ile sarılmadı.
Luffy ciddiyetsiz kabul ediyorum ama Hordy savaşında kendisi dedi hakim yetersiz diye. Bunu deyip de Dof ile savaşması arasında 3 gün falan var.

Roronoa Zoro

Yine de daha fazla zaman harcanmalı ya bence. GL 6 ayda geçildi ve benim zaman konusu acayip canımı sıktı. Mesela BBA.PH ve Dressrosa arasında 2 ya 3 gün vardı.
Roger bile olan gücüne rağmen 4 senede fethetmiş bu denizi ama Luffyler çok hızlı ilerliyor. Artık zaman atlamalarının daha da uzun olması lazım bence. Şu an uzun olamaz çünkü olaylar bağlantılı ama Sanji alındıktan sonra saklanıp planlar yapılıp Wano'ya gidecek içerideki adamlarının yardımıyla bir şeyler yapılmalı ve o da zaman olarak Op diliminde 3 ya da 5 ayda olmalı ki sıkıntı olmamalı. Artık işin ciddiyeti anlaşılmış olur. Hala daha işin ciddiyetinin farkında olmazsa tayfadan birinin ölümü gerçekleşmeli bence ya da müttefiklerinden birinin.
Kesinlikle katılıyorum.Bu zaman olayında büyük bir sorun var böyle giderse ergen Luffy KK olucak.Artık biraz zaman geçmesi lazım.Çünkü bütün dünyaya meydan okuyacak olan kişinin tam olarak çocuk olmasını istemem.

Hakkında forumda şikayette bulundum. Güncelde olması bir şeyi değiştirmez. Önemli olan mangada geçen zamandır.
Ne diye? 200 bölüm öncesinden bahsediyorsun dedim diye mi? :D

Hikaye akışını dikkate almıyorsun. Mangakanın arc uzatmak için yaptığı sahneleri dikkate almıyorsun.
Dof'tan hasar almayışını atlıyorsun.

Bunların hepsini atlayıp Hody diyorsun. Sonra da ;

Taaa 3 arc önceki şeyi yazıp mangaya göre yazdım karşı çıktın şikayet ediyorum diyorsun.
2 yıl öncesinden de mangadan bir şeyler göster. İtiraz edeyim onları da şikayet et!

karolla

Anlıyormusun ?
Senin için orda kanaması torpil benim için orda kanaması seneryo !
Gelelim sana.

Birincisi dof luffyi evire çevire tekmeledi ayrıca kesti ve deldi. Defalarca öldürme fırsatı yakaladı ama kibirli davrandı. Luffg G4e geçtikten sonra ise dof luffe zarar verememiştir. Zira sadece 1 kere tekme atma şansı oldu. Onun dışında luffynin hızına yetişemediği için uyanışa kadar saldırı yapamadı.

Yani dof luffye zarar veremedi değil. Verecek fırsatı olmadı. Birincisi bunu öğrenin.

Dof uyandıktan sonra luffy g4 ile tüm saldırılardan hep kaçtı. Zirar zarar göreceğini biliyordu. Yoksa kaçmazdı. Niye kaçsın uyanıştan?

Kısacası dof luffye G4 den sonra sadece 1 tekme attı işlemedi. uyanışı ile hiç vuramadı. Taaa ki en son saldırıya kadar. Peki en saldırıda tarafların durumu neydi? Aşağı yazdım.

Uyanışta zaten ölümün eşiğine gelmiş sendeleyerek yürüyen doftan, hakisini fullemiş dinlenmiş birisini yenmesini beklemek nasıl bir mantıktır?

2 kere ilk yardım uygulanmış, sendeleyerek yürüyen, hakisi mantıken artık dipleri görmüş yorgunluktan ölen dof gidecek 10 dakka dinlenmiş hakisini fullemiş adam zarar verecek?

Sırf sana cevap yazıcam diye mangadaki dövüşü bir daha okudum.

@Monkey D. Luffy doftan hasar alıyor. Dof sadece 1 kere vurdu hasar veremedi. Bir daha da son king konga kadar vuramadı. Onda da zaten ne halde olduğunu bu mesajı oku anlarsın.

Aksini ispat etmeyip trollediğin için şikayet ettim seni.

@karolla
Ne trolü yahu? Senin karşı fikrinde düşünenler troll mü? Neyin aksini ispatlayayım?

@RedTeroR
Bu adam eski Zoro fanlarından. O da mı trollüyor? Benzer şeyleri yazıyoruz. Nasıl bir mantıktır bu?
Onu değil de niye tek beni şikayet ediyorsun? Aynı şeyi dememize rağmen?

Anlıyormusun ?
Senin için orda(Dof) kanamaması torpil benim için orda(Hody) kanaması seneryo !
Kardeşim sen odadaki duvarla tartış bu konuyu daha kolay ikna edersin.

@karolla iyide o zaman neden kendini paralıyorsun bak mantığa aykırı bişey olmamış demek ki ?
Kendi yazdığının ana fikrini sana tekrar atıyorum bak.
Hody'den saldırı aldı ölüme yaklaştı.
Dof'un uyanmış halinden saldırı aldı ama pek etkilenmedi.
Burda anlatmaya çalıştığın heralde Dof'un çok daha güçlü bi saldırı yapmasına rağmen Hody kadar etki bırakmamasının seneryo gereği bi torpil olduğu.
Sonuç ne ? Sen ikincisini seneryo gereği gerekli bi torpil olarak görürsün başkası birincisini.Bunda anlaşılmayacak bişey yok öyle değil mi ?
Dof Luffy'e zarar vermedi demiyorum bence Dof Luffy'nin yenebileceği(Tek'e tek) biri de değildi ama burda anlatmak istediğim mantık olarak Luffy'nin en güçsüz göründüğü yerleri değil en güçlü göründüğü yerleri gerçek kabul etmemizdir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık