Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Law Zoro'dan güçlü dersin anlarım bunu ama kalkıp tabu haline getirmeye gerek yok pek ala Law Zoro'dan güçlü denilebileceği gibi Law=Zoro hatta Zoro>Law denilebilir bunların hiç biri tabu diye dayatılamaz.

@Erkan12 o verdiğin örnek ne öyle yaw gülme krizine soktun :hhh:

kör topal

Size bir soru soruyorum acaba Zoro'nun kılıcı Vergo'nun karşısındayken kırılır mıydı?

Dandik bi bacak çatlağı için reyizi gömmekten daha mantıklı. Sonuçta evi barkı yerle bir olmuş, başka nereye çekebilirsin? Anca zorlama hikayelerle "aslında böyle olmuştur yea" diyebilirsin.
Dandik bi bacak Sanji'nin ana silahıydı :(. Haberin olmadan Sanji'yi gömüyorsun :D.

Ayar yemesi için daha ne olması gerekiyordu? Vergo bacağını koparıp ''al lazım olur'' diye eline mi vermeliydi?
:hhh::hhh::hhh:

Neden abartmış olalım ki?
Law'ın sadece ödülü daha yüksek. Zoro'nun ise tek handikapı 1. adamlarla hep Luffy savastığı için sürekli geri planda kalması, bu yüzden sınırlarını göremedik. Ben Zoro'nun haki, fizik güç, dayanıklılık ve kılıç stili hususunda Law'dan daha üstün olduğunu düşünüyorum.

Law'ın ise sınırlarını tam olarak bilmediğimiz bir meyvesi var. Amiral ve Doflamingo'ya kadar Room içerisindeki her şeyi kesebileceğini düşünürdüm ama öyle değilmiş. Haki ve fizik güç hususunda kendini aşan karakterleri kesemiyor. Ben Zoro'nun Law'dan hem fizik hem de haki hususunda daha üstün olduğunu düşündüğüm için kılıcıyla room içerisinde de olsa Zoro'yu alt edemez diyorum. Gamma knife ve ona benzer saldırılarına Zoro yakalanırsa ancak öyle kazanabilir.

Sonuç olarak her ikisinin de birbirine üstün olduğu kısımlar var. hangisi yakalarsa o kazanır. Ben böyle düşünüyorum.
Güzel yazmışsın, ben de önceleri Zoro'nun Law'dan üstün olduğunu düşünüyordum ama Ope Ope No Mi tüm hesapları bozuyor. Ödül konusunda değil ya, ödül çoğu kez şaşırtıcı derecede çok abartılmış ya da çok düşük tutulmuş olabiliyor. (Bkz: Usopp'un ödülünün o kadar yüksek olması) Demem o ki çok tanınmışlık, çok yüksek ödüller güç seviyesini belirlemez o kadar da. O yüzden ödül konusuna hiç takılmayalım.

Haki konusunda sana katılıyorum, Zoro haki bakımından Law'dan üstün olabilir lâkin her şey buna bağlı değil maalesef. Zoro'nun hızı Law'a yetişmez en basitinden.

Kuş Kafesi çok bug bir teknik. Nasıl işlediği konusunda şahsen bir fikrim yok. O yüzden net bir şey demek mümkün değil benim açımdan.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Amiralin olayı farklıydı. Belki onun da gücü kafesi kesmeye yetmezdi orasını bilemem ama onun amacı sadece Luffy kazanana kadar biraz zaman kazandırmaktı. Doğrudan müdahelede bulunsaydı planlarına ters hareket etmiş olacaktı.
Evet, orası öyle.
@Erkan12
Yalnız kafesi ittiriyormuş gibi yaptığına ihtimal vermiyorum. Kaldı ki kafesle ilgili şöyle bir saçmalık var. Kafesi kesmeye ya da parçalamaya çalışan tek bi Allah kulu yok orada. Hepsi sadece ittirmeye odaklanmış. Hem Zoro kesmek istese, ittirirmiydi? İttirmez, bildiği ne kadar kesici atak varsa afes üzerinde denerdi ama yapmadı öyle. Burada suçlamamız ya da zayıf görmemiz gereken kişi Zoro değil. Hikaye gereği o kafesin ittirilmesi gerekiyordu ve amilrade dahil her kes kafesi itti, benim gözümde hepsi bu kadar.

@Nami
Law'ın sadece Gamma knife ya da ona benzer ataklarla Zoro'yu alt edebileceğini düşünüyorum. Bunun dışında Zoro karşısında pek şansı yok. Dediğin gibi hızı sayesinde bi açık bulup, bi şeyler yapabilir.

Son düzenleme:
Yukarıda demişsin ya 15 haki kullanıcısı ile tekniği durduramadı diye, ne bekliyorsun ki amiralin meteorla durduramadığı tekniğin haki ile durdurulacağınımı?

Ayrıca amiral zorlamamıştır falan da diyemessin.Adamın arenadan çıktığından beri tek düşüncesi halka zarar gelmemesi, tüm halka zarar verecek bir tekniğe karşı amiralin tüm gücüyle karşı koymadığı düşünülemez bile.
Fujitora'nın zorlanma ifadesini sen gördün galiba, çünkü ben görmedim. Zoro ise bariz zorlanıyor, suratından damarlar fışkırmış, terli bir halde ıkınıp sıkılıyor, sen bunların hangisini Fujitora'nın suratında gördün de kalkıp Fujitora tüm gücünü kafesi durdurmak için kullandı diyorsun ? Bir de daha iyi anlaşılsın diye yere kapaklanan Zoro ve hiç kıpırdamadan duran Fujitora vardı. Siz anlayabilesiniz diye daha ne yapsın mangaka....

Ayrıca Fujitora orada Luffy'nin kazanmasını bekliyor, kalkıp kafesi tek başına durdursa, zaten yapacağı işi mahvetmiş olur, adamın amacı Luffy'nin Doffy'yi yenip, kafesin kendiliğinden yok olması. Sonrada gidip hükümet yüzünden sizi kurtaramadık korsanlara kaldık diye rol yapacaktı işte, bunları düşünmeden yazıyorsunuz ama nereye...

Evet, orası öyle.
Yalnız kafesi ittiriyormuş gibi yaptığına ihtimal vermiyorum. Kaldı ki kafesle ilgili şöyle bir saçmalık var. Kafesi kesmeye ya da parçalamaya çalışan tek bi Allah kulu yok orada. Hepsi sadece ittirmeye odaklanmış. Hem Zoro kesmek istese, ittirirmiydi? İttirmez, bildiği ne kadar kesici atak varsa afes üzerinde denerdi ama yapmadı öyle. Burada suçlamamız ya da zayıf görmemiz gereken kişi Zoro değil. Hikaye gereği o kafesin ittirilmesi gerekiyordu ve amilrade dahil her kes kafesi itti, benim gözümde hepsi bu kadar.

@Nami
Law'ın sadece Gamma knife ya da ona benzer ataklarla Zoro'yu alt edebileceğini düşünüyorum. Bunun dışında Zoro karşısında pek şansı yok. Dediğin gibi hızı sayesinde bi açık bulup, bi şeyler yapabilir.
Fiziksel manada bir savaşa girseler zaten Zoro ezici bir farkla önde olur. Ama adamın meyvesi çok mükemmel ve gerçekten de iyi yönetiyor meyvesini. İşte bu yüzden alır Law alırsa Zoro'yu.

Fujitora'nın zorlanma ifadesini sen gördün galiba, çünkü ben görmedim. Zoro ise bariz zorlanıyor, suratından damarlar fışkırmış, terli bir halde ıkınıp sıkılıyor, sen bunların hangisini Fujitora'nın suratında gördün de kalkıp Fujitora tüm gücünü kafesi durdurmak için kullandı diyorsun ? Bir de daha iyi anlaşılsın diye yere kapaklanan Zoro ve hiç kıpırdamadan duran Fujitora vardı. Siz anlayabilesiniz diye daha ne yapsın mangaka....
Zoroya ver o meyveyi oda zorlanmaz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 27)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık