Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Marinford Arc'ı tam bir fiyasko olduğu için ''Böyle yapabilseydi böyle yapardı'' çıkarımları yapmak pek makul değil.

Dofun ipleri ile lawın kılıcını kesememesini ve lawın da dofun iplerini kesememesini neyle açıklıyorsunuz? Ayrıca herkes dofun iplerini gözlem haki ile sezmeye bağlamış ama ben gözle de görülebildiğini düşünüyorum. Yani mihawk çok rahat görebilir mesela. Tabi gözlem haki ile daha kolay olur iş. Jozunun o ipten kurtulamaması da tamamen kurgu bence. Luffy bile kurtuluyor kendini şişirerek. Ne yani jozu o koca buz kütlesini atan adam o ipi mi koparamayacak? Luffynin nefesi jozunun kol gücünden daha mı güçlü. Dressrosa da çok fazla bug var.
Dofy haki ile üstün gelmiştir, belki H. haki bile kullanmıştır, Jozu'yu baskılamak için.:D Asıl sorulması gereken, neden Lufy'nin ellerini kesmek yerine bağladı? Lufy tepki bile veremediği halde bunu yapmadı, oysa onları hafife almayacağını en baştan söylemişti. Tam tersine Lufy'nin olayı kurgu ve Jozu'nun ki gerçek.

Dofun ipleri ile lawın kılıcını kesememesini ve lawın da dofun iplerini kesememesini neyle açıklıyorsunuz? Ayrıca herkes dofun iplerini gözlem haki ile sezmeye bağlamış ama ben gözle de görülebildiğini düşünüyorum. Yani mihawk çok rahat görebilir mesela. Tabi gözlem haki ile daha kolay olur iş. Jozunun o ipten kurtulamaması da tamamen kurgu bence. Luffy bile kurtuluyor kendini şişirerek. Ne yani jozu o koca buz kütlesini atan adam o ipi mi koparamayacak? Luffynin nefesi jozunun kol gücünden daha mı güçlü. Dressrosa da çok fazla bug var.
İpleri boşver kuş kafesi kadar büyük bug yok.Jozu meselesini düşünmüştüm ama mangadan bakmadım.Eğer jozu nun ense kökü elmas ve bu halde kontrol altındaysa mangaka mıçmıştır net.Ki bu adam o sırada haki kaplı croco ya vurdu.Hem elmas hem haki den sert olmuş olur lastik.2 arc da da çok bug var.

@Millennium Wizard Jozu'u iyi tutmuş aslında. Adam elmas olmasına rağmen hareket edemeyince doğal olarak etrafındaki ipleri kesememiş. Luffy gibi genişleme imkanı da yok.

Dofy haki ile üstün gelmiştir, belki H. haki bile kullanmıştır, Jozu'yu baskılamak için.:D Asıl sorulması gereken, neden Lufy'nin ellerini kesmek yerine bağladı? Lufy tepki bile veremediği halde bunu yapmadı, oysa onları hafife almayacağını en baştan söylemişti. Tam tersine Lufy'nin olayı kurgu ve Jozu'nun ki gerçek.
Yapma allaşkına :D Hiçbir savunma yapmayan Kinemon'a önden kesişli mesişli tekme atıyor. Adam 2 dk kanamadan izi geçiyor. Hala vay elini neden kesmedi, oha kafasını koparması lazımdı!!1 diyorsun...

karolla

benim anlamadığım şu. ipler kopabiliyor. o zaman jozu fizik gücü ile neden koparmadı. luffy kendini şişirip koparıyorsa jozu da kolunu bacağını çekip koparabilmeli. jozunun fizik gücü ortada. koca buzdagini kaldırdı fırlattı. ne yani dofun ipini koparmak için daha mi çok kuvvet gerekiyor ?

benim anlamadığım şu. ipler kopabiliyor. o zaman jozu fizik gücü ile neden koparmadı. luffy kendini şişirip koparıyorsa jozu da kolunu bacağını çekip koparabilmeli. jozunun fizik gücü ortada. koca buzdagini kaldırdı fırlattı. ne yani dofun ipini koparmak için daha mi çok kuvvet gerekiyor ?
Odanın sicmasi iste başka açıklaması yok.

İlginç bir teori olmuş. Bana biraz zorlama gibi geldi. Özetleyecek olursak;

Bu D denen elemanlar esiden Mariejois'ta yaşıyorlarmış. Balıkadam Adası'nda adı geçen Joy Boy bunların kralıymış. Büyük Krallık'ı yıkan yirmi krallık, kendi dinlerine sahip olduklarından iki güç arasında din savaşı çıkmış. Birleşik Krallıklar savaşı kazanıp, tarihi silmişler ve Mariejois'a yerleşmişler.

Joy Boy'u, İsa'ya benzetmişler. İsa'nın 12 havarisi olduğundan, 12 farklı D ailesi olduğundan bahsedilmiş. Zamanında Yahuda İskaryot, İsa'ya ihanet ettiği için bu D ailelerinden Marshall Ailesi'nin ihanet edenler olduğu söylenmiş. Ancak ihanetten pişmanlık duydukları için, bazı genel D özelliklerini halen taşıyorlarmış. Teach'in ölümden korkması, ama hayallere inanmasını buna örnek verebiliriz. İsa'nın Bartholomew diye bir öğrencisi varmış. Videoyu yapan, Kuma'nın bu kişiden esinlenildiğini söylemiş. Ona göre Kuma da D soyuna mensupmuş. Videoda İsa'nın Davut'un soyundan geldiğini ve onun iradesini taşıdığından bahsedilmiş. Will of David olarak geçmişler, bununda seriye yansımasını Will of D olarak göstermiş. Kısaca olayı İsa'ya bağlamış diyebiliriz.
Her yerde Hristiyanlık sembolizmi var bu One Piece'de, ben diyorum bu One Piece serisi Hristiyanlık üzerine oturtulmuş millet olur mu diyor. Araya da çeşni olarak diğer inanç sistemleri serpiştirilmiş, tabii aralarında İslâm'ı hiç görmedim o ayrı konu...Kuma zaten elinde incil ile gezen biri. Bu 12 D. ailesi olayı çıkarsa, işi resmiyete dökmüş olurlar dini referans gönderme açısından. Gerçi 12 yahudi kabilesi/ailesi olayıda var.

@Millennium Wizard Jozu'u iyi tutmuş aslında. Adam elmas olmasına rağmen hareket edemeyince doğal olarak etrafındaki ipleri kesememiş. Luffy gibi genişleme imkanı da yok.

Yapma allaşkına :D Hiçbir savunma yapmayan Kinemon'a önden kesişli mesişli tekme atıyor. Adam 2 dk kanamadan izi geçiyor. Hala vay elini neden kesmedi, oha kafasını koparması lazımdı!!1 diyorsun...
Sanki öldürme niyetiyle yaptığı saldırılarda kesebilmiş de iş oraya kalmış. Bin ok muydu neydi direkt isabet ediyor üstelik savaşın son anlarında. Bizimkinde tık yok. Hala kesermiş de yapmamış. :(

Sanki öldürme niyetiyle yaptığı saldırılarda kesebilmiş de iş oraya kalmış. Bin ok muydu neydi direkt isabet ediyor üstelik savaşın son anlarında. Bizimkinde tık yok. Hala kesermiş de yapmamış. :(
Serideki insan bedeni çelikten güçlü. Çelik duvar, kalkan yamultan vuruşlardan, çeliği kâğıt gibi kesen saldırılardan etkilenmeyen adamlar var. Adam o kesme gücüne rağmen kol koparmak için kaç takla atiyor :D

Bu arada aklıma geldi şu şoryukeni de atayım :D Normalde şoryuken yeyince olacaklar.

Tabii ki ipleri koparmak koca buz dağını kaldırmaktan daha zor ve ipler için daha çok kuvvet gerekiyor. :/ Ne sandıydınız? Dof saniyesinde milyona bölerdi o buzu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık