Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Smoker'a direk dalıp seni öldürücem naraları atan adam, Aokiji saldırdıktan sonra ne hikmetse sadece topukluyor. Dof önce bi g4'lü Luffy'e haras versin daha sonra amiralle dövüşür. Kademe kademe bu işler.

Birşey sormak istiyorum unuttum da bu Kid in tek kolu yoktu artık galiba buunu nerede yitirmişti? O yüzündeki yarayada o sebebti yanlış hatırlamıyorsam

Luffy, Ace, Sabo denize tayfa olarak açılsalardı güçlü olurlar mıydı? Sonuçta başkalarının yanında güç kazandılar Luffy hariç.

Göğüsleriyle uğraştı. :/ Perona'yı koklayıp taciz etti. :/ Daha neler yapmıştır da aklıma bunlar geliyor. :/
Kadınlara düşkün bir adam iki sene erkeklerle dolu bir adadan döndü tepkileri normaldi gayet zarar verme amacıyla yaklaşmadı içgüdüsel bir durumdu o. Öbür olayda yine aynı adam bir başkasının vücuduna girmişti. Teknik olarak o an kendi vücuduyla oynuyordu. O konuda da dünya üzerindeki erkeklerin tamamı o durumda olsa Sanji onların %90ınin yapacakları yanında masum kalır.

Law, bir kılıç ustası gibi envai çeşit kılıç saldırısına sahip değil. En fazla degisim yapip acik yakalamaya calisir. Aynı adamın en büyük saldırı gücü ise keşişleri. Mes, gamma belirli seviye adamların kolay kolay yiyeceği şeyler değiller. Keşiş ise farklı. Adam her türlü materyali kesebildiginden ya hep siyrilacaksin ya da b.hakin korunacak seviye ise b.haki ile korunacaksin.

Dof, ipleri ile korunabiliyor. Yani Law'un en büyük gücünü kolayca engelleyebiliyor. Ve kılıcı ile cok çeşitli saldirilar yapamadigindan adamin bloklamasi zor olmuyor. Bakin Dof, elini koka yapıp Law'un kılıcını tuttuğunda eli kesildi. Yani vücudunu kesebiliyor Law. Ama meyve kurtarıyor.Bir de zaman geçtikçe enerjisi gidiyor. Meyvesi Law'a ters. O bakımdan Law'u bir zahmet kolay yensin.

Ama Law yerine Zoro olsun ve k.hakisi ipleri sezmeye yetsin, böyle güle oynaya yenebilecegini sanmam Dof'un. Zira 1438 tane farkli saldırısı var adamin. Ve kılıcını savunma anlaminda da Law'dan iyi kullanıyor doğal olarak. Yani fırsat bulup kesme ihtimali daha fazla. Dof bir saldirisini engellese bir digerini engelleyebilecegi şüpheli Çok çeşitli adam. Ipler tarafindan kesilme ihtimali de daha az. Ve enerji yiyen bir meyvesi yok. Zoro'yu Law'a yakın görüyorum bir de tam denk görmüyorum düşünün.

Demek istediğim atıyorum Apoo, Drake falan Law dengi olsa o kadar kolay yenileceklerini sanmam. Dof'un Law ayarı olan cogu adama aynı üstünlüğü kuramayacağını çünkü çoğuna karşı Law'da olduğu gibi ciddi avantajlı olacagini sanmıyorum.

Sanji denmiş. Guler misin aglar misin? K.hakisi ipleri sezmeye yetmeyen adam yahu bu. Bir zahmet kolayca yenilsin. Goremedigin seye karşı nasil savunacaksin kendini?

Ama Luffy'e karşı böyle bir avantajı yoktu ve gördük. G4'ten sonra dayak nasıl yenilir onu gösterdi. Ama amiral dediğimiz adam avantajlı olmayı bırak dezavantajlı olsa da muazzam iş çıkarabilir.

Misal Issho. Zoro yere girerken, Luffy uçarken neden Sabo yer cekiminin içinde süzülüyor? Adamı hiç etkilemedi resmen? Çünkü logia. Yer çekimine haki ekleniyor olsa dahi, hakinin biten bir şey olduğu, yer cekiminin geniş bir alan kapladığı için ciddi haki yiyebilecegi gerçekleri düşünülürse Issho her saldirisinda b.haki kullanamayabilir. Kaldi ki zaten sürekli k.haki kullanımı sikinti yaratacak. Özetle bir logia avantajli adam karşısında. Peki sonuç? Sabo'nun yuzunde boynunda 4-5 iz varken Issho'da sadece bir tane var, alnının kenarında. Issho, net bir şekilde Sabo'ya vururken Sabo hic vuramadi, Issho hep blokladi. Ates belirli bir alani kaplamasina rağmen adam kendini koruyabiliyor. Amiral boyle bir sey iste. Bir de ateş meyvesini cikartin?

Tekme, boru ile saldirarak cidden vurma ihtimali kac? Yer cekiminin icinden suzulme ihtimali kac? Issho hakisiz saldirabildigi icin her saldirisinin isleyecegini hesap edin. Adam kılıcı ile bloklarken aynı anda basınç uygulayıp saldırı yapabildiğini de hesap edin. Sabo yatip kalkip kamiye dua etsin o logia icin. Ha gene yenme ihtimali yoktu benim gordugum de kolay yenilmekten kurtuldu işte.

10 gün dovusmek mesele değilmiş. Denk olduklarını gösteriyormuş. De tamam denkler ışte. Dof, Akainu ile 10 gunu gectim 1 gun dovusebilir mi? Aokiji, titresimi dondurmak kolay degil diyen adam. Adamin buzundan Dof da kurtulmus.

Peki buzdan kurtulmak icin en elverisli meyve ne? Magma olmasın? Adam dondurdugunda Akainu'nun kurtulmasi hic sasilacak bir sey degil. Ama Akainu vurdu mu Aokiji'yi yakmasi da sasilacak bir sey değil. Magma>buz benim düşüncem. Buna rağmen 10 gün dovusuyor adam.Dedim ya iste dezavantajli olsa da muazzam isler yapabilirler. Dof 10 gün Akainu ile dovusecek ha :D Hayali bile mumkun değil.

Üstte Akainu, önce g4 Luffy'e hasar versin demiş. Haklı :D Bu adamın saldirilarindan Law koka yapıp korunabiliyorken amiralleri hayal edin. Dof'un onların saldırılarını yediğinde olacakları da hayal edin.

Tamam adam güçlü eyvallah ama amiral seviyesi değil. Luffy, hiçbir amirali öyle dovemez. Hepsinin saldırısı da Luffy'e işler. Tek fark Dof amiraller kadar dayanıklı değildir diyen olmuş şaştım valla. Saldırı, savunma, dayanıklılık hepsinde fark var benim gördüğüm.

Amirale atar yapmasına bakmayın. Akainu da WB ile gırgır geçiyordu mumları senin mezarında yakacagim diye. Jack alayına giderim diyordu. Bu serideki birçok karakterde aşırı özgüven var. Ama bu ozguvenin alt yapısının olduğu anlamina gelmiyor.

Amiral 10 ise Dof 8.5'tur benim gördüğüm fazlası değil.

karolla

Yahu Pica'nın ortaya çıkardığı bir şok değil o. İki tane aynı yoğunlağa sahip şey çarpışıyor orda. Sadece Pica'nın yumruğundan kaynaklana bir şok değil. Zoro'yu bu şekilde uzaklaştırsaydı ya. Zoro'nun şok dalgası kesebildiğini görmedik. Pica direk yumruklarıyla Zoro'yu uzaklaştırırırdı senin hesapla. Ama Pica'nın yumruğunun gücünden kaynaklı bir şok değil o.( Tamamıyla.) Pica pamuktan bir yapıya vursa o şekilde bir şok dalgası çıkar mı ortaya sence? Durum bu.

Luffy ise hala daha cevap veremiyorsun, Yüzlerce metre yukardan Dof gibi bir adamın savunma tekniğini aşıyor. Ve o saldırı etkisi hala daha sürdürüp yeryüzünde böyle etki ortaya çıkarıyor. Luffy'nin kolu o kadar uzamadı. Çıkardığı güç bu şekilde bir şeye sebep oluyor. Bir de fiziksel olarak direk yakından etki etse ne olur sen hesap et?
Yav Pika hiç bir zaman zoroya öyle bir yumruk vurmadı bu 1. Vurursa kesileceğini zaten biliyor çünkü daha önce kesildi. Pika bunu bildiği için yapmıyor. Pika yere vurduğunda şiddetli bir rüzgar çıkıyor benim dediğim şok dalgası o. Zoroyu 1vs1 de hiç bir zaman öyle uzaklaştıramadı çünkü vurmayı denemedi. Eğer vursa ve zoro da kesmeseydi o şok dalgası ile şehrin öbür tarafına uçardı ki luffy ile beraber uçtular. Peki zoro havada olsa ve bu yumruğu direk bedenine alsa şehrin öbür tarafına uçamaz mı? Uçar. Aynı luffynin g4 ile uçurduğu gibi. Adam rüzgarla uçurduysa direk yumrukla uçurur çok ta fena can yakar. Önce bunu bir kabul et. Luffy kendisi diyor bizi uçurdu diye.

Neye cevap veremiyorum ben? Senin gibi luffyi öveceğim diye kudurmuyorum. Luffy gidiyor vuruyor dof karşılamaya çalışıyor ama karşılayamıyor yere çarpıyor ve pikanın yarısında vurduğu yumruk kadar etki göstermiyor şehirde. Nerede biliyoruz? Dofun düştüğe yarın yakın olanlar hala koşuyor binalardan kaçıyor. Peki pikanın yumruğunun yakınındakiler? kolezyomun oraya uçuyor. Ben şunu savunuyorum siz ise mangayı inkar ediyorsunuz:

Pikanın yarı gücünde vurduğu yumruk, luffynin dof tarafından yavaşlatılmış saldırısından daha fazla bir yıkım yapıyor şehirde. Bu durumda Pikanın en büyük moduyla vuracağı yumruk, luffyginn engellenmemiş yumruğundan daha etkilidir. Amiral birle tehlikeli demiş yav. Mangada gördük tüm şehir dalgalanıyor. Luffy zemine öyle bir yumruk atarsa dünyayı itemeyeceği için kendisi geri sekecektir. Şehri de havaya kaldırmaz. Vurduğu yerde bir göçük oluşur o kadar. Bir kere yüzey hacmi olarak bile pikanun yumruğu plato kadar be. Kuran ayetini inkar eden sözde din adamları gibi manga sayfasını inkar ediyorsun. 30da biriymiş. Pikanın yumruğu madem 30da 1i idi neden şehir havalandı? 30 da bir fark olsa luffy adayı sulara gömmüş olurdu. Pika o yumruğun 30 katını vursa ortada ada kalmaz.

Dofy sürekli karşılayamadı deniyor ama orada bir hata var. Adam gökyüzünde hemde altta duruyor, ne yapacaktı? Kizaru da Marco'dan tekme yedi, çok mu canı yandı ama havada karşılayamadığı için mecbur yere çakıldı. Yerde Kizaru öyle bir tekme ile uçar mı?:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 40)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık