Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doflamingo hakkında böyle objektif ve gerçekçi bir yorum okumayalı baya olmuştu.Güzel yazmışsın. :)
Hep diyorum eksik kalır tarafı yok onlardan.Meyve de çok güçlü hatta millet inanamıyor yaptıklarına meyvenin bug diyor sonra.
Doflamingo amirallerden olsa olsa dayanıklılık açısından geridedir.Bize çok dayanıklı gözüktü tabii ama 10 gün dövüşen adamlar kadar dayanıklılık yarışına giremeyebilir.Kuzan dayanamamış mesela.Herkesin güç dışında bir de böyle bir sınırı var.Yonkolar beyazsakala denk örneğin ama hiçbiri onun gibi dayanıklı olamaz ayakta ölecek kadar.Belki Kaido ama o da zor.Ben Kuzan vs Akainu dövüşünde fark yaratan unsurun bu olduğunu düşünüyorum.
10 gün dövüşmenin hiç bir önemi yok, One Piece evreninde insanlar bina kaldırıp, çeliği büküyor, kırıyorlar, haliyle dayanıklılıklarıda normalden fazla, normal bir insan 1-2 gün savaşabilirse, bu adamlarda haliyle 10 gün savaşabiliyor, Ace vs. Jinbe, Jack vs. Dukes dövüşleri 5 gün sürdü, daha fazlada sürerdi, uzun süren dövüşün manası adamların denk ve eşit güçte olduklarını vurgulamak, Doflamingo'ya denk birini çıkarsan o da 10 gün dövüşür hatta 20 gün bile dövüşür.

Acaba diyorum hani Dof'un fiziksel özelliklerinden tut da boyuna kadar bir amiralle tamamen aynı ya yoksa bu adam da mı bir amiral gerçekten de? :D Amiraller fabrikadan çıkmış gibi birebir aynı boy ve kalıptalar. :/
O da bir gösterge tabii boy pos önemli bu tip adamların gücünü kullanması açısından.Aslında çok mesaj verildi.Koramiraller sağ kol vazifesi görüyor ve vergo da öyleyken onun sağ kolu.Örnekler çoğaltılabilir.

işte amiral değil. çünkü luffye yenildi. luffy şuan amiral falan alamaz. dofu tek başına alsaydı farklı düşünebilirdim. amirale en yakin kişilerden birisidir elbette dof.
Luffy amiral alamıyor güçsüz çünkü .Shogun ise Amiral seviyesinde çıkıyor ve Zoro onu yeniyor.
Yani ne diyeyim cidden bilmiyorum. Ne denilebilir buna?

Formunun zirvesindesin yani. Başka bir açıklaması yok bunun. Yani bu görüş-fikir ayrılığı olamaz.
Saygı duyuyorum, duymaya çalışıyorum ama yani yapma şunu. Ne gerek var?
Troll yorum olsa eğleneceğim, güleceğim ben de ama ciddi yazıldığını görmek üzüyor beni.

10 gün dövüşmenin hiç bir önemi yok, One Piece evreninde insanlar bina kaldırıp, çeliği büküyor, kırıyorlar, haliyle dayanıklılıklarıda normalden fazla, normal bir insan 1-2 gün savaşabilirse, bu adamlarda haliyle 10 gün savaşabiliyor, Ace vs. Jinbe, Jack vs. Dukes dövüşleri 5 gün sürdü, daha fazlada sürerdi, uzun süren dövüşün manası adamların denk ve eşit güçte olduklarını vurgulamak, Doflamingo'ya denk birini çıkarsan o da 10 gün dövüşür hatta 20 gün bile dövüşür.
Mangada o şekilde mesaj vermek için kullanılıyor buna katılıyorum ama kaybeden güç açısından geride olduğu için kaybetmiyor bence.İşte orada iş wb misali dayanıklılığa bakıyor.Kuzan dikkatsizlik yaptım diyor muhtemelen bu da fiziki ve mental açıdan bitik duruma ulaştığı için işte normalde o hatayı yapmazdı.Dof konusu aslında karmaşık meyvenin yaraya ilk yardım özelliği dayanıklılığı da etkiler aslında bunu unutarak yazdım.

karolla

Luffy amiral alamıyor güçsüz çünkü .Shogun ise Amiral seviyesinde çıkıyor ve Zoro onu yeniyor.
Yani ne diyeyim cidden bilmiyorum. Ne denilebilir buna?

Formunun zirvesindesin yani. Başka bir açıklaması yok bunun. Yani bu görüş-fikir ayrılığı olamaz.
Saygı duyuyorum, duymaya çalışıyorum ama yani yapma şunu. Ne gerek var?
Troll yorum olsa eğleneceğim, güleceğim ben de ama ciddi yazıldığını görmek üzüyor beni.
Yanlış anlamışsın beni. Ben diyorum ki sırf zoro yendi diye shoguna doftan güçsüz diyemezsin. Belki 1 kaç kişinin yardımı ile yenecek? Lufy dofu tek mi yendi hayır. Yardım aldı. Aynı mantık. Dof amiral ayarı değil bunu zaten gördük. Ama jackle kafa kafaya dövüşen minklerin efendisi olan shogun da bi zahmet jackden güçlü olsun değil mi?

+ Eğer zoro tek başına shogunu yenerse bu luffynin ayıbıdır. Ki yenemez zoro tek başına. Kinemon bile ateşi keserken, shogun neler yapıyordur. Ryuuma sence amiral altı bir adam mı? Doftan güçsüz mü? Shogun muhtemelen ona yakındır.

+amiral rakiplerine baktığımızda bariz bir şekilde zoronun fuji ile sanjinin kizaru ile ileride kapışacağı bariz. Luffy de akainu ile dövüşecek. Bana göre kizaru akainudan güçlü bir adam. Sanji kizaruyu geçtiğinde kimse çıkıp da luffyden güçlü demez.

A güçlüdür B güçlüdür C ise A da C'den güçlüdür diye bir şey yok one piecede.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yanlış anlamışsın beni. Ben diyorum ki sırf zoro yendi diye shoguna doftan güçsüz diyemezsin. Belki 1 kaç kişinin yardımı ile yenecek? Lufy dofu tek mi yendi hayır. Yardım aldı. Aynı mantık. Dof amiral ayarı değil bunu zaten gördük. Ama jackle kafa kafaya dövüşen minklerin efendisi olan shogun da bi zahmet jackden güçlü olsun değil mi?

+ Eğer zoro tek başına shogunu yenerse bu luffynin ayıbıdır. Ki yenemez zoro tek başına. Kinemon bile ateşi keserken, shogun neler yapıyordur. Ryuuma sence amiral altı bir adam mı? Doftan güçsüz mü? Shogun muhtemelen ona yakındır.

+amiral rakiplerine baktığımızda bariz bir şekilde zoronun fuji ile sanjinin kizaru ile ileride kapışacağı bariz. Luffy de akainu ile dövüşecek. Bana göre kizaru akainudan güçlü bir adam. Sanji kizaruyu geçtiğinde kimse çıkıp da luffyden güçlü demez.

A güçlüdür B güçlüdür C ise A da C'den güçlüdür diye bir şey yok one piecede.
Mihawk'ın seviyesi konusunda aslında cevabı verdim. Ben kesin konuşmuyorum sadece hikayeye göre güçler şekillenir diyorum. Kimlerle kimlerin dövüşeceğine, oluşacak hikayeye göre o seviyeler belirlenecek.

Mesela CP0. En son bölümlerin dövüşlerinde 3'lü olarak bizimkilerin karşısına Dünya hükümetinin en büyük gücü olarak çıkacaklarsa ve bizimkiler zorlanacaksa KK tayfasını zorlayacak seviyede çizer mangaka onları. Başka rolleri varsa başka güçte çizer.

Demek istediğim bu yani. Güçlü de çıkabilir güçsüz de çıkabilir hikayeye bağlı..

karolla

Mihawk'ın seviyesi konusunda aslında cevabı verdim. Ben kesin konuşmuyorum sadece hikayeye göre güçler şekillenir diyorum. Kimlerle kimlerin dövüşeceğine, oluşacak hikayeye göre o seviyeler belirlenecek.

Mesela CP0. En son bölümlerin dövüşlerinde 3'lü olarak bizimkilerin karşısına Dünya hükümetinin en büyük gücü olarak çıkacaklarsa ve bizimkiler zorlanacaksa KK tayfasını zorlayacak seviyede çizer mangaka onları. Başka rolleri varsa başka güçte çizer.

Demek istediğim bu yani. Güçlü de çıkabilir güçsüz de çıkabilir hikayeye bağlı..
Valla ben shogunu amiralden aşağı beklemiyorum. Sanji yense sanji amiral yendi derim. Kim yenerse artık.

Hiçbir icraati olmadan amirale atar gider yapan amiral seviyesiyse :S Yonkou'ya atar yapan da yonkou seviyesi mi olur demek bu :S Bence Buggy ve Croco da yonkou seviyesi asdkjash

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 42)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık