Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doffy ateşi kesemiyor,Kin'emon kesiyor kılıç ustaları çok farklı :/ Yahu Doffy ateş kesmede Kinemon kadar iyi değildir ama şunu yapabilir :/
Normal bi tekme :/ Aynısı Luffy-Zoro içinde geçerli :/ Luffy belki Pica'yı öyle dilimleyemezdi.Ama Zoro'ya kong gunla vursa ortada ne kılıç kalır ne de Zoro :/

karolla

Doffy ateşi kesemiyor,Kin'emon kesiyor kılıç ustaları çok farklı :/ Yahu Doffy ateş kesmede Kinemon kadar iyi değildir ama şunu yapabilir :/
Normal bi tekme :/ Aynısı Luffy-Zoro içinde geçerli :/ Luffy belki Pica'yı öyle dilimleyemezdi.Ama Zoro'ya kong gunla vursa ortada ne kılıç kalır ne de Zoro :/
Luffy king kongla ölü haldeki dofa ancak tek atıyor. Yani ölü haldeki dof sapa sağlam bir zorodan daha dayanıklı diyorsun? Ek olarak ilk örneğin çok saçma. Ben orada kinemon dofu yener mi dedim? Dofun kesebileceği herşeyi kinemon keser. Ama kinemonun kesebileceği her şeyi dof kesemez. 8 yıldır şu forumu takip ediyorum hala çarpıtan insanlar var.

Ek olarak sertliği ile bilinen ryumanın kılıcını sittin sene kimse kıramaz.

Ne var ki bunda? Rebekada zırh haki yok. Ha olsa da kırılma ihtimali olabilir ama o zaman neden mihawk haki kaplı olursa kırılmaz dedi?
E sen haki olmasa da kırılmaz demedin mi başta?

Ayrıca o kısım önemli değil de bu sahne şu anlama geliyor, kılıç fetişi yapanlara karşı Oda Luffy'ye kafa attırarak kılıcı kırdırıp diyor ki bu seride kılıcın tekme tokattan pek bir artısı yok. Yani kılıç kullanıp kullanmaması önemli değil bir karakterin. Karşısındakinden güçlü mü değil mi o önemli.

Rayleigh ne kadar güçlü de olsa nasıl kaptanından bir gömlek aşağı bir seviyedeyse Zoro da aynı şekilde kaptanından aşağı seviyede. Bu tip Zoro, Mihawk güzellemesi yapan bu forumdaki çoğu kişide bir kılıç fetişi var anlayamadım gitti. Tamam kılıç güzel şey karizma falan da niye bu kadar abartıyorsunuz :) Acaba bu fetiş Japonya dışında bizden başka ülkede var mıdır çok merak ediyorum.

karolla

E sen haki olmasa da kırılmaz demedin mi başta?

Ayrıca o kısım önemli değil de bu sahne şu anlama geliyor, kılıç fetişi yapanlara karşı Oda Luffy'ye kafa attırarak kılıcı kırdırıp diyor ki bu seride kılıcın tekme tokattan pek bir artısı yok. Yani kılıç kullanıp kullanmaması önemli değil bir karakterin. Karşısındakinden güçlü mü değil mi o önemli.

Rayleigh ne kadar güçlü de olsa nasıl kaptanından bir gömlek aşağı bir seviyedeyse Zoro da aynı şekilde kaptanından aşağı seviyede. Bu tip Zoro, Mihawk güzellemesi yapan bu forumdaki çoğu kişide bir kılıç fetişi var anlayamadım gitti. Tamam kılıç güzel şey karizma falan da niye bu kadar abartıyorsunuz :) Acaba bu fetiş Japonya dışında bizden başka ülkede var mıdır çok merak ediyorum.
Haki olmasa da kırılamaz demedim. Haki varsa kırılamaz gibi bir sonuç çıkar dedim mihawkın lafından dolayı. Sen yanlış anlamışsın.

Kılıç kullanıp kullanmaması tabiki önemli değil. Total güç önemli. Ben zaten böyle bir şey demiyorum. Ama kılıcın daha bitirici olduğunu da defalarca gördük. Hakuba tek atıp geçti. Zoro çoğu rakibine tek attı geçti. Ama fiziksel dövüşlerde bu daha nadir. Kılıç ustaları denk bile olsa bir birine tek atabiliyor. Ryuma en güçlü 2.ye tek atmış. Sen Rogerın Wb'ye tek atabileceğini düşünüyor musun? Ama kılıç ustaları atabilir. Eşit güçte olan zoro ryumayı 1 kere kesti ve ryuma pes etti mesela.

Kimsenin kılıç fetishi yok ben şahsen sanji gibi dövüşçüleri daha çok seviyorum: http://onepiece.wikia.com/wiki/Shusui

Burada shusui için son derece serttir deniyor. Bu seride eskiden dünyanın en iyi kılıç ustası olan ryumanın kılıcını saf güçle kıracak adam yok. O kılıç oarsın yumruğunun yönünü değiştir. Tabii ki ryumada muhtemelen hayvani bir haki vardır. Daha da sertleştiriyordur. Ama mihawk zoroya diyorki haki ile kaplarsan kırılmaz. Demekki zoronun kılıçlarını haki kaplı iken kıracak adam yok. Dünyanın en güçlü kılıç ustası diyor bunu ben değil. Mihawk zoroyu tanımıyor mu? Tanıyor. Zoro kendisi içiç 9 denizde falan kesemeyeceğim bir şey yok diyor. Ama çıkıpta luffy zoroya tek atar falan hikaye bunlar. Öyle bir dünya yok. WB marcoya tek atabilir mi? Roger rayleighe tek atabilir mi? Shanks backmane? Kaidou jacke? Hiç sanmıyorum. Bu adamlar tek yiyecek seviyede olsa kimse tayfasına almaz. Sağ kolların hepsi en az amiral seviyesine çıkıyor. Hangi adam amirale tek atabilir? Mantıklı yorum yapmak lazım. Madem bu yonkoular amirale tek atıyor gitsin yıksın. Yani öyle bir dünya yok.

Haki olmasa da kırılamaz demedim. Haki varsa kırılamaz gibi bir sonuç çıkar dedim mihawkın lafından dolayı. Sen yanlış anlamışsın.

Kılıç kullanıp kullanmaması tabiki önemli değil. Total güç önemli. Ben zaten böyle bir şey demiyorum. Ama kılıcın daha bitirici olduğunu da defalarca gördük. Hakuba tek atıp geçti. Zoro çoğu rakibine tek attı geçti. Ama fiziksel dövüşlerde bu daha nadir. Kılıç ustaları denk bile olsa bir birine tek atabiliyor. Ryuma en güçlü 2.ye tek atmış. Sen Rogerın Wb'ye tek atabileceğini düşünüyor musun? Ama kılıç ustaları atabilir. Eşit güçte olan zoro ryumayı 1 kere kesti ve ryuma pes etti mesela.

Kimsenin kılıç fetishi yok ben şahsen sanji gibi dövüşçüleri daha çok seviyorum: http://onepiece.wikia.com/wiki/Shusui

Burada shusui için son derece serttir deniyor. Bu seride eskiden dünyanın en iyi kılıç ustası olan ryumanın kılıcını saf güçle kıracak adam yok. O kılıç oarsın yumruğunun yönünü değiştir. Tabii ki ryumada muhtemelen hayvani bir haki vardır. Daha da sertleştiriyordur. Ama mihawk zoroya diyorki haki ile kaplarsan kırılmaz. Demekki zoronun kılıçlarını haki kaplı iken kıracak adam yok. Dünyanın en güçlü kılıç ustası diyor bunu ben değil. Mihawk zoroyu tanımıyor mu? Tanıyor. Zoro kendisi içiç 9 denizde falan kesemeyeceğim bir şey yok diyor. Ama çıkıpta luffy zoroya tek atar falan hikaye bunlar. Öyle bir dünya yok. WB marcoya tek atabilir mi? Roger rayleighe tek atabilir mi? Shanks backmane? Kaidou jacke? Hiç sanmıyorum. Bu adamlar tek yiyecek seviyede olsa kimse tayfasına almaz. Sağ kolların hepsi en az amiral seviyesine çıkıyor. Hangi adam amirale tek atabilir? Mantıklı yorum yapmak lazım. Madem bu yonkoular amirale tek atıyor gitsin yıksın. Yani öyle bir dünya yok.
Tek atma ne alaka şimdi oraya nerden geldin?

Tek atma ile kılıcın çok bi alakası yok. Luffy-Bellamy örneği gibi.

Kurgu denen bişey var.Bunu daha öncede dedim.Doflamingo'yu Luffy'nin yenmesi gerekiyordu.Law niye bulaştı bu işe.Çünkü bi hesabı var Law'ın onun ile :/ Zoro ful gücünde olsa ve Luffy 10 dakika hakisini toplarken Doflamingo'ya saldırsa.Doffy Zoro'yu yine de deler geçerdi.Ya siz ne sandıydınız?Zoro'nun Asura açıp Doffy'yi alacağını mı? :/ niye?çünkü Luffy indirmeli Doflamingo'yu :/ Zoro Doflamimgo'yu o hali ile alamaz demedim bakın.Kurgu gereği alamazdı :/ :/ :/ Herkesin arc içinde almaso gereken bi rakip vardır.Luffy'nin ki Doffy idi.Zoro'nun ki Pica idi.Picadan başkasına saldırsa hatta Sanji gibin Doffy'ye saldırsa.Sanji'den başka bi duruma mı düşecekti? :/

Luffy 2 yıl önce marineforda mihawka saldıracağı sırada kollarını kaybedeceğini gördü. Oda bize bunu bu şekilde gösterdi. Hala olamaması için hiç bir sebep yok. Mangada olan bir şeyi ısrarla hayal dünyan diye yansıtmaktan vazgeç artık. Bal gibi de kollarını keseceğini gösterdi bize. G4 luffy = yonkou etiketi hayal olmuyor da benim manga örneğim hayal oluyor :)
Yahu şimdi karşısına çıksa ölümüne dövüşseler kolu kesilir mi? Parça pinçik olur mu Luffy?
Mangaka bunu çizer mi? Bana bunu söyle sadece. Çizmeyeceği bariz. Luffy'ye kolunu kaybettirmeyeceğine göre?

Bu kadar basit işte. 2 yıl önce bile kesilmedi belli bir süre. Şimdi daha da güçlendiğine göre kimse öyle parçalara falan ayıramaz.
Bu yüzden hayal dünyası diyorum. Mangaka Luffy'yi parçalatmayacak çünkü. İsterse tüm kılıç kullanan tüm üst düzey adamlar gelsin.

Yenilir ama parçalanmaz.
Forumda istediğin kadar yaz istersen Luffy'yi East Blue'daki çöpe parçalattır. Ama mangada böyle bir şey olmayacak.
Bu yüzden HAYAL DÜNYASI.

Nolmuş Doflamingo yine tüm Dressrosa'yla mı kapışmış :S

G4 verdiği güç ile sevdirse de uzun kullanımda bedeli ağır. Kullandığı haki ve bedene uyguladığı kontrollü manipülatif deformasyon (böyle birşey var mı la :D yazdım ama ) sonucu ruhu yorup bedene stres bindiriyor. Luffy'nin belki de bir günlük hakisinin G4 kullanınca çabuk bitmesi bence yüklenen alanın büyüklüğü ile alakalı. Koka bilen, hakisiyle övülen Vergo bile sinirlenene kadar gereksiz yere bedeninin tamamına yüklemiyor bu naneyi. Demek ki gereksiz kullanmamak önemli.

Mesela Law'ın koka kullandığını sadece Doflamingo'nun iplerine karşı kendini korumak için ellerine kullandığı görüyoruz. Neden daha fazla kullanmadı? Çünkü zaten meyvesi yoruyor, tüketiyor bir de haki kullanarak daha da tükenmek istemiyor.

Çoğu koka yapan karakter normalde tam darbe alacağı alanı kaplıyor. Mesela Doflamingo göremediği ataklar olduğu halde işi sağlama alıp tüm bedenini kaplamıyor. Tam atağın isabet edeceği yere yüklüyor.

Kral hakide de durum buna benzer sanırım. Mesela Rayleigh insan pazarında kullandıktan sonra bir süre kullanamayacağını vs. söylüyordu sanki. Bitiyor. bu haki efenim durduramıyoruz :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık