Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Senin içinde nasıl bir kötülük yatıyor yav hiç umut göremiyorum :hhh:
Normalde korsanın yapması gerekenleri söylüyor adam.
Luffy ada kurtarırım diye düşüneceğine nasıl soygun yaparım yağma yaparım diye düşünmeli.Normalde böyle olması gerek.Arlong gibi haraca bağlamalı milleti.Öyle balıkadam adası benim demekle olmuyor.Koruması altındaysa pamuk eller cebe o zaman.Babasının hayrına alıyor herhalde. :D Shanks gibi biz korsanız diyip masaya yumruğunu vurmalı ipsiz sapsız tipler karşısında.Gerekirse kafasına sık emri vermesi lazım onun gibi.Herkes turistik geziye çıkan hayırseverler olarak görüyor bizim tayfayı.

Bonney Zoro'yu görünce bu nasıl korsan diye beyin sarsıntısı geçiriyordu.O Zoro da tayfada korsana en çok benzeyen kişi bu arada. :D

Normalde korsanın yapması gerekenleri söylüyor adam.
Luffy ada kurtarırım diye düşüneceğine nasıl soygun yaparım yağma yaparım diye düşünmeli.Normalde böyle olması gerek.Arlong gibi haraca bağlamalı milleti.Öyle balıkadam adası benim demekle olmuyor.Koruması altındaysa pamuk eller cebe o zaman.Babasının hayrına alıyor herhalde. :D Shanks gibi biz korsanız diyip masaya yumruğunu vurmalı ipsiz sapsız tipler karşısında.Gerekirse kafasına sık emri vermesi lazım onun gibi.Herkes turistik geziye çıkan hayırseverler olarak görüyor bizim tayfayı.

Bonney Zoro'yu görünce bu nasıl korsan diye beyin sarsıntısı geçiriyordu.O Zoro da tayfada korsana en çok benzeyen kişi bu arada. :D
:D İyi de böyle dediğiniz gibi olsa normal olurdu, biz ise burada shounen manga okuyoruz :) O aradığınız şey için gidin dizi falan izleyin mesela Black Sails :)

:D İyi de böyle dediğiniz gibi olsa normal olurdu, biz ise burada shounen manga okuyoruz :) O aradığınız şey için gidin dizi falan izleyin mesela Black Sails :)
Shounen diye yanına yaklaşmaması lazım diye birşey yok.Death note gibi kötü ana karakterleri anlatan mangalarda var.Bizimki de korsan sonuçta kötü olmasa bile iyi olmasına da gerek yok.Üstü kapalı gösterilerek bile olsa bu yöne kayabilirdi.Shanks yahu bir Shanks kadar olsun bari.Lafa gelince korsan ama içi bomboş.Korsanlık sadece macera değil herhalde.

2 yıl öncesinde ki gibi Amiral'lere ezildiği tarzda daha olmamalı diyorum. Arkadaşlar eskisinden bir farkı olmaz demişti. Ben onun için yazmıştım konuya.
Amirale karşı ezildiğine katılmıyorum. Güçsüz olmak başka ezilmek başka. 2 yıl önce 3 amiralin 3ü de hayretler içinde taktir etti bu adamı. Hatta bırak amiralleri bu adam yonkoudan onay aldı 2 yıl önce. 17-19 yaşında dünyaya tek mi atsın adam?

Amirale karşı ezildiğine katılmıyorum. Güçsüz olmak başka ezilmek başka. 2 yıl önce 3 amiralin 3ü de hayretler içinde taktir etti bu adamı. Hatta bırak amiralleri bu adam yonkoudan onay aldı 2 yıl önce. 17-19 yaşında dünyaya tek mi atsın adam?
Olaya o şekilde bakacaksak zaten öyle düşünüyorum. Bunu da dedim zaten. Adamlar Luffy yokken vardılar. Bizim ki daha yola çıkar çıkmaz karşısına Amiral'ler çıktı. Ama sonuçta gücü yetmedi ve ezildi tarzında bakılabilir. MF'de Amiraller Luffy'i bir o yana :( bir bu yana uçuruyordu.

Olaya o şekilde bakacaksak zaten öyle düşünüyorum. Bunu da dedim zaten. Adamlar Luffy yokken vardılar. Bizim ki daha yola çıkar çıkmaz karşısına Amiral'ler çıktı. Ama sonuçta gücü yetmedi ve ezildi tarzında bakılabilir. MF'de Amiraller Luffy'i bir o yana :( bir bu yana uçuruyordu.
Yahu işte eziklik başka bir şey adam o güçsüz haliyle -şimdiki haline nazaran- WGnin 3 ana üssünü talan etmiş canlı çıkmış üstelik olabildiğince zarar vermiş. Marinfordta yaptıklarını saymanın lüzumu yok, Enies Loby haritadan silindi, İmpel Downda suçlu kalmadı. Üstelik bu adamın esas gücü herkesi etrafına toplamak dendi kaç kere zira fiziki güçle şu an herkesi yenmesi saçmalık olurdu zaten. Amiralleri geç koca WG ezildi bir çaylağın bu yaptıklarından sonra. Ne ezilmesi olmuş Luffynin? :(

Yahu işte eziklik başka bir şey adam o güçsüz haliyle -şimdiki haline nazaran- WGnin 3 ana üssünü talan etmiş canlı çıkmış üstelik olabildiğince zarar vermiş. Marinfordta yaptıklarını saymanın lüzumu yok, Enies Loby haritadan silindi, İmpel Downda suçlu kalmadı. Üstelik bu adamın esas gücü herkesi etrafına toplamak dendi kaç kere zira fiziki güçle şu an herkesi yenmesi saçmalık olurdu zaten. Amiralleri geç koca WG ezildi bir çaylağın bu yaptıklarından sonra. Ne ezilmesi olmuş Luffynin? :(
Sen de anla işte bir Amiral'e güç bazında ezilmişti. Ben de zaten sana direk Amiral'leri dövsün demiyorum. Sadece ezildi dememe takılmışsın. Ona takılma. 2 yıl öncesinde Amiral'in karşısında olduğu gibi olmamalı şu an. Böyle diyince olmuştur? :D Eziklik değil bu arada. Ezildi diye ezik olmuyor. Zaten bu kaçınılmazdı. Sen bu kaçınılmazdı diye olaya ezildi diye bakmıyorsun. Ama güç olarak karşı koyamayacak güçteydi. Doğal olarak ezildi diyor insan. Ezildi değilde yetersizdi diyelim o zaman?:D

Sen de anla işte bir Amiral'e güç bazında ezilmişti. Ben de zaten sana direk Amiral'leri dövsün demiyorum. Sadece ezildi dememe takılmışsın. Ona takılma. 2 yıl öncesinde Amiral'in karşısında olduğu gibi olmamalı şu an. Böyle diyince olmuştur? :D Eziklik değil bu arada. Ezildi diye ezik olmuyor. Zaten bu kaçınılmazdı. Sen bu kaçınılmazdı diye olaya ezildi diye bakmıyorsun. Ama güç olarak karşı koyamayacak güçteydi. Doğal olarak ezildi diyor insan.
Burada Luffy'nin yaptığı onu ezmez tam tersine büyütür. Luffy'yi 2 sene önce kurtaran fiziki gücü değilse de Mihawkın bahsettiği gücüydü. Oradan canlı çıktı mı? Çıktı. 3 üssü talan etti mi? Etti. Her seferinde canlı ve güçlenerek çıktı mı buralardan? Evet. E niye yetersiz ya da ezilmiş olsun? Eziklik ya da yetersizlik yok çıkar onu aklından. :(

Shounen diye yanına yaklaşmaması lazım diye birşey yok.Death note gibi kötü ana karakterleri anlatan mangalarda var.Bizimki de korsan sonuçta kötü olmasa bile iyi olmasına da gerek yok.Üstü kapalı gösterilerek bile olsa bu yöne kayabilirdi.Shanks yahu bir Shanks kadar olsun bari.Lafa gelince korsan ama içi bomboş.Korsanlık sadece macera değil herhalde.
Beklentiniz anormal bir şey değil zaten ben ona bir şey demiyorum ama diyorum ki zaten serinin başından beri böyleydi en başta ilk bölümden itibaren böyle bir yol çizildi. Daha değişmez bu. Shanks demişsin ama o adam ve tayfasının sadece görünüşü dediğiniz korsan profiline sahip yoksa tamamen Luffy ve saz arkadaşlarıyla aynılar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık