Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Amirale ciddi anlamda üstünlük kurabilecek 2 tane sağ kol olacaktır.Birisi Zoro diğeri de Shiryuu.Shiryuu bunu yakın zamanda başarabilir.Diğerleri fasa fisodan ibaret.Beckmann gibiler bir amirali ancak sırtı dönük gafil avlayarak yenebilir. :) İleride Zoro'nun yapacağı gibi yüzleşip indirmek sıkar biraz. :D

Bir tane yonkou ve tayfası denizcileri dize getirebilseydi dükkanı kapatıp giderlerdi, imkanı olmaması lazım yani. Ha 2 yonkou tayfası o işi görebilir belki evet.

@ch3rl0b11n İki Yonkou denizcileri çok zorlamaz mı? Garp bile Rayleigh'in Shabondy'de olduğunu öğrendikten sonra İki efsane (Wb+Ray) ile uğraşabileceğimizi mi düşünüyorsun diye soruyor adamına.

Amirale ciddi anlamda üstünlük kurabilecek 2 tane sağ kol olacaktır.Birisi Zoro diğeri de Shiryuu.Shiryuu bunu yakın zamanda başarabilir.Diğerleri fasa fisodan ibaret.Beckmann gibiler bir amirali ancak sırtı dönük gafil avlayarak yenebilir. :) İleride Zoro'nun yapacağı gibi yüzleşip indirmek sıkar biraz. :D
Burda direk Amiral demek yetersiz kalıyor. Sonuçta şu an yeni Amiral olan Fujitora bir yasa ile Amiral olmuş. Bu adam Amiral olabiliyorsa bu adama denk olabilen birisi neden Bir Yonkou'nun sağ kolu(dostu) olamıyor.

@Millennium Wizard

İyi ama dediğim gibi saha avantajı vardı. Bir de saha avantajının olmadığı bir yerde sadece Denizciler ile Yonkou'nun savaştığını düşün. Yani Shichiler tamamen Hükümet emri ile Denizcileri destekliyordu. WB iki de bir yere düşüyordu. Adam zaten savaşa handikaplı sokuldu. Her şeyi geçtim yılların tecrübesi Marco, Jozu'nun dikkatini Mangaka WB'nin yere düşmesi ile dağıtıyor. Karşı da Amiraller var. Öyle bir açıkta affedeler mi? Yani normalde bu şekilde bu kadar üstün olamazdılar. İşte durum böyleyken WB'nin tarafında sadece kendisinin Amiral'i alabilecek güçte olması sırıtıyor.

Çünkü Denizciler bu adamları bir denge olarak kabul etmiş. Eee sen bu adamları ana gücünü kaybetmeden yok edebiliyorsan durmazsın. Kaybedecek riske girecek bir şey var ki öyle gidipte Yeni Dünya'da Yonkouların peşinden gitmiyorsun. Bu durumda sadece Kaptanının Amiral'i yenebilecek olması da yeterli olmuyor.
Şu söylediklerinin hepsi "savaş" durumunun sonuçları. Kişisel kavgalar üzerinden bakma, genel olarak bak. Yani WB'nin savaşa handikaplı sokulması da Denizcilerin bir savaş becerisi, bu da onlara bir artı.
dümdüz sahada karşılaşsalar, shichibukailer de olmasa denizciler yine temizler bir yonkouyu. filo amirali kaptanı tutar, en azından uzun bir süre tutar. Üç amiral de üst tümenleri parçalar o arada. Alt tümenlere kor amiraller yetiyor zaten.
Filo amirali düşünce de boşta kalan amiraller kaptanı parçalar. :( Her türlü gömerler bir yonkouyu. Yoksa marine bir güç unsuru olmaktan çıkar, shichibukailere laf geçiremezler vs.

@ch3rl0b11n İki Yonkou denizcileri çok zorlamaz mı? Garp bile Rayleigh'in Shabondy'de olduğunu öğrendikten sonra İki efsane (Wb+Ray) ile uğraşabileceğimizi mi düşünüyorsun diye soruyor adamına.
Öyle bir şey demedim. :( İki yonkou denizcileri yener diyorum zaten.

Yonkoular denizciler ve shichibukailer denge unsuru dedin ya ondan şeyettim. Neyse eğer sakladıkları başka bişey yoksa Denizcilerin 2 Yonkou'ya rakip olamaması zaten mantıklı olan.
Denizciler tek başlarına ikisine rakip olamaz ama ölümüne mücadele eder. Shichiler de girerse alabilirler bile ikisini.

Hükumet ise dördünü birden alır. :a:

Şu söylediklerinin hepsi "savaş" durumunun sonuçları. Kişisel kavgalar üzerinden bakma, genel olarak bak. Yani WB'nin savaşa handikaplı sokulması da Denizcilerin bir savaş becerisi, bu da onlara bir artı.
dümdüz sahada karşılaşsalar, shichibukailer de olmasa denizciler yine temizler bir yonkouyu. filo amirali kaptanı tutar, en azından uzun bir süre tutar. Üç amiral de üst tümenleri parçalar o arada. Alt tümenlere kor amiraller yetiyor zaten.
Filo amirali düşünce de boşta kalan amiraller kaptanı parçalar. :( Her türlü gömerler bir yonkouyu. Yoksa marine bir güç unsuru olmaktan çıkar, shichibukailere laf geçiremezler vs.

Öyle bir şey demedim. :( İki yonkou denizcileri yener diyorum zaten.
Ben zaten Marine'lerin WB'yi kılıçlatmasına değinmiyorum. WB yaşlıydı ve hastaydı.Adam doğru dürüst haki salacak bir güçte bile değildi. Diğer Yonkouların bu şekilde olduğunu hiç sanmıyorum. Marco Jozu tamamen dikkat eksikliğine gidiiyordular. Yoksa adamlar dövüşebiliyorlar. Üstelik bana kalırsa Marco'nun şansı bile var bir Amiral karşısında. Diğer taraftan bir Yonkou olarak WB'nin tayfa tam değildi. 3 güçlü adamı eksikti. Dieğr taraftan saha avantajı sürebilecekler bir yerdeler Denizciler.

Şu saydıklarım şu ana kadar Denizcilerin yaptığı strateji ile alakalı olan bir şey değil. Diğer Yonkouların bu şekilde bu şartlarda dövüşeceğini hiç sanmıyorum. Ha yine de Garp varken orda ben de saydığım durumlar olmasa bile yenebileceklerini sanmıyorum. Ama bu durumda MF'de gördüğümüzden daha farklı sonuçlanırdı.

Şimdi burda anlatmak istediğim diğer şey şu. 4 Yonkou zaten ortada denge menge bırakmaz. O yüzden bahsedilen denginin Yonkouların her birini farklı değerlendirerk söylendiğini düşünüyorum. Eğer ki senin dediğin şekilde sadece Yonkou Kaptanı Amiral'i yenebilecek güçteyse bu dengeyi oluşturmaz. En azından bence sağ kollarının Amiral'i duruma göre yenebilecek seviyede olmaları gerekiyor. Bu arada her Amiral'i de bir tutmamak gerek.

Ben de Hükümet'ten bir şey bekliyorum. Ama 4 Yonkou'yu da alır demek abartı. Alabilseler zaten şu an Yeni Dünya bunların elindeydi.

Ben zaten Marine'lerin WB'yi kılıçlatmasına değinmiyorum. WB yaşlıydı ve hastaydı.Adam doğru dürüst haki salacak bir güçte bile değildi. Diğer Yonkouların bu şekilde olduğunu hiç sanmıyorum. Marco Jozu tamamen dikkat eksikliğine gidiiyordular. Yoksa adamlar dövüşebiliyorlar. Üstelik bana kalırsa Marco'nun şansı bile var bir Amiral karşısında. Diğer taraftan bir Yonkou olarak WB'nin tayfa tam değildi. 3 güçlü adamı eksikti. Dieğr taraftan saha avantajı sürebilecekler bir yerdeler Denizciler.

Şu saydıklarım şu ana kadar Denizcilerin yaptığı strateji ile alakalı olan bir şey değil. Diğer Yonkouların bu şekilde bu şartlarda dövüşeceğini hiç sanmıyorum. Ha yine de Garp varken orda ben de saydığım durumlar olmasa bile yenebileceklerini sanmıyorum. Ama bu durumda MF'de gördüğümüzden daha farklı sonuçlanırdı.

Şimdi burda anlatmak istediğim diğer şey şu. 4 Yonkou zaten ortada denge menge bırakmaz. O yüzden bahsedilen denginin Yonkouların her birini farklı değerlendirerk söylendiğini düşünüyorum. Eğer ki senin dediğin şekilde sadece Yonkou Kaptanı Amiral'i yenebilecek güçteyse bu dengeyi oluşturmaz. En azından bence sağ kollarının Amiral'i duruma göre yenebilecek seviyede olmaları gerekiyor. Bu arada her Amiral'i de bir tutmamak gerek.

Ben de Hükümet'ten bir şey bekliyorum. Ama 4 Yonkou'yu da alır demek abartı. Alabilseler zaten şu an Yeni Dünya bunların elindeydi.
Diğer yonkoular WB'den daha iyi durumda çıkacaklardır zaten, onun farkındayım. Yine de çok şey değişmez.
Şu dikkat dağınıklığını artık bir geç istersen, savaş esnasında dikkatli olmak zorundasın. Bu kesinlikle bir bahane değil, olamaz. Zaten savaş içinde yaşanan bir şey.
Marco diğerlerine göre farklı zaten, ben de onu amiral seviyesi görüyorum. Hatta zorlasa alma ihtimali bile vardır belki. Ki çok düşük ihtimal. Diğerleri ise bildiğin zorlamadılar bile amiralleri. Mesela Kizaru'nun yüzü bile çizilmedi, Aokiji'nin sadece ağzından biraz kan geldi, Akainu ise WB ile kapışıp sapasağlam tüm tayfaya meydan okudu.
WB'nin üç adamı eksikti hadi, ki biri tümen komutanı bile değildi. Denizcilerde ise Filo amirali savaşa bile karışmadı. Filo amirali bak, yonkou kaptanına denk olması beklenen adam. Garp'ı falan saymıyorum zaten, Garp çok üst düzey bir güç.
Sonra beklenmedik yerden Crocodile, Jinbei, Luffy, İvankov gibi tümen komutanı olabilecek adamlar geldi yardıma. Bak üç gitti 4 geldi ve denizcilerin ise hala bir filo amirali eksik. Ondan sonra Hancock da içeriden destek verdi bunlara, paso Luffy'ye yol açtı falan.
Shichibukailer desen her biri bi alemdeydi, savaşan bile yoktu ciddi ciddi.
Bu durumda bakınca Yonkou gayet daha avantajlı durumdaydı ama tüm bunlara rağmen telef oldular. Sadece yenilmekle kalmadılar, bildiğin süpürüldüler mekandan. Marine'nin Yonkou'dan üstün olduğu çok açık değil mi? Yahu zaten üstün olmasa o iş nasıl yürüyecek. Teki bile yetiyorsa dünya bildiğin diken üstünde. Şansa bala ikisi bir birleşse, dünya korsanların hükmüne girer direkt. :D

Yonkou sağ kolları da Marco gibi çıkar hep. Amiralleri belki ölümüne zorlayacak adamlar olur, ama hiçbiri amiral üstü değildir. Beklemiyorum kesinlikle.
Amirallerin hepsi bir olmada sa hepsi belli bir seviyenin üstünde. Yani amiral olmak için 90 puan gerekiyorsa, amirallerin hepsi en az 90 puandır. Biri 100 puan olabilir, ama hiçbiri 89 puan olamaz.

Hükumetin ise ne çakal olduğunu daha anlamadınız galiba. Adamlar anında iki tane amiral bulup getirdiler. Nereden geldi bu adamlar? Marine dışında kuvvetleri de var bunların. Yonkouların dördünü de temizlerler. Temizlerken kendileri de telef olur tabi, ama temizlerler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık