Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OP'u çizen adam yapıyor bu tanıtımı. Yani her şeyi bilen adam yapıyor. Kendi fikrini yazıyor. İstese şu an der ki Luffy'de g6 var ve en güçlü odur. Biz de oturur katlanırız bu dediğine ama en güçlü Kaido diyor işte.

Wevil'i tanıtırken de söylentiler olduğunu söylüyor. Eğer kesin Wb'nin oğlu olduğunu söylese öyle kabul etmek zorunda kalırdık. Çünkü bir karakterden değil mangaka kendi ağzından yazacaktı bunu.
Roger'dan kalma değil dediğim kısım da Wb ilk tanıtıldığında 'Dünyanın en güçlü adamı' deniliyorsa ve o anda serumlarla falan bağlı olsa da bu ünvanı mangaka veriyorsa en güçlü Wb'dir. Bu mangakanın sözü ve tartışamayız. Çünkü bu adam yazıyor.

Teori üreteceksen birinin en güçlü olduğuna dair değil başka konularda çok fazla üretebilirsin. Mesela Uranüs hakkında,Rio ponelglyhphi hakkında,OP'un sonu hakkında,Sanji'nin ailesi hakkında vb. aklıma hemen gelenler şimdilik bunlar.

Mangakadan başka Op'u bu kadar derinlemesine bilen biri var mı ki ben bunun sözü yanlış diyebilirim?
Ben mangakanın yorum yaptığını görmedim seriyle ilgili. O yüzden Luffy en güçlüdür demez.
Bir karakterin o dünyadaki tanımını yapıyor. Kendi fikrini yazmıyor. Bence böyle.

Mihawk Oda'nın ağzından mı en güçlü kılıç ustası mı yoksa o dünyada ünvana sahip olduğu için mi öyle deniliyor? Ayrımım bu işte.

İstediğim konuda teori üretirim.
Çizdiği şeyi yorumluyorum.
En güçlü adam WB. Ama öyle gözükmüyor. Tartışırım tanımı ile gösterdikleri çelişiyorsa. Zaten tanım mevzusu o dünyada adamın ne olduğu.
Marineford'a bakıyorsun ve evet aynen tanım doğru diyebiliyor musun?
One Piece dünyası yanılmış. Adamın yaşlandığını ve hasta olduğunu hesaba katmamış.

Bu yüzden her şeyi tartışırım aksini görene kadar.

Bana da zamanın da kör kütük zoroyu fanlıyorsun diyorlardı.Bu insanlar zoronun muhteşemliğini göremeyen insanlardı.Yılmadık , usanmadık sayfalarca Zoro savunduk. 16-17 sayfalık tartışmalardı bunlar , boş ver takılma böyle şeylere.

MyDream...Hızlı zamanlardı.
Seni anlıyorum, objektif olmak fanlık sayılıyor. En fazla Zoro ve Lufy denk diyorsundur, zaten henüz aksini ispat edecek bir şey görmedik.

Seni anlıyorum, objektif olmak fanlık sayılıyor. En fazla Zoro ve Lufy denk diyorsundur, zaten henüz aksini ispat edecek bir şey görmedik.
Biz üstün görmekle kalmıyor iradeleri yarıştıyorduk.Zira bilinsin ki , Luffy dediğimiz adam Luccinin tekkai darbesi ile yerden kalkamaz iken , Zoro dediğimiz adam tayfanın bütün acılarını üstüne almış ve bütün gece kanlar içinde ayakta bilinci açık bir şekilde kalmıştır. 30 gün yaşamaz denilen adam 3 günde ayağı kalkmıştır.Bu da böyle biline..

Biz üstün görmekle kalmıyor iradeleri yarıştıyorduk.Zira bilinsin ki , Luffy dediğimiz adam Luccinin tekkai darbesi ile yerden kalkamaz iken , Zoro dediğimiz adam tayfanın bütün acılarını üstüne almış ve bütün gece kanlar içinde ayakta bilinci açık bir şekilde kalmıştır. 30 gün yaşamaz denilen adam 3 günde ayağı kalkmıştır.Bu da böyle biline..
Spoiler vermeyim ama okumalısın, Zoro artık amirale bileniyor.

Spoiler vermeyim ama okumalısın, Zoro artık amirale bileniyor.
Valla bayağı geride kaldım ben :D En son balık adam adası bitiyordu mangada işte.Elbet bir gün geri başlayacağım ama şu saatten sonra sanmıyorum ciddi ciddi insanlarla bu konuları tartışacağımı , hep goy goy şeklinde gider.Keyifli olur bu da.

İyi de hocam. Lucci'nin tekkai darbesi küçümsenecek bir şey değil. Anlık tepki ile niye kıyaslıyorsun. Diğer taraftan Zoro o acıları aldıktan sonra Shabondy hatta MF sonrasına kadar beli düzelmedi bile.:S :D Sen de çok gömdün.:S Savunmak zorunda bıraktın beni hacı.:D

İyi de hocam. Lucci'nin tekkai darbesi küçümsenecek bir şey değil. Anlık tepki ile niye kıyaslıyorsun. Diğer taraftan Zoro o acıları aldıktan sonra Shabondy hatta MF sonrasına kadar beli düzelmedi bile.:S :D Sen de çok gömdün.:S Savunmak zorunda bıraktın beni hacı.:D
Zoronun iradesi ilk 20 bölümden beri vurgulanan bir nokta , Mihawk'dan aldığı o yaradan sonra Arlong bu yarayı görüp 'Sen nasıl yaşıyon hacı' demiştir , bilirsin.Bu ve bunun gibi bir çok örneği de gördük seride , nehir altında 3 tane büyük taşla iradesini günden güne geliştiren bir adamla , yatıp içip et yiyen bir adamın iradesi bir olur mu ? Ya da şöyle sorayım 'İradesinin tabanları bir olur mu ?' Yapmayın beyleer :D

Kuma karşısında Zoro'nun yaptığını başka birisi yapabilir miydi? Lufy+kendi acılarını aldı, dayanıklılık konusunda tayfanın en iyisi değil mi?

Zoronun iradesi ilk 20 bölümden beri vurgulanan bir nokta , Mihawk'dan aldığı o yaradan sonra Arlong bu yarayı görüp 'Sen nasıl yaşıyon hacı' demiştir , bilirsin.Bu ve bunun gibi bir çok örneği de gördük seride , nehir altında 3 tane büyük taşla iradesini günden güne geliştiren bir adamla , yatıp içip et yiyen bir adamın iradesi bir olur mu ? Ya da şöyle sorayım 'İradesinin tabanları bir olur mu ?' Yapmayın beyleer :D
İrade konusunda Luffy bir defa Zoro'dan daha ileride hocam. İrade konusunda bir çok defa Luffy'nin iradesine parmak basılmıştır. Bunu Kuja'dan tut bütün arclarda görebilirsin. Senin dediğin şey daha çok azimle alakalı. Zoro çok azimlidir evet. Ama bu onu daha iradeli yapmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 19)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık