Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Manga da dendi ama çağın zirvesindeki adam dediler.Bana en güçlüden kasıt birebirde kimsenin yenemeyeceği anlamına geliyor gibi geldi.Haki de kullanamasa,hasta da olsa en güçlü adam işte kimse yenemez :D Akainu'yu tek vuruşta yere sokması filan savaşta bir sürü örnek gördük.
Öyle düşünüyorsan bir şey diyemem ama bana sanki diğer güçlü karakterlerden güçsüz gibi geldi. O handikaplara sahipken bir yonkou onu yener gibi geliyor.

Neyi komik bunun? Adam tanım yapıyor ama One Piece dünyasına göre tanım yapıyor. Orada geçerli olan şeyi yazıyor. Kendi fikrini değil.
Wevil'ı tanıtırken WB'nin oğlu olduğunu iddia ediyor diyor. Kizaru'da ben bilmem oğlu mu değil mi diye gücüne bakarım diyor.
Olay bu. Tüm dünya ne düşünüyorsa onu yazmış oraya işte.

Roger'dan kalma değilse Roger canlıyken WB en güçlüydü mantıklı mı bu? İlla her şey mangada geçecekse teori üretmeyelim, öngörü yapmayalım. Böyle bu yazdı bu yazmadı yazmayan yok geçerli değil diye gezinelim.

Mihawk'ın lakabı o. En güçlü demiyor yani mangakanın sözü değil. Shiryu ondan daha güçlüdür belki ama ünvan Mihawk'ta. Yenilene kadar gitmez o ünvan.

Yahu D.'ler geçerli değil derken bir şey uydurdum. Mangaka ayarlar dedim Kaido'nun ünvanını. En güçlü yaratık veya canlı her neyse istediği yöne çeker. Niye bu seride düz bir bakış açısıyla öngörü ve tahmin yapmadan ileride değişebilecek bir şeyi mutlak doğru kabul edeyim ki?

Mangaka One Piece dünyasındaki karşılığını yazmış işte Kaido'nun. Kendi sözü değil. Kendi yorumunu katmıyor mangaka. Karşılığını, lakabını yazıyor o kutucuğa.
OP'u çizen adam yapıyor bu tanıtımı. Yani her şeyi bilen adam yapıyor. Kendi fikrini yazıyor. İstese şu an der ki Luffy'de g6 var ve en güçlü odur. Biz de oturur katlanırız bu dediğine ama en güçlü Kaido diyor işte.

Wevil'i tanıtırken de söylentiler olduğunu söylüyor. Eğer kesin Wb'nin oğlu olduğunu söylese öyle kabul etmek zorunda kalırdık. Çünkü bir karakterden değil mangaka kendi ağzından yazacaktı bunu.
Roger'dan kalma değil dediğim kısım da Wb ilk tanıtıldığında 'Dünyanın en güçlü adamı' deniliyorsa ve o anda serumlarla falan bağlı olsa da bu ünvanı mangaka veriyorsa en güçlü Wb'dir. Bu mangakanın sözü ve tartışamayız. Çünkü bu adam yazıyor.

Teori üreteceksen birinin en güçlü olduğuna dair değil başka konularda çok fazla üretebilirsin. Mesela Uranüs hakkında,Rio ponelglyhphi hakkında,OP'un sonu hakkında,Sanji'nin ailesi hakkında vb. aklıma hemen gelenler şimdilik bunlar.

Mangakadan başka Op'u bu kadar derinlemesine bilen biri var mı ki ben bunun sözü yanlış diyebilirim?

Her şeyi geçiyroum bak.Bi şey hariç.Oda'nın amacını söylermisin bana?Nİye ilerideki her şeyi düşünen birisi (Oda) Bunu yapsın.Kaido'nun en güçlü diye tanıtılıp sonrada öyle olmadığının anlaşılmasındaki amaç ne?Ve şu soru:En güçlü adam Shanks,Dragon yahut Teach olarak tanıtılsaydı yine de böyle dermiydin.?
Tüm mesele burada yatıyor zaten, Veli en can alıcı yerden yakalamışsın.
Shanks dünyada en güçlü haki kullanıcı falan diye geçse ve ben veya başkası yok yahu X bir köyde başkasının hakisi daha iyidir dersem bana ne dersiniz? :D Bu adamlar dövüş turnuvasına katılıp 1 şampiyon seçmiyorlar ki gerçeği bulalım. Manakanın dediğini kabul edeceğiz ha br de Wb var tabi ama onu özellikle hastalık vb. diye ayırdı. En güçlü Kaido olması yenilmez demek değildir ki, vs de bir sürü değişkenlik olur. Yoksa boksörler makinaya yumruk atıp dünya şampiyonunu seçerdi.

WB, haki kullanamadı değil, h.haki kullanamadı. B.haki kullanamasa Akainu'ya nasıl vursun? H.haki dediğimiz şey de sadece eziklerde işe yarıyor, şu ana kadar gördüğümüz. Akainu'ya h haki salsan ne yazar? Bayılacak hali yok.

Bakmamiz gereken şeyler:

1-Saldırı gücü: İki vuruşta Akainu'yu hareketsiz bırakıyor. Akainu, dibe düşmese muhtemelen ölüydü şu an. WB dengi görülen MF Garp'ın, iki vuruşta bırak bir amirali, Jack gibi, Beckman gibi sağ kolları bile hareketsiz birakabileceğini sanmıyorum açıkçası. Yani hakikaten akıl almaz bir saldırı gücü var WB'nin.

2-Savunma: Meyvesi ile Magma bile bloklanabiliyor. Rakibin dengesini bozmaya çok uygun bir meyve ayrıca.

3-Dayanıklılık: Bence üstüne yok bu konuda.

Yani serum takmasi, 72 yaşında olmasi falan sıkıntı değil. Tek sıkıntı kalbi tekler mi teklemez mi? Teklemediği sürece bence kimse bileğini bukemez reisin.

Wb en güçlü değildi 2 yıl önce. Ama bu bir istisna. Çünkü Wb'nin durumu da istisnaydı. Ancak Kaido için mangakanın söylediğini tartışamayız. Çünkü adam genç (en fazla 55 lerinde duruyor), herhangi bir sağlık sorunu yok (turp gibi duruyor), kanlı-canlı, kımıl kımıl bir yonkou.

Belki Kaido'nun harcanacak ilk yonkou olması muhtemel olduğu için, insanlar en güçlü başka biri olmalı, evrenin en güçlüsü ilk başta harcanamaz şeklinde düşündükleri için Kaido'nun en güçlü olamayacağını düşünüyorlar. Ama yukarıda belirttiğim sebeplerden ötürü, bunu tartışmak manasız.

Her zaman derim; bizim yonkoular hakkında tartışacağımız konu, kimin tartışmasız en güçlü olduğu değil. Çünkü bu serideki güç dengeleri yonkouları da kapsıyor ve avantaj-dezavantaj durumu yonkoular için de geçerli. Misal Shiki Wb'yi yenebilir. Ama aynı Shiki, Shanks'a yenilir, Wb Shanks'ı yenebilir. Bu durumda kim kimden daha güçlü diyebiliriz ki ? İşte tam da bu sebepten ötürü Kaido da yenilebilir. En güçlüsünüz diye yenilmez değilsinizdir. Aranızda bariz güç farkı olmayan emsallerinize karşı yenilme ihtimaliniz vardır. Yetenekler ters gelebilir vs. yenilirsiniz.

Burda ayırımını yapmamız gereken şey;

• Bahsettiğimiz kişilerin hepsinin bir ''EN'' ünvanı olduğunun farkında olmamız.
  • Güçlerinin birbirine yakın olduklarını aklımızda tutmamız.
  • Bu çok önemli... Ünvanların, rakipleri yenme konusunda referans olamayacağını idrak etmemiz (En güçlü adamın, en güçlü yaratığı yenmesi, ünvana bakılarak değerlendirilemez). Burda esas kavram güçtür. Güce ve avantaj-dezavantaj durumuna bakılmalıdır.
Misal Dragon. Bu adam bir yonkouyu yenebilir. Ama bu onun yonkou üstü bir güç olduğunu göstermez. Çünkü yonkouların hepsinin birbirini yenme ihtimali vardır ve aynı Dragon başka bir yonkouya yenilebilir (avantaj-dezavantaj). Bu mesele bu kadar basit aslında.

Kaido,bence en güçlü karakterdir birebir dövüşte,bunu böyle kabullenmek gerekiyor yok Wb'ydi yok hakisiydi yok adamın kalbi tekliyordu bunlar bahane,bana sorarsanız WB o haliyle bile en güçlüydü cidden iyi niyetinden kaybetti isteseydi Mf'yi yok ederdi ama WB gibi bir adama yakışmazdı evlatlarını ateşe atmak öyle bir adamdan bahsediyoruz ki basit bir kılıç tokuşturması ile göğü yaran bir adam deprem meyvesi gibi gerçekten bu seri için eşsiz bir yetenek,hem saldırı hem savunma anlamında çok özel bir meyveye sahipken bu adamı Mf'yi bile yıkamayan biri olarak görüyorsam bu adam için gerçek gücünü gösteremedi derim ama bu en güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez bu benim görüşümdür lakin başka birileri Wb'nin sınırlandırılan gücünü gördüğü için zahire bakıldığında Wb güçsüzdü en güçlü adam değildi diyebilir bu görüşte yine hakikati değiştirmiyor çünkü yine zahire Kaido'nun on bin metreden intihar edip sadece başım ağrıdı demesine bakılırsa adamın hiçbir sağlık sorunu olmadığı gayet belli.Wb'ye kulp bulabilirsiniz ama Kaido'ya kulp bulmak bence fanlık sınırlarını zorlamak oluyor biraz.

Kaido'yu sevmeye bilirsiniz lakin tüm balonları patlattığı da bir gerçek.Garp,Mihawk,Dragon,Shanks,Karasakal hepsi balon gibi patladı zamanında Wb patlatmıştı şimdi de Kaido patlattı.Yok Dragon dünyanın en çok aranan adamıymış ee ne yapayım yani bu ünvana sahip diye,Kaido'ya verilen ünvanı yok mu sayayım bir kere adam devrim oluşumunun lideri doğrudan hükümeti hedef alan birisi,birde D. olması da var tabi hal böyle olunca tabi ki adam dünyanın en çok aranan adamı olur,olmaması zaten saçmalık olurdu bence,yani demek istediğim bu ünvanın doğrudan güç ile alakası söz konusu değildir.Mesela kendimden örnek vereyim Mihawk,adamı serideki en güçlü karakter olarak görüyordum Kaido çıktığı gibi vazgeçtim bu fikirden çünkü mangaka her yerde en güçlü bu adam demiş ben böyle kabullenmiş durumdayım herkese de tavsiye ederim.Bazıları yaratık kelimesine takılıyor,haklı olabilirler o konuda pek bilgim yok.

Çeviride bir yanlışlık yoksa "bilinen" en güçlü yaratık denmiş. Dragon gizemli ve çok bilinmeyen (güç vs. anlamında) bir karakter olduğu için o şekilde sıvayabilir oda. :D

Bu işin bilinmeyeni mi var? Turnuva yaptılar da tek Kaido mu katıldı? Dragon'a sıvasında diğer yonkoular ne olacak?
Kaç defa yakalanmış adam, en yakından tecrübe etmişler gücünü. Keza diğer yonkolar da bir şekilde karşılaşmıştır denizcilerle vs. Karşılaşmazlarsa tuhaf olurdu zaten. İlla sıvayacaksa da bulur bir şeyler yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 34)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık