Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Marco Yahu sen Fuji, Akainu'yu indirebilir diyor musun gerçekten? Fuji amiralliğin alt sınırı işte. :( Görende ben Fuji düşmanı sanacak, adam pasif ise ben ne yapayım.
Bastille bir daha Fuji ile göreve çıkmam diye ağlıyor.:( Sabo ezdi geçti, tık yok.

@Marco Yahu sen Fuji, Akainu'yu indirebilir diyor musun gerçekten? Fuji amiralliğin alt sınırı işte. :( Görende ben Fuji düşmanı sanacak, adam pasif ise ben ne yapayım.
Bastille bir daha Fuji ile göreve çıkmam diye ağlıyor.:( Sabo ezdi geçti, tık yok.
İndireilir demiyorum ama Aokijinin yerinde o olsaydı o da kulağından kıtlatabilirdi diyorum :) Hem kendi ağzınla diyorsun pasif diye.Sen şimdi bu adamı Akainu'ya bağırdığı andaki gibii halini savaş alanına koy ve seyret bak noluyor.Gücü artar mı artmaz mı?Mesela en ufağından Doffy. Adam sırıtıyordu Luffy Gear 4 açınca sinirlendi.Üstelik hem sinirlendi hemde uyanış açtı.Sabo Bastille'yi dövdü ama adamın umrunda mı sanki.Çok umrunda olsa Sabo'yu bırakmaz dövüşürdü.Ama konuştular işleri bitti.

Karakteri öyle. Her güçlü karakter asıcam kesicem ayarında olmuyor. Shanks Higuma gibi çöpten ayar yiyordu. Güçsüzlüğünden mi?

Eski üçlü bana göre öyleydi ama Fuji'yi dahil edemiyorum işte. Yoksa senin gibi düşünüyorum.
Kizaru>Akainu>Aokiji>Kizaru çember olabilir ama aynı zamanda Aokiji,Kizaru,Akainu>Fuji diye düşünüyorum. Gücünü gösterseymiş ne yapalım yani? Dünkü çocuk Sabo o kadar hareket çekti, yanında adamını ezdi bundan ses yok.:(
Fuji kılıç ustası değil mi? Bana sorarsan Fuji'nin Mihawk'ı alacağını hayal edemiyorum ama Akainu'nun ise edebiliyorum. Fark burada.
Sen öyle görüyorsan birşey diyemem tabi dostum.

Gücünü gösterseymiş ne yapalım ?

Yanlış anlama ama çoğu kişideki sorun bu. Olayı bulunduğu koşullar içinde değerlendirmeme sorunu var bizde. Gardaşım, Fujitora Sabo'yla dövüşse o dövüşün 1 saat içinde biteceğinin bir garantisi var mı ? Peki Fujitora adaya birilerini pataklamak için mi gitti Kizaru gibi (Sabaody, Supernovalar) ?

Ortada bir kafes var. Sivillerin güvenliğini tehdit ediyor. Ve Fujitora'nın asli görevi bunu engellemek. Koala Sabo'ya ne diyor ? Napıyon len manyak denizcilerle bizi savaşa mı sokacaksın ? Aynı şey Fujitora için geçerli değil mi ?

Fujitora'nın dövüşmek için bir sürü fırsatı var (Mingo, Sabo, Zoro, Luffy) ama yapmıyor. Neden acaba diye düşünmek lazım. Adam dövüşme merakında değil bir kere. Hatırlasana Sabo gazlıyor bunu amiraller daha güçlü sen ne ayaksın dayı diye ? :) Herifin her halinden mülaimlik akıyor neden dövüşmedi diye sorguluyorsun. Bunu sorgulamak Mihawk neden Mf'de dövüşmedi demekle aynı şey. Kurgu abicim ya. Herkes sırasını bekliyor. Bizim tayfa bile sırası gelmeden rakiplerini indirmiyor, sen ilk olarak tanıtılan ve amacı, vizyonu diğer amirallerden çok farklı olan bir adamı neden dövüşmedi diye sorguluyorsun :(

Hayır, Fujitora'nın gösterilenlerden ibaret olduğuna inansak neyse dicem de.......

Yapmayın be hacı. Hani kaç teknik gördün, neye dayanarak Fujitora bu diyorsun desem, elinde gösterebileceğin birşey yok yav. Bu kadar şaabmayın yani olayları. Basite indirgemeyelim. Kime sorsann Fujitora bu kadar mıdır diye, yok değildir saçmalama der.

Fikrin değişsin diye yazmıyorum ama bazı şeyleri değerlendirirken biraz etraflıca düşünmeli ve kesip atmamalıyız. Bunu yapabilsek çok daha iyi olur bence.

Neyse yine de nasıl görmek istediğin senin bileceğin iş. Zamanla her şey belli olur..

Niye indirmesin ? Akainu'nun ne artısını gördünüz de bu kadar diğer amirallerden üstün oldu ? Aokiji'yi ucu ucuna yenmiş, gayet rahat yenilebilirdi de, 10 gün sürmüş ağzı yüzü dağılmış, Fujitora da uzun süren bir dövüş sonucu kazanabilir demek bu, E.Oda kendisi SBS'de diyor ki istediğime kazandırırım amiraller konusunda, yani her amiral bir birini yenebilecek potansiyelde, bu konuda kesin olan tek şey var uzun süreceği.

Sengoku filo amirali, Garp kor-amiral, Sengoku'nun üstün olduğu söylenebilir mi ? Biliyoruz ki Garp Amirallik teklifi almış ve red etmiş, Sengoku ve Garp denk olarak gösterildi, diğer Amirallerde denk olarak gösterildi, Fujitora neye istinaden böyle küçük görülüyor anlamış değilim. Amirallik teklif ettiklerine göre adamın belli bir gücü var ki teklif etmişler.

Fujitora olaylara el atmadı ve ılımlı davrandığı için güçsüz görülüyor. Güçle alakası yok adamın karakteri bu sonuçta.
+1 zaten aynı dönemin amiralleri birbirinne çok ama çok yakın oluyor.Örneğin 2 yıl önce amiral güçleri 89-90-90 ise 10 yıl sonraki amiraller 110-109-110 diyebiliriz.Fakat aynı dönemdeki amirallerde 90-80-95 gibi bir şey olmaz.Garp'ı da bu yüzden amiral yapmak istediler.O dönemin yakın güçlü 3 adamı olduğu için.Yoksa öyle koramirallik gibi değil.Koramiraller arasında ciddi dengesizlik var.

2009 tarihli hesabım imla kurallarını ihlal etmekten ban yemişti bu forumda vay be nerden nereye ya 7 senedir buradayız.

Ben Amirallerin arasında fark olduğunu düşünmüyorum sonuçta Aokiji antisiyle bile 10 gün dövüşebiliyorken ben Amirallik seviyesinde alt sınır aramam. Magnanın efektif olmadığı düşmanlara karşı ışık veya yer çekimi daha etkili olabilir gibi gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık