Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya abi kimlerden esinlenerek karakterler yapmis bizim kizil sakalin çeyreği bile etmez ama korsanlik tarihinin en buyuk isimlerden birini islemezse yaziklar olsun.Bence islese tamda schibukai lige koyabilecegi bir adam
Lig ve ve kıstas olayına bakarsak, dünya denizcilik tarihine ettiği etki ve kapladığı alan olarak rahat Amiral veya Yonkou olur Barbaros Hayrettin Paşa. Kardeşi Oruç Reis onun yarısı, hatta daha azı işler başardı ama supernova seride...Dünyaca ünlü korsanlar Barbarosun yanında tırt kalır:respect:

Hahaha. Neymiş o sınır, de hele ? :D

Koskoca amiral için, ''kor-amiral arası çok güç farkı var, o yüzden bulabildikleri en güçlü adamı amiral yaptılar'' dedin ya el insaf! Senin mantığınla idare etsinler diye buldukları adamın seride ilk 5'e girebilecek kadar muazzam bir kenb. hakisi var. Meyvesine hiç değinmiyorum bile. Çünkü daha sonra Oda değinecek yüksek ihtimalle.

Senin mantığınla devam edeyim bak şimdi. Yarın Greenbull çıktı diyelim. Adam barut gibi çıktı, çok güçlü. Diğer amirallerden farkı var diyemezsin. Bu sefer ne diyeceksin ? Denizciler yokluktan iki tane amiral buldu işte.. İkisi de tırı vırı diyebilecek misin ? :) Ya da askeri yasayla giren amirallerden biri çok güçlü çıkacak da (Greenbull) diğeri neden güçsüz çıkacak (Fujitora) açıklayabilecek misin ?

Kısacası mantığının her kısmından amirallerin gücünü karakterlerine göre değerlendirdiğin anlaşılıyor dostum. Yanlış yoldasın :D

Dipnot: Fujitora hakkında attığın yorumda ciddi miydin sen hakaten ? İdareten bulmuşlar şeklinde ima ettiğin cümle :(

Eski 3'lüyü yan yana çizdi, çünkü o zaman Fujitora'nın ''F'' si yoktu. Ne yapsaydı, alt karede Fujitora'yı çorba içerken mi çizseydi :)

Garp amiral rütbesini kabul etseydi amiraller aynı diyemezdik. Ancak Garp zaten Roger'ın peşine takılarak amirallerden farklı olduğunu belli etti bize. O yüzden Garp amiral olsaydı bile onun farklı olduğunu bilecektik. Öte yandan diğer hiçbir amiralin Roger'ın peşine takıldığı belirtilmediği için Garp'ın farklı olduğu bir kere daha tescillenecekti ;) Yani çıkış noktan pek doğru değil burda da.

Son olarak, ben karaktere göre düç değerlendiriyorum dersin, senin bileceğin iş derim. Napalım :D
Ya ben yanlış anlattım ya sen yanlış anladın. Ben diyorum ki 10k doriki 80X hakin olursa amiral olmak için yeterli olursun. Akainu amiral olduğunda 10.5 k dorikisi vardır misal şimdi ise 14K dorikiye ulaşmıştır. Ne diyelim amiral üstü mü? Fuji de 10.2K dan ucundan amiral olmuş birisi diyebilirim. ;) Yani amiral var amiral var. Hepsi fabrikadan sipariş usulü mü çıkıyor da eşit olsun?

Yonkou adamları da aynı hesap hepsi Marco olmak zorunda değil. Üstü veya altı çıkabilir. Bu yonkoular vs atıyorda tüm adamları dahil hepsi berabere mi kalıyor? Yonkouların vs attığını da görmedik. Shanks, Wb'nin gemiye çıkıyor ama daha önce çarpmışmadıkları belli. Her yonkouyu veya adamlarını eşit görmek hatalı olur.

Niye hep şu yeni amirale her konusu açıldığında Green bull diye hitap ediliyor. Ryokugyu deseneze adama yahu. Kizaru'ya bir kere yellow monkey denmedi mesela. :)

Niye hep şu yeni amirale her konusu açıldığında Green bull diye hitap ediliyor. Ryokugyu deseneze adama yahu. Kizaru'ya bir kere yellow monkey denmedi mesela. :)
İsmin bi karizması var çünkü :cool:
Ya ben yanlış anlattım ya sen yanlış anladın. Ben diyorum ki 10k doriki 80X hakin olursa amiral olmak için yeterli olursun. Akainu amiral olduğunda 10.5 k dorikisi vardır misal şimdi ise 14K dorikiye ulaşmıştır. Ne diyelim amiral üstü mü? Fuji de 10.2K dan ucundan amiral olmuş birisi diyebilirim. ;) Yani amiral var amiral var. Hepsi fabrikadan sipariş usulü mü çıkıyor da eşit olsun?

Yonkou adamları da aynı hesap hepsi Marco olmak zorunda değil. Üstü veya altı çıkabilir. Bu yonkoular vs atıyorda tüm adamları dahil hepsi berabere mi kalıyor? Yonkouların vs attığını da görmedik. Shanks, Wb'nin gemiye çıkıyor ama daha önce çarpmışmadıkları belli. Her yonkouyu veya adamlarını eşit görmek hatalı olur.
Yapma-etme Selim :(

Böyle bir ölçüm tabi yok. Ancak olayın denkliği şurda.

Kimisinin kenb. hakisi iyi olur kimisinin b.hakisi.
Kimisinin meyvesi daha iyi olur kiminin dourikisi.

Ancak bu kesin olarak dourikisi üstün olan diğerini yener anlamına gelmez. Çünkü diğerinin de kendine göre avantajı var. Birbirlerini nötrleyen yeteneklere sahip adamlar olarak görüyorum ben bunları. Adamların boyları posları bile aynı çiziliyor. (Şimdi boyları aynı olan adamları denk gösterecek akıllılar çıkmasın) Yoksa hepsi fabrika çıkışlı değil tabi ki. Hepsinin farklı farklı özellikleri var.

Ve bana göre denklik, her amiralin her amirali öldürebilme ya da yenebilme ihtimali demektir. Buna göre şu an serideki her amiralin diğer amirali yenebilme ihtimali vardır. Bunlar birbirlerine çok yakın güçteki adamlar. Biri diğerinden ufak farkla üstün diye az daha zayıf olan onu yenemeyecek gibi bir durum yoktur. Az daha güçlü olan amiral açık vermiştir, diğeri gümletir affetmez.

Şu seride denk diyebileceğin bir koltuk, bir makam varsa o da amirallerdir. Dediğin gibi ne yonkoular denktir ne de sağ kolları. Ben bunlar için de denklerdir demedim zati. Orda bir sıkıntı yok :)

Fujitora'yı küçük görmeyin ama ayıp. Adam kolunu kaldırıyor Dressrosa havada. Ki amiraller içinde gücünü en az gösteren kişi de yine kendisi :/ Ezmek için bir sebep yok.

@Marco Sorun karizmaysa wisteria tiger veya red dog da fena değil ama kullanilmiyor hiç. Orjinalini kullanalim, kullandiralim. Ryokugyu reyiz çıksın da bi şov yapsin görelim hep beraber. :at:

Böyle bir ölçüm tabi yok. Ancak olayın denkliği şurda.

Kimisinin kenb. hakisi iyi olur kimisinin b.hakisi.
Kimisinin meyvesi daha iyi olur kiminin dourikisi.

Ancak bu kesin olarak dourikisi üstün olan diğerini yener anlamına gelmez. Çünkü diğerinin de kendine göre avantajı var. Birbirlerini nötrleyen yeteneklere sahip adamlar olarak görüyorum ben bunları. Adamların boyları posları bile aynı çiziliyor. (Şimdi boyları aynı olan adamları denk gösterecek akıllılar çıkmasın) Yoksa hepsi fabrika çıkışlı değil tabi ki. Hepsinin farklı farklı özellikleri var.

Ve bana göre denklik, her amiralin her amirali öldürebilme ya da yenebilme ihtimali demektir. Buna göre şu an serideki her amiralin diğer amirali yenebilme ihtimali vardır. Bunlar birbirlerine çok yakın güçteki adamlar. Biri diğerinden ufak farkla üstün diye az daha zayıf olan onu yenemeyecek gibi bir durum yoktur. Az daha güçlü olan amiral açık vermiştir, diğeri gümletir affetmez.

Şu seride denk diyebileceğin bir koltuk, bir makam varsa o da amirallerdir. Dediğin gibi ne yonkoular denktir ne de sağ kolları. Ben bunlar için de denklerdir demedim zati. Orda bir sıkıntı yok :)

Fujitora'yı küçük görmeyin ama ayıp. Adam kolunu kaldırıyor Dressrosa havada. Ki amiraller içinde gücünü en az gösteren kişi de yine kendisi :/ Ezmek için bir sebep yok.
Eski üçlü bana göre öyleydi ama Fuji'yi dahil edemiyorum işte. Yoksa senin gibi düşünüyorum.
Kizaru>Akainu>Aokiji>Kizaru çember olabilir ama aynı zamanda Aokiji,Kizaru,Akainu>Fuji diye düşünüyorum. Gücünü gösterseymiş ne yapalım yani? Dünkü çocuk Sabo o kadar hareket çekti, yanında adamını ezdi bundan ses yok.:(
Fuji kılıç ustası değil mi? Bana sorarsan Fuji'nin Mihawk'ı alacağını hayal edemiyorum ama Akainu'nun ise edebiliyorum. Fark burada.

Ya Ryokugyu ya da Kizaru sanki Luffy'nin ilk indireceği amiral olur gibi geliyor bana.
Akainu sonlara kalır. Fuji zaten dost.

Ryokugyu şov yapar sonra şovu biter yani bence. :/

Green bull Zoan olacak bence.Çünkü Oda bu denklemlere önem veriyor gibi :) Yani logia+logia+logia idi ilkten şimdi ise Logia+Paramecia+Zoan olur. Önceden 3x'di şimdi x+y+z :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık