Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Potansiyeli olmayan adam, ortalama haki kullanıcıları benim umurumda değil. Biz burada hangisi en "kullanışlı" diye tartışmıyoruz. Hangisi en büyük güç unsuru ondan bahsediyoruz adı üstünde "güç" ten bahsediyoruz yani. Önceki mesajımda konuya açıklık getirmiştim ne kadar potansiyeli olursa olsun meyve gücü tek başına bir adamı en tepeye çıkaramazken haki bunu sağlayabiliyorsa haki daha üstün bir güç unsurudur. Aslına bu durumumun bu kadar sayfadır anlaşılmamış olması çok enteresan.
O halde yazarken özellikle belirt, sen diyorsun ki Haki > Meyve, neye göre ? Tutupta Shanks'tan, Garp'tan örnek veriyorsun, senin verdiğin örnekler milyonda bir, benim bahsettiğim şey genel olarak, sen çok ekstrem bir olayı normal bir şeymiş gibi anlatıyorsun sıkıntı oradan kaynaklanıyor.

Ayrıca Garp, bir meyve kullanıcısı olan Whitebeard'i yenmiş mi ? Son baktığımda halen dünyanın en güçlü adamı Whitebeard idi, Garp kesin kez filo amirali Sengoku'yu yener diyebiliyor muyuz ? Ben diyemem, kesin kez şuan karşılaşsalar Akainu'yu yener diyebiliyor muyuz ? Ben emin değilim, özellikle yaşlı hali için. Rayleigh, Kizaru'ya yenilecekti mesela. Shanks, gidip Whitebeard'i yenebiliyor mu ? Kesin kez Amiralleri yener deniyor mu ? Blackbeard'i şuan ki duruma göre kesin kez yener deniyor mu ?

Neyse çokta önemli değil, serinin ana karakterinin bile meyve kullanıcısı olduğu unutulmasın benim için yeterli.

Her kılıç ustası kılıç kullancısıdır ama her kılıç kullanıcısı bir kılıç ustası mıdır? Bu orta çağda savaşlarda her kılıç kullanana kılıç ustası denmesine benziyor... Yabancı turistin İstanbul'a gelip 'Ben Sultan Ahmet gitmek istiyor' demesiyle çatır çatır Türkçe konuşup üstüne bi de espiri çakan yabancı bir değil. Biri derdini anlatacak kadar biliyor. Diğeri almış başını gitmiş hatta dikkat etmek lazım el şakası da yapar.

Bişeyler salliyim :D

Big Mom'un zaafı şeker.Şeker yemeyince zayıf düşme ihtimali olabilir mi acep:d Bazı şeytan meyvelerinin buglara yol açabildigini gorduk Magellan misal ^^ Big Mom da über bi meyveye sahip ama şeker yemeyince zayıf dusuyor olabilir.Dezavantajı budur.Hatta adası filanda pasta seklindeydi yamulmuyorsam gucuyle alakali olabilir.Luffy'de bu kadina giden tatli akisini kesince zayif düsecek devirecekler.

Bişeyler salliyim :D

Big Mom'un zaafı şeker.Şeker yemeyince zayıf düşme ihtimali olabilir mi acep:d Bazı şeytan meyvelerinin buglara yol açabildigini gorduk Magellan misal ^^ Big Mom da über bi meyveye sahip ama şeker yemeyince zayıf dusuyor olabilir.Dezavantajı budur.Hatta adası filanda pasta seklindeydi yamulmuyorsam gucuyle alakali olabilir.Luffy'de bu kadina giden tatli akisini kesince zayif düsecek devirecekler.
Öyle bariz bir zayıflıkla yonkoular tepesine binerdi bunun. Yada denizciler. Ayrıca şeker kaynaklarından birini (BAA) öyle bir çırpıda çöpe atmaya kalkmazdı.

Her kılıç ustası kılıç kullancısıdır ama her kılıç kullanıcısı bir kılıç ustası mıdır? Bu orta çağda savaşlarda her kılıç kullanana kılıç ustası denmesine benziyor... .
Güzel örnek.
Rayleigh bir çok şey için kılıca ihtiyaç duymuyor, ancak Mihawk ihtiyaç duyuyor. Bu adamın Haoshoku Hakisi yok ki Krieg'in ezikleri buna tabanca ile ateş ettiği vakit, Zoro'ya bile kullanmak için tenezzül etmediği kılıcını çekipte kullanmazdı.

Rayleigh ise Haki'de o kadar ustalaşmış ki, çıplak elleriyle patlamayı başka bir yere yönlendirebiliyor. Ezikleri Haoshoku ile bayıltıp geçiyor, kılıcını çekmekle falan uğraşmıyor.

Aradaki fark buradan kaynaklı.

Gravity

O halde yazarken özellikle belirt, sen diyorsun ki Haki > Meyve, neye göre ? Tutupta Shanks'tan, Garp'tan örnek veriyorsun, senin verdiğin örnekler milyonda bir, benim bahsettiğim şey genel olarak, sen çok ekstrem bir olayı normal bir şeymiş gibi anlatıyorsun sıkıntı oradan kaynaklanıyor.

Ayrıca Garp, bir meyve kullanıcısı olan Whitebeard'i yenmiş mi ? Son baktığımda halen dünyanın en güçlü adamı Whitebeard idi, Garp kesin kez filo amirali Sengoku'yu yener diyebiliyor muyuz ? Ben diyemem, kesin kez şuan karşılaşsalar Akainu'yu yener diyebiliyor muyuz ? Ben emin değilim, özellikle yaşlı hali için. Rayleigh, Kizaru'ya yenilecekti mesela. Shanks, gidip Whitebeard'i yenebiliyor mu ? Kesin kez Amiralleri yener deniyor mu ? Blackbeard'i şuan ki duruma göre kesin kez yener deniyor mu ?

Neyse çokta önemli değil, serinin ana karakterinin bile meyve kullanıcısı olduğu unutulmasın benim için yeterli.
Serinin ana karakteri meyve kullanıcı olabilir. Ama bu adam zamanında meyvesiz sentamaruya yaklaşamıyordu bile.

Ayrıca seride zoro ve sanji gibi meyvesiz olup şuana kadar büssürü meyveli adamı indirmiş kişi var. Meyve hiç bir zaman tek başına yeterli değildir.

Haki dahi kullanmayan sanji meyve + 6 still kullanıcı adamı ezip geçti.

Haki kullanan pica zoro karşısında çöp gibi ezildi.

Meyvesiz vergo, smoka ile dalga geçti.

Boa meyve dahi kullanmadan saf hakisi ile smokayı sindirdi.

Bigmomun tospağası çamurcuğa haki ile bir çaktı oturttu.

Yani her zaman meyve en iyidir diyemeyiz. Tabiki de seri meyve avantajı ile haki kullanmayanları ezenler ver. Ama hakisi olmayan sadece meyve gücü olan kaç kişi haki sahibi birini indirmiş? Bir say bakalım. Aokiji, jozuyu indirdi. O da jozu başka yöne bakarken. Kizaru, marcoyu indirdi. Marco başka yöne bakarken. Seride bir tane örnek yokki hakisi olmayan meyve gücü olan birisi hakiye kafa atsın. Ben bir tane örnek hatırlamıyorum.

Serinin ana karakteri meyve kullanıcısı diyorsun. Serinin yonkoularından shanks ve kaidou muhtemelen meyve kullanıcısı değil. Öyle olsa kaidou gider deniz atar ölüp giderdi. Demek ki onda da meyve yok. Ve bu adam şuan en güçlü. Dünyanın en güçlü kılıç ustası bile meyvesiz. hiç bir zaman meyve daha iyidir veya haki daha iyidir diyemeyiz. Bu tamamen kullanıcının gücüne bağlı bir şey.

Dünyanın en güçlü kılıç ustası bile meyvesiz..
Hayret, dünyanın en iyi kılıçustası bir meyve kullanıcısı olabilir miydi ?

Olay belli ki kılıçustalarına duyulan hayranlıkla alakalı, bu hayranlığa sahip olmayanlar serideki en büyük gücün meyve olduğunu görebilirler. Dünyanın en iyi kılıçustası olacak adam, bir meyve kullanıcısının emir eri / elemanı pozisyonunda olacak. Mangakanın kurguladığı evrende Şeytan meyvesi > kılıçustalığıdır.

Valla serideki ilk full beden koka kullanıcısı Vergo meyveden tek yedi siz neyi tartışıyonuz :D Gösterilen 4 amiralin hepsi meyve kullanıyor. Tabi ki doriki ve haki ilede zirveye oynayabiliyorsun ama hakinin özellikleri kısıtılı iken meyve çok farklı yelpazede yetenekler sunuyor. Zaten serinin fantastik yönünü veren şey bu meyveler. Tabi ki en ön planda meyve olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık