Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E.oda databookta şöyle demiş__(Databook'u da atacam bulursam birazdan)
Shanks kılıç konusunda en üst düzeydir ancak Mihawk 1 numaradır.

Yani Mihawk ile Shanks olayı iki karakterinde kılıç konusundaki yetenekleri az çok denk düzeylerde , ama Shanksın haki ile bu açığı kapatıp ona denk savaşması söz konusudur.
Açıklayıcı olmuyor pek. Mihawk>Shanks gibi bir anlam çıkıyor buradan.

Gravity

Açıklayıcı olmuyor pek. Mihawk>Shanks gibi bir anlam çıkıyor buradan.
Mihawkta gözlem haki yok. Zira zoro maymunları kesince mihawk bunu hissetmedi. Rayleigh ise adadaki tüm canlıları güç seviyesine kadar hissediyor. Shanksı yonkou yapan da kral hakisi ve gözlem hakisi bence. Ama zırh hakilerinin mihawkla eşit olduğunu düşünüyorum. Artı olarak şöyle bir şey de var. Kılıç teknikleri ile fiziksel güç durdurulabiliyor. Mihawk zoronun 3 kılıcını birden saf teknikle sadece bir çakı ile durdurdu. Mihawkın da kılıç teknikleri fiziksel gücü belli ölçüde durdurabilir diyebiliriz.

Rayleigh kılıç ustası diye illa kılıcı öğretmek zorunda değil. Öğrencisi neyde iyiyse onda yol göstermesi yeterli. Senin mantığına göre mihawk zoroya hakiyi öğretmedi deriz. Ama hem haki hem kılıç öğretti.
Sen bir soru sordun bende cevapladım, madem sen kendi kafanda sorunun cevabını belirledin, ne diye soruyorsun ?

Cevabına karşılık olarak, Mihawk Zoro'ya ne mantıkla Haki öğretti onu kavraman lazım, Zoro'ya diyor ki kılıcın daha önce kırıldı mı ? Zoro'da evet diyor, Mihawk'ta Haki ile kaplasaydın kırılmazdı diyor, yani Zoro'ya oturupta dur seni biraz daha güçlü yapayım diye Haki öğretmiyor, kılıç ustalığı ile alakası olduğunu düşündüğü için, kılıcı kırılmasın mantığı ile Haki öğretiyor.

Sen bunla Luffy'nin eğitimini bir tutamazsın yani.

Mihawkta gözlem haki yok. Zira zoro maymunları kesince mihawk bunu hissetmedi. Rayleigh ise adadaki tüm canlıları güç seviyesine kadar hissediyor. Shanksı yonkou yapan da kral hakisi ve gözlem hakisi bence. Ama zırh hakilerinin mihawkla eşit olduğunu düşünüyorum. Artı olarak şöyle bir şey de var. Kılıç teknikleri ile fiziksel güç durdurulabiliyor. Mihawk zoronun 3 kılıcını birden saf teknikle sadece bir çakı ile durdurdu. Mihawkın da kılıç teknikleri fiziksel gücü belli ölçüde durdurabilir diyebiliriz.
K.hakisiz zirve kılıç ustası mı olurmuş? Orada o sahnenin olması gerekiyordu ve oldu.Tutup da Mihawk'ın sahip olduğu hakileri o sahneden çıkaramazsın.

Gravity

Rayleigh haki ustasıdır , savaşırken rakibe haki fırlatır , hatta kral haki ile busoyu birleştirip kamehame gibi rakibe fırlatıyor.

Luffy'e haki konusunda eğitim vermesinin nedeni bu adamın haki master olması ve haki konusunda oldukça geniş bilgi sahibi olmasından.
Adam Luffye sen gomu gomuyu bırak çıkar kılıcı ben kılıçtan anlarım demesini bekliyorsunuz heralde.Karşısında şeytan meyvesi olan bir çocuk var ve ondaki haki potansiyelini gösterip geliştiriyor işte.

Garp kılıç kullanmaz saf fiziki güçle , yumrukla dövüşür.
Shanks ile Rayleigh ise kılıç ustasıdır ve savaşlarnda kılıç kullanır.

Bunun anlanmayan tarafı neresi.
@Erkan12 diyorki: raylegih kılıç ustası olsa luffye kılıç öğretirdi. O zaman :at: değildir.

Potansiyeli olan bir adam;
Bak işte potansiyelden bahsediyorsun, herkesin Shanks gibi aşırı yüksek Haki potansiyeli olmak zorunda mı ? Sen istediğin kadar douriki ve Haki kas, yine çıkamıyorsun işte tepeye, çünkü karşındaki adamın logiası var, parameciası var, zoanı var vesaire.

Ben diyorumki ortalama bir Haki seviyen var, çalışmışsın, fiziksel olarak güçlüsün, şimdi sana ne lazım, meyve yemen lazım ki en tepeye çıkabilesin, tutupta aşırı yüksek potansiyelli Shanks'ı, Garp'ı örnek gösteriyorsunuz, Coby sence sadece çalışarak en tepeye çıkabilecek mi yoksa E.Oda ona aynı Sabo'ya verdiği gibi logia seviyesi bir meyve mi yedirecek ? Bence ikincisi.

Bak işte potansiyelden bahsediyorsun, herkesin Shanks gibi aşırı yüksek Haki potansiyeli olmak zorunda mı ? Sen istediğin kadar douriki ve Haki kas, yine çıkamıyorsun işte tepeye, çünkü karşındaki adamın logiası var, parameciası var, zoanı var vesaire.

Ben diyorumki ortalama bir Haki seviyen var, çalışmışsın, fiziksel olarak güçlüsün, şimdi sana ne lazım, meyve yemen lazım ki en tepeye çıkabilesin, tutupta aşırı yüksek potansiyelli Shanks'ı, Garp'ı örnek gösteriyorsunuz, Coby sence sadece çalışarak en tepeye çıkabilecek mi yoksa E.Oda ona aynı Sabo'ya verdiği gibi logia seviyesi bir meyve mi yedirecek ? Bence ikincisi.
Potansiyeli olmayan adam, ortalama haki kullanıcıları benim umurumda değil. Biz burada hangisi en "kullanışlı" diye tartışmıyoruz. Hangisi en büyük güç unsuru ondan bahsediyoruz adı üstünde "güç" ten bahsediyoruz yani. Önceki mesajımda konuya açıklık getirmiştim ne kadar potansiyeli olursa olsun meyve gücü tek başına bir adamı en tepeye çıkaramazken haki bunu sağlayabiliyorsa haki daha üstün bir güç unsurudur. Aslına bu durumumun bu kadar sayfadır anlaşılamamış olması çok enteresan.

Gravity

buso haki kullandıkça güçlenmiyor muydu? Öyle olmasa hep aynı seviyede kalması lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık