Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Roronoa Zoro

Öncelikle şimdiki Luffy'den bahsediyorum. Ve gearsız bu adamları yeneceğinden bahsediyorum.

2 yıl önceki Luffy için ise o koltukta oturanların altında ki hiç kimse Luffy için rakip olamazdı. O koltukta oturanlardan ise Pica haricindekileri de alırdı. Pica'nın o savunması çok dehşet. Aşamazdı büyük ihtimal.

Bariz olan durum belli. Haki bilsen bile yenilebilirsin. Bunun örnekleri var seride.
Şimdiki Luffy ile ne alakası var

Ben gearsız ilk Luffy den bahsediyorum, daha gear 2 kullanmadan Blueno yu dövemeyen Luffy , Dellinger in tokatladığı İdeo ya bile rakip olamaz, İdeo patlayan yumruğundan 1 tane koysa gear sız Luffy e follofoş olur bizim oğlan

Gear 2 ve gear 3 tekniklerine sahip Luffy ise İdeo ile aynı seviyededir aşağı yukarı, onuda Dellinger tokatlar, Gladius a Lao G ye gerek yok

Sonuç olarak Luffy 2 yıl önce Yeni Dünyaya öyle girse sonu aynı İdeo gibi olurdu

Şimdiki Luffy ile ne alakası var

Ben gearsız ilk Luffy den bahsediyorum, daha gear 2 kullanmadan Blueno yu dövemeyen Luffy , Dellinger in tokatladığı İdeo ya bile rakip olamaz, İdeo patlayan yumruğundan 1 tane koysa gear sız Luffy e follofoş olur bizim oğlan

Gear 2 ve gear 3 tekniklerine sahip Luffy ise İdeo ile aynı seviyededir aşağı yukarı, onuda Dellinger tokatlar, Gladius a Lao G ye gerek yok
Yapma ya. Kizaru'nun atağı ile bile folloş olmayan Luffy o ataklı mı folloş olacak ?

Blueo'nun kendisi gearsız Luffy için söylüyor söylediklerini. Gear ile Luffy daha dar zamanda Blueno'yu yeniyor. Yani gearsız Luffy çok da güzel yenerdi Blueno'yu. Ayrıca Crocodile'a atılan final saldırısı gibi bir saldırı 2 Blueo'na tekler. Sen kafanda bir sistem oluşturdun. Her atak aynı güçtedir. Ama yanlış.:S O yüzden bir sıkıntı yaşıyorsun.

Şu saldırı diğer jet gatlinglerden daha farklı.

Roronoa Zoro

Yapma ya. Kizaru'nun atağı ile bile folloş olmayan Luffy o ataklı mı folloş olacak ?

Blueo'nun kendisi gearsız Luffy için söylüyor söylediklerini. Gear ile Luffy daha dar zamanda Blueno'yu yeniyor. Yani gearsız Luffy çok da güzel yenerdi Blueno'yu. Ayrıca Crocodile'a atılan final saldırısı gibi bir saldırı 2 Blueo'na tekler. Sen kafanda bir sistem oluşturdun. Her atak aynı güçtedir. Ama yanlış.:S O yüzden bir sıkıntı yaşıyorsun.
Sana göre

Luffy nin bir Jet Pistol ü = 100 gücünde

Diğer Jet Pistol ü = 20 gücünde

O zaman ne gerek vardı yahu g4 e falan , Luffy herkese farklı jet pistol ata ata yenip gitseydi herkesi, seri sadece Jet Pistol den ibaret olsaydı ve güç farkını göstermek için mangaya yansıtsaydı ? Böyle birşey mi olur yahu

Ayrıca Lucci, Luffy nin gear sız gattling i ni kolayca durduruyordu onu biliyoruz, ama gear 2 deki ilk ' Gattling ' te Lucci mefta oldu bilincini kaybetti, Luffy Amazon Lily de Yılan kardeşlerede ' Jet Gattling ' attı onlar yenilse bile bilincini kaybetmedi, Luffy nin ilk Jet Gattling i ile komaya giren adamı savunma bana lütfen yıllar öncesinin Luccisini

Ayrıca Croco yu yenen saldırı 2 Blueno yener dedin, o yeterli değilki Dellinger i yenmek için, Dellinger = 10 Blueno gücünde

Edit : Kizaru nun lakayıt tekmesine yenilmeyen Luffy Marinford Luffy ( Ki orda yanlış hatırlamıyorsam Luffy, İvankov dan hormon alıyordu yaşamından ödüyordu bunu , Kizaru nun tekmesiyle Luffy nin orada işi bitmişti aslen sonra İvankov dan hormon tedavisi aldı, nerede Kizaru dan tek yemedi bariz tek yedi ) ben Alabastadaki Luffy den bahsediyorum, İdeo patlayan yumruğuyla Gear sız alabasta Luffy e 1 tane vursa Luffy mefta olur

Sana göre

Luffy nin bir Jet Pistol ü = 100 gücünde

Diğer Jet Pistol ü = 20 gücünde

O zaman ne gerek vardı yahu g4 e falan , Luffy herkese farklı jet pistol ata ata yenip gitseydi herkesi, seri sadece Jet Pistol den ibaret olsaydı ve güç farkını göstermek için mangaya yansıtsaydı ? Böyle birşey mi olur yahu

Ayrıca Lucci, Luffy nin gear sız gattling i ni kolayca durduruyordu onu biliyoruz, ama gear 2 deki ilk ' Gattling ' te Lucci mefta oldu bilincini kaybetti, Luffy Amazon Lily de Yılan kardeşlerede ' Jet Gattling ' attı onlar yenilse bile bilincini kaybetmedi, Luffy nin ilk Jet Gattling i ile komaya giren adamı savunma bana lütfen yıllar öncesinin Luccisini

Ayrıca Croco yu yenen saldırı 2 Blueno yener dedin, o yeterli değilki Dellinger i yenmek için, Dellinger = 10 Blueno gücünde
Ben daha öncede anlattım. Bulunulan koşul ve durumlar tekniğin gücünü etkiliyor.

Yani şunu anlatmak istiyorum.

Pistol: 1-30
Gatling: 10-60
Jet gatling: 30-100
Gear 3: 40-120

Bunlar bu şekilde sayılabilir. Yani sadece bir örnek için verdim bunu. Ben bulunulan duruma göre bu değerlerde teknikler güç gösterebilir diyorum.

Şu değerlere bakıp hemen güç kıyasına girme. Örnek için şimdilik verilmiş değerler.:D

Evet niye yeni teknikler çıkıyor. Çünkü o teknikler atacağı tekniğin güç aralığı çok daha fazla oluyor.

Luffy'nin gear3'te iken atabilceği oran 40-120 olsun diyelim.

Gear 4 ile birlikte bu aralık belki de 100-400 oluyordur.

Roronoa Zoro

Ben daha öncede anlattım. Bulunulan koşul ve durumlar tekniğin gücünü etkiliyor.

Yani şunu anlatmak istiyorum.

Pistol: 1-30
Gatling: 10-60
Jet gatling: 30-100
Gear 3: 40-120

Bunlar bu şekilde sayılabilir. Yani sadece bir örnek için verdim bunu. Ben bulunulan duruma göre bu değerlerde teknikler güç gösterebilir diyorum.

Şu değerlere bakıp hemen güç kıyasına girme. Örnek için şimdilik verilmiş değerler.:D

Evet niye yeni teknikler çıkıyor. Çünkü o teknikler atacağı tekniğin güç aralığı çok daha fazla oluyor.

Luffy'nin gear3'te iken atabilceği oran 40-120 olsun diyelim.

Gear 4 ile birlikte bu aralık belki de 100-400 oluyordur.
Yani Luffy nin bir Gattling i 10 gücünde olupta, bir Pistol ü 30 gücünde olabiliyor ilginç, Oda ile konuşmuşsun belli :/

Roronoa Zoro

Ben değerleri fazla kaale alma dedim. Orası 15'te olabilir. Bellamy'e çaktığı o tek yumruk mesela. Öylesine atılmış bir gatling'den yukardadır.
Bellamy'e Koka lı vuruyor ama, normal kokasız gattling ten tabikide güçlü, Px ye attığı düz Jet Pistol den de güçlü bu zaten bariz, sen o yumruğu sade düz yumruk zannediyorsun

Bellamy'e Koka lı vuruyor ama, normal kokasız gattling ten tabikide güçlü, Px ye attığı düz Jet Pistol den de güçlü bu zaten bariz, sen o yumruğu sade düz yumruk zannediyorsun
Ondan bahsetmiyorum. Kokasız attığı tek yumruktan bahsediyorum.

Adamın suratta yumruğun izini bırak kalıbı çıkıyor.:D

Roronoa Zoro

Ondan bahsetmiyorum. Kokasız attığı tek yumruktan bahsediyorum.
Luffy, Bellamy e Kokasız vurmadıki ?

Taa Alabasta nın ezik Luffy sin den yediği yumruktan mı bahsediyon yoksa ?

Ula o zamanki Pistol bile değil, düz yumruk

Sen bir Gattling'ten güçlü diyon yani bu yumruk için, 55 m lik ezik birine atılan yumruk nasıl oluyorda bir Gattling ten güçlü oluyor ?

Luffy, Bellamy e Kokasız vurmadıki ?

Taa Alabasta nın ezik Luffy sin den yediği yumruktan mı bahsediyon yoksa ?

Ula o zamanki Pistol bile değil, düz yumruk

Sen bir Gattling'ten güçlü diyon yani bu yumruk için, 55 m lik ezik birine atılan yumruk nasıl oluyorda bir Gattling ten güçlü oluyor ?
Oluyor işte. Gördüğün gibi adamın suratta yumruğun kalıbı çıkıyor.:D Ama kendini sıkarak böyle bir gatling atsa çok daha başka güç çıkar ortaya. Dediğim gibi aralıklar mevcut. Ve o anki durum çok önemli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık