Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bizim OP izleyici kitlesinde henüz gücünü görmedikleri (-ni düşündükleri) karakterleri abartma huyu çok. En büyük örneği = Enel.

Roronoa Zoro

Bizim OP izleyici kitlesinde henüz gücünü görmedikleri (-ni düşündükleri) karakterleri abartma huyu çok. En büyük örneği = Enel.
E. Oda çok abartmış demek ki, 500'ü neye biçtiyse 10 sene önce; en fazla ödül 3xx ile Doflamingo'nunki iken.

E. Oda çok abartmış demek ki, 500'ü neye biçtiyse 10 sene önce; en fazla ödül 3xx ile Doflamingo'nunki iken.
İşin elbette o boyutu da var. Tutarsızlık kelimesi çok ol oluyor burada bence. Veya ödüllerin "güce" göre değil de tehlike arz etmesine göre belirlenmiş olabilme ihtimalidir. Yani çok tehlikeli meyve evet ama kişini kendisi "pufff".

Öyle yada böyle biri tek başında Fuji + Korlara giriyor diğer tarafta Fuji tek Dofun yanında adamlar var. Zaten ben çok bariz fark var demedim ama denklemden Sabo net şekilde önde gözüküyor.
İyi de Sugoı haklı. Sen özgüven=güç mantığına gidiyorsun. Burada önemli olan Sabo'nun özgüveni değil, Dof'un yapamadığı bir şey mi yaptı mı yapmadı mı? Dof, arenada Burgess, Barto vs dalga geçemez mi? Bastille'ye atamaz mı? Çöpleri mi alamaz? Issho karşısında Sabo'dan daha kötü durumda mı olur?
Şu ana kadar gördüğümüz en güçlü koka Sabo'ya ait. WB felan demenin alemi yok, orada ne döndü ne bitti bilmiyoruz.
Law bile koluna B. haki kazandırıp Dofly'nin kol bacak koparan saldırılarından kurtulabiliyorsa, Dof'un Sabo'ya zarar vermesi için çokça şey gerekir. Açık yakalayacak da, ölümcül bir darbe indirecek de... Hele ki Sabo kadar ofansif birinin karşısında defans yapması gerekirken. Sabo alır bu karşılaşmayı.
Bu belirsiz bir şey hacı. Sabo'nun yaptığı şeyin hakisi ile ilgisi var mı onu bile bilmiyoruz. Adam her şeyin özü var dedi arenayı parçaladı. Yaptığı şey bir tür teknik olabilir ve haki ile kombinlemiş olabilir. İkincisi haki ile ilgiliyse eğer bu onun daha iyi olduğu anlamına gelmez ki. Farklı bir tür haki tekniğidir ve bu türü kullanıyordur Sabo. Misal görünmez b.haki kalkanını herkes yapıyor mu? Hayır. Ama diyebilir misin ki Luffy'de yılan kardeşler kadar, Sentamaru kadar haki yoktur? Seviye başka bir şey farklı kullanım başka bir şey. Ha diyelim ki o tekniği yapmak için 10 puan haki lazımdır, Dof'ta 9 vardır ondan yapamıyordur, eyvallah haklısın. Ama işte ne idiğü belirsiz şu an. Yani kim daha iyi belli değil.

Sonra Dof'ta da sağlam b.haki var. Gatlingten korunuyor adam. Öte yandan Dof'un savunması salt hakiye bağlı değil. Meyvesi de savunmaya yarıyor. İpleri çok sağlam adamın ve üstüne b.haki yükleyebiliyor. Örümcek ağı tekniği çok iyi misal. G3'ten korunması işten bile değil. Ki bu g3 dediğim saldırı amiralden bile ciddi kan alacak bir saldırı.

Ha haklı olduğun yer Sabo evet korunur Dof'tan. Ama Dof'ta ondan korunabilir. Ve açık yakalama konusu da karışık. Çünkü Sabo da full beden koka yapıp takılmıyor. Law korundu evet ama Law'da full beden yapıp takılmadı. Yani her karakter açık veriyor. Mantıklısı full koka yapsın öyle dalsın Dof'a. Tersi şekilde Dof'ta full beden takılsın Luffy de vs. Ama bilmediğimiz bir sebepten bölgesel kullanıyorlar hakiyi.

Bence bu ikisi aynı kulvar şu anda. Meyvede ustalaştığında Sabo öne geçer benim tahminim bu. Bu ikisi amiralden bir tık alt gibi.

Roronoa Zoro

@Phoneix
Luffy'nin gatling'i ile Sabo'nun saldırısını bir mi tutuyorsun? :D
Koramirale parmak hareketiyle tek atıyor yahu adam, Luffy'nin 3-4 gatling yumruğunun onu yapabileceğini sanmıyorum.
Sen bilmiyoruz demişsin de bence bilmemezlikten geliyorsun, o saldırı yüzde 90 haki saldırısı ve teknik meknik cart curt değil. Haki dediğin mistik bir şey OP evreninde, 6 teknik gibi materyal bir şey değil. Materyalleşmiş hali koka ki onu gördük. Fakat adamın "her şeyin özü" lafı bile bunu kanıtlar nitelikte değil mi? Ha şimdi diyorsan ki kardeş ben görmedim, duymadım, bilmiyorum eyvallah derim ne diyeceğim. Bir de g3'ü katmışsın, g3 dediğin Luffy'nin en hantal saldırısı, Sabo'nun lıpıs diye Koramiral'in meyve gücüne rağmen yanında bitmesi hızını göstermez mi sence? Bak meyve saldırılarından bahsetmiyorum. Ne kadar uyduruk bir meyve olsa da AOE saldırıları var. Dofly'nin bir çok saldırısından korunmaya yeter de artar. Ortaya fiziksel güç ve haki kalınca Sabo acımaz.

@Phoneix
Luffy'nin gatling'i ile Sabo'nun saldırısını bir mi tutuyorsun? :D
Koramirale parmak hareketiyle tek atıyor yahu adam, Luffy'nin 3-4 gatling yumruğunun onu yapabileceğini sanmıyorum.
Sen bilmiyoruz demişsin de bence bilmemezlikten geliyorsun, o saldırı yüzde 90 haki saldırısı ve teknik meknik cart curt değil. Haki dediğin mistik bir şey OP evreninde, 6 teknik gibi materyal bir şey değil. Materyalleşmiş hali koka ki onu gördük. Fakat adamın "her şeyin özü" lafı bile bunu kanıtlar nitelikte değil mi? Ha şimdi diyorsan ki kardeş ben görmedim, duymadım, bilmiyorum eyvallah derim ne diyeceğim. Bir de g3'ü katmışsın, g3 dediğin Luffy'nin en hantal saldırısı, Sabo'nun lıpıs diye Koramiral'in meyve gücüne rağmen yanında bitmesi hızını göstermez mi sence? Bak meyve saldırılarından bahsetmiyorum. Ne kadar uyduruk bir meyve olsa da AOE saldırıları var. Dofly'nin bir çok saldırısından korunmaya yeter de artar. Ortaya fiziksel güç ve haki kalınca Sabo acımaz.
İyi de Luffy 3-4 atsa ne 13-14 atsa ne :D Aşamıyor abi. Ve 13-14 g2 yumruğu da adamın ebesine atlar afedersin ama Dof bundan korunabilecek birisi. Ve koramiralle Dof'u ayırmak lazım. Dof da tek atar Bastille'ye? Ama Law korundu haki ile Dof'tan? Yani Sabo'nun çöp bir koramiral karşısında yaptığı önemli değil. Burgess'a da yaptı ama sadece zırh kırıldı, kolu sağlamdı adamın. Ama Bastille'de kafayı da kırabildi. Seviye farkı işte. Ki Dof, Burgess'tan çok daha sağlam bir adam.

g3 dediğin saldırının hantallığı önemli değil, ben burada güçten bahsediyorum. Sabo ile Luffy'nin 'tek' vuruşlarını kıyaslarsan Sabo'nun yapacağı bir vuruştan aşağı kalmayacak bir saldırı o. Ama durdurmasına kim şaşırırdı Dof'un? Hatta çoğumuz durdurdu sanmadık mı başta? Yoksa hızı konuşacaksak Dof da çok hızlı. Anlık yer değiştirmesi muazzam. Meyve saldırısı diyorsun da hikenle mi Dof yenecek allasen :D Çöp Diamante bile dayandı la hikene. O yüzden diyorum şu an diye. Şu an acemi. Ama ustalaşırsa Dof'u pişirecektir o ayrı.

Fiziksel güçte de Sabo'nun daha üstün olduğunu gösteren bir şey yok. Dof'un dövüşçü olmamasına rağmen attığı etkili tepikler, yumruklar var. Red hawkın koymaması var. Dof komplike bir adam. Hız, fiziksel güç, haki, meyve, dövüş becerisi vs.

Şu an Sabo'nun Luffy'den güçlü olduğu bence ortada.
Öte taraftan Sabo Luffy'i Dof'u durdurması için güvenle salmış durumda git indir kardeşim , yoluna çıkan olursa bende orası diye takılıyor.
Sabo'daki haki düzeyi , üstüne mera mera gibi bir güç var, Issho'nun basıncına bile karşı koyan adamın o meyveyle ito itoya yine kendi fikrim çok rahat karşı koyacağını düşünüyorum çünkü adamın B.hakisi acayip aşmış, yani Dof Smoker'e yaptığı gibi pençe atarak Sabo'a zarar veremez, ama Sabo bir fırsatta o parmakları Dof'n kafaya bir geçirse beynini ciddi anlamda patlatır.
2 karakter az çok yakın güçte de olsa Sabo daha ön planda zaten bu vs konusunu diğer sitelerin hepsinde araştırırsanız herkes hem fikir bu konuda Sabo>Dof diye.

Ace-Crocodile arasındaki ilişki gibi düşünebiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık