Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Borsalino karakterinin savunma gücünü ön plana çıkaran işleyişe karar vermiş mangaka. Ben amiral olma şartının fatihin hakisi sahibi olmasını bekliyordum. O yönden Kuzan ve Borsalino konusunda beklentim oluşmadı. Kuzan'ın da saldırı gücü ön plana çıkarıldı.

Borsalino işini yapabildi ama Saturn'ün dikkat dağıtması sayesinde. Luffy karşısında Kaido'nun birkaç dakikalık performansı vardı Luffy'ye üstün geldiği. Ondan hiç olmadı Borsalino'nun.

Bu arc Kuzan da işlendi. Garp'ın Marineford'ta delirip Sakazuki'ye dalması sonucu oluşacak olayın Garp'ın tek atması olacağını düşünüyordum. Shiryu, Shot gibi adamları ciddiye almadığım için o konuda da yanıldım, Kuzan tek başına Garp'a denk olabildi. Komutanların önemsiz insanlar olduğu hem Hancock hem de Kuzan ile de belli oldu biraz.

Karakter olarak Borsalino'nun hükümet köpeği, yani ne emir verilirse sorgulamadan yaptığı belli artık. Kuzan'ın iradesi kırılmış, ciddili korsan olmuş.
Amiraller ne Kaido, Big Mom gibi ne de Gorosei gibi Neutral Evil karakterler olmadı. Amiraller daha gri karakterler, şartları gereği iyi ve kötü davranışlar gösterebiliyorlar.

Mesela Akainu son bölümde Kizaru'ya özür dileyebiliyor. Akainu Goroseiler gibi empatiden yoksun değil, insani yönleri var. Zaten Karakterler de Japon Aktörlerinden esinlenildiği için önem verildiği bariz.

Kizaru şuan Nika dövüşünden dolayı kötü gösterildi ancak Oda daha da batırmaz. Kizaru'nun sonunda parlayacağı zaman da gelir yakında, o zaman Egghead'deki olayı unutulur. Aynı şeyi Aramaki içinde düşünüyorum. Kutsal Ejderleri öyle görmesinin sebebi elbet vardır.

Amiraller ne Kaido, Big Mom gibi ne de Gorosei gibi Neutral Evil karakterler olmadı. Amiraller daha gri karakterler, şartları gereği iyi ve kötü davranışlar gösterebiliyorlar.

Mesela Akainu son bölümde Kizaru'ya özür dileyebiliyor. Akainu Goroseiler gibi empatiden yoksun değil, insani yönleri var. Zaten Karakterler de Japon Aktörlerinden esinlenildiği için önem verildiği bariz.

Kizaru şuan Nika dövüşünden dolayı kötü gösterildi ancak Oda daha da batırmaz. Kizaru'nun sonunda parlayacağı zaman da gelir yakında, o zaman Egghead'deki olayı unutulur. Aynı şeyi Aramaki içinde düşünüyorum. Kutsal Ejderleri öyle görmesinin sebebi elbet vardır.
Borsalino kötü biri değil. Emir neyse onu yapıyor ama keyfi iş de yapmıyor Aramaki gibi. Gri denebilir. Yoldaş Dragon olsa başta onun dediğini de yapacaktır muhtemelen.

Aramaki fazla karanlık, İssho da fazla aydınlık. Aramaki keyfi yapiyor yaptığını, gri denemez. Bu ikisi asker değil, Sakazuki bu ikisini neden amiral seçti onu da okumak istiyorum. İkisi de emir dinlemeyen başına buyruk tipler. Rocks korsanları gibi.

Sakazuki'nin arkaplanı önemli. Korsanlardan nefret etmiyor, etse savaş lordlarina başta kendi düşman olurdu. Geçmişinde ailesini korsan öldürdü gibi olay karakteri bozacaktır. Gatz tarzı geçmiş yazarsa daha güzel olur.

Borsalino emir dinleyen tek adam, Sakazuki ile muhtemelen Coby ve Helmeppo gibiler, özür dilemesi iyi bir şey. Denizcilerde ondan başka işini yapar diye güveneceği adam yok. Çok iş buyuran patron havasında, biraz daha sahaya inmesi gerekiyor artık.

Devrimciler neden kutsal öldürmüyor? Bu son anime bölümünün kesitleri düşüyor arada keşfetime, Karasu, Sabo vs. Birkaç fırsat buluyorlar, marijoa dışındayken öldürmemelerini anladım ama, içlerine bu kadar girmişken 1 kutsal bile öldürmek devasa moral olurdu halk için, suçsuz bir kralın ölümü için elemanlar Sabo'ya tapmaya başladı bir kutsal ejderde durum daha büyük olurdu umarım devrimciler opta kanlı bir devrim yapmayı başarır ama hiç sanmıyorum

Sadece hayal gücü ile sınırlı olur ne demek ? Hayal gücü fazla olanla az olan arasında güç farkı mı oluşturuyormuş meyve ?

Sadece hayal gücü ile sınırlı olur ne demek ? Hayal gücü fazla olanla az olan arasında güç farkı mı oluşturuyormuş meyve ?
Bleach den geremmy gibi sanırım. Neyi bilip hayal ederse o. Güç kısmında ki sınırı bilemem net görmedik, gerçi ada boyu büyüye biliyor. Şu meyveyi daha zeki birisi yeseymiş haki gücü ile ortalığı toz duman edermiş. Luffy de hala neye dönüştüğünü anlamıyor gibi geliyor bana. Kendi sınırı ne nasıl zorlar gibi.

Bleach den geremmy gibi sanırım. Neyi bilip hayal ederse o. Güç kısmında ki sınırı bilemem net görmedik, gerçi ada boyu büyüye biliyor. Şu meyveyi daha zeki birisi yeseymiş haki gücü ile ortalığı toz duman edermiş. Luffy de hala neye dönüştüğünü anlamıyor gibi geliyor bana. Kendi sınırı ne nasıl zorlar gibi.
Meyveyi yiyen karaktere göre güç değişiyor yani.

Güç kısmını bilemem, tahmin, hayal gücü meselesi bana açık kapı geliyor.
Hayal gücü kısıtlı bir adamın misal Kaptan Kuro'nun elinde daha kısır kalırdı meyve. Luffy gibi hayat dolu, yaşama azmi bol, abuk sabuk şeyler isteyen, imkansız şeylerin olabileceğine inanan bir karakterin elinde Joy Boy potansiyeli elbette daha fazla.

Meyvenin gücünü maksimuma çıkarabilmek için dövüş zekası ve kişilik çok önemli.Nika bu yüzden Luffy’i seçti.Luffy de bu yüzden rakiplerin kişiliğine önem veriyor hangisi Nika’nın yoluna yakın gibisinden.Tabii bu bilinçli yaptığı birşey değil bana kalırsa.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık