Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

BB tayfasındaki eşleşmeler asla tatmin etmeyecek. Anca Aokiji dahil olursa tatmin eder, onda da Law falan da dahil olmalı zaten. Aokiji'yi teke tekte Luffy dışında alacak birisi yok şu an. Yamato gelirse de, ona yedirmez teke tekte. Anca birisiyle girer.

Luffy vs BB
Zoro, Law vs Aokiji
Sanji vs Shiryu.

Aokiji dahil olmazsa, ki büyük ihtimal olmayacak gibi.

Luffy vs Bb
Zoro vs Shiryu

Diğer eşleşmeler maalesef kötü. Jinbie ve Vasco Shot iyi olur belki. Usopp dışında diğerlerine tatmin edecek bir isim bulamıyorum. Usopp dövüşünü de berbat çizecek kesin.
Ben Kuzan'ın dövüşte yer alacağını hüç düşünmüyorum. Klasik arc düşmanının bir elemanı olarak yer almaz zaten farklı bir işlenişi olacak bence Kuzan'ın..

Açıkçası Yamato'nun güçlü birini indirmesi çok hoşuma gider ama Zoro'nun önüne geçtirmez kesinlikle Oda.

Burgess, Franky dövüşü de keyifli olabilir.

Dünya hükümetini, halk arasında ise dünyayı yaratan diye bilinen 20 krallık var . Bunların kurucuları diyor ki hükümeti kurduk ve artık ülkelerimizde değil Mariejoiste yaşayacağız .
Lili adındaki kurucu ise buna karşı çıkıyor ve sözde Alabastaya geri dönüyor ama hiç bir tarihi yazıda adı geçmiyor ve hain ilan ediliyor . 19 kurucu aile kutsal ejder olarak adlandırılıyor ve otoriteleri her şeyin üstünde. Sonra bunların soyundan gelenler hala Mariejoiste yaşamaya devam ediyor.

İhanet eden tek Lili ve adı D. İmu bunu duyar duymaz sinirleniyor ve Kobrayı öldürüyor . D. Soyunun başlangıcını bu şekilde Lili olarak kabul ediyoruz . Sonra Kobra diyor ki Saboya Luffye ve Viviye söyle siz D. Adını paylaşıyorsunuz .

İmu bu olaydan önce Vivi , Luffy ve Teachin posteri yırtıyor . Üçü de D. Soyundan ( Shirahosi de var onu es geçiyorum )

Lili poneglifleri dünyanın dört bir yanına dağıtıyor ve İmunun gözünde bu tarihin en kötü olayı . Ve bunun İmunun gözünde büyük bir planın parçası olması durumu söz konusu . Yani one piece İmunun bilinmesini asla bilmek istemediği bir şey .

Lili başka şeyler de biliyor belli ki .

Peki İmu neden 19 krallığa da hükmetmek istedi ? Zaten otoritesinin üstü yok , hadi kişisel ego ile paydaş istemedi diyelim . Lili neden kutsal toprakları istemedi ve inatla bu olayın karşısında yer aldı ?
D. ‘ nin anlamını yakında öğreniriz ama daha da derinde dünya sadece 800 yıldan mı ibaret ? Bunun daha daha önceleri olmalı .

Şeytan meyvesi isminde şeytan kısmının da rastgele verilmediği açık .

ve meyveler doğadaki her şeyi simgeliyor , buzu da hayvanı da her şeyi . Fakat insan insan model Nika ( tanrı ) meyvesi ne alaka ve nasıl oluştu .

bu olayın altında one piece daha tanrısal savaşlara işaret edecek .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık