Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Luffy nin meyvesinin çok ciddi eksisi var.Özellikle bu meyve uyandırma çok yakıt tükettiğinden süresi az.Başka karakterlere bakıyoruz kullanıyorda kullanıyor hiç öyle tükenme sorunu yok.
Sonuçta sonu gelmemiş bir Shounen seri okuyoruz. Ana karakterin kısıtlaması da olacak, bu adamdan daha güçlüsü de olacak. Saitama'ymış oymuş buymuş bunlar yazılırken amaç belli.

Birileri sürekli enma enma dedikten sonra Luffy'nin meyvesi çöp, o ünlü yapacak tarzında yorum yaparsa olacağı bu. Mesele ben kimsenin Enma'yı bu kadar konuşuyorsunuz dediğini görmedim, ama nedense Nika'yı çok konuşuyorsunuz deniliyor.
Emma muhabbetlerinin çoğu Wano'da kaldı. Ara ara bashi geçiyor. Sen bilmezsin ama biz G5'den önce de sürekli G4'un lafını duyuyorduk. Zoro'cularin Luffy adına eleştirdikleri her şey başlarına geldi. Onun acısı Emma ile çıktı. Nika muhabbetinin ise suyunu çıkardılar.

Birileri sürekli enma enma dedikten sonra Luffy'nin meyvesi çöp, o ünlü yapacak tarzında yorum yaparsa olacağı bu. Mesele ben kimsenin Enma'yı bu kadar konuşuyorsunuz dediğini görmedim, ama nedense Nika'yı çok konuşuyorsunuz deniliyor.
Nika daha çok konuşulabilir bunda sorun yok. Amacı eleştirmek olan adama sen niye eleştiriyorsun diyen yok. Luffy'nin özel olmayan tek yanı retcon yemiş, hikayenin içine edilmiş, saçma sapan uyanış verilmiş tabi eleştirilecek. Düne kadar Zoro'nun gücünü ana karakterle kıyaslayanlar Luffy öldü muhabbeti yapınca sırıtıyor. Nika geldi Saitama oldu demeyle, olmayan reenkarnasyonu sabah akşam yazmayla bunun üstü kapatılmaz. :D Enma bu işin bahanesi olur.

Emma muhabbetlerinin çoğu Wano'da kaldı. Ara ara bashi geçiyor. Sen bilmezsin ama biz G5'den önce de sürekli G4'un lafını duyuyorduk. Zoro'cularin Luffy adına eleştirdikleri her şey başlarına geldi. Onun acısı Emma ile çıktı. Nika muhabbetinin ise suyunu çıkardılar.
Nereye bilmeyeceğim? Forumda yoktum diye Op okumadığımı mı sanıyorsun? Hani G4 kadar gidiyorsun ya daha eskilere de gidelim o zaman. Tartışmanın iki kutubu var; kutubun ilki meyvenin hep özel çıkacağını söyleyenler, diğer taraf ise özel çıkmayacağını söyleyenler. Peki bu durumda kim haklı çıktı?

Nika muhabbetinin suyunu çıkartan yok, her bölüm gözümüze sokan bir Oda var. Tek bir grup da gömmüyor sürekli, amiralcisinden tut, Sanji fanına, herkes sövüyor. Sen sürekli Red'le tartıştığın için algı tek tarafa yöneliyor.

Yani bütün Zorocular Alpamis yüzünden mi Nika sayıklıyor ? Enma ile alakası olduğunu sanmıyorum.
Yoo sırf o yüzden değil tabi de, sırf Alpamis demedi, bir tarafta bütün fanlar diyor, ama diğer yanda tek kişi mi var? Şu tartışmaların nedeni tek taraflı bir şeymiş gibi davranmaya gerek yok. Mesela Luffy için bu söylenenlerin benzerleri Wb için de söylendi, Amiraller için de söylendi. Bunu sana söylemiyorum; kendileri eleştirdikleri kesim gibi davranıp, buradan biz temiziz davranışını samimi buluyorum açıkçası.

Nika daha çok konuşulabilir bunda sorun yok. Amacı eleştirmek olan adama sen niye eleştiriyorsun diyen yok. Luffy'nin özel olmayan tek yanı retcon yemiş, hikayenin içine edilmiş, saçma sapan uyanış verilmiş tabi eleştirilecek. Düne kadar Zoro'nun gücünü ana karakterle kıyaslayanlar Luffy öldü muhabbeti yapınca sırıtıyor. Nika geldi Saitama oldu demeyle, olmayan reenkarnasyonu sabah akşam yazmayla bunun üstü kapatılmaz. :D Enma bu işin bahanesi olur.
Sırıtan birçok şey var zaten. Mesela Zoro, Kaido karşısına çıkmaz, Sanji ile arasında rekabet kalmaz tarzı da konuşulurdu, şimdi hala eşitler diyen çıkınca sırıtıyor. Fakat durdurduğumuz yere göre sırıtıyor sanırım? Hani "sürekli Nika tanrı diyorlar amaç belli" diyenlerin bunu eleştirdiğini görmedim ben, eleştirdiğiniz kişiler gibi sizin(genel, sana demiyorum) de ajandanız var bir tane. Çok farklı değiller yani.

Mesela çoğu Luffy fanı da roger fanıdır aynı zamanda, Wb'nin meyve için senelerce neler dediler, g4'ten falan önce bunlar, şimdi aynısı kendi başlarına geldi. Kend zehrinin tadına bakınca abarttınız demeye gerek yok. Op çöp bir seri var, tartışmaların çoğu da fanların ajandası üzerinden ilerliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık