Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen ne yazdığımı yanlış anlamışsın. Kimse Kata üstün değildi demiyor. O vsyi o kadar zor yapan şey adamın geleceği görüyor olmasıydı demişim. Bunun nesine itiraz ediyorsun ki? Kata geleceği görmüyor olsa Luffy o kadar dayak yer mi? Ya da vsnin zorluğuna çok büyük etkisi olmazmı bu olayın? Bunlara evet demiyorsan benim seninle tartışmamı gerektirecek bir konu yok. Evet diyorsan da buna vakit ayıracağımı sanmıyorum. Buradaki mesele karakterlerin kendilerinden güçlü rakiplerle aralarındaki farkı dövüş içerisinde gelişim sağlayarak kapatırlarken mevzunun mangaka tarafından bir mantığa ve dengeye oturtulması. Arada uçurum yoksa karakterler gelişerek yenebilir ve Kata - Luffy arasında uçurum yoktu dövüşün o boyuta gelmesini sağlayan şey ise geleceği görmekti diyorum ben. Aynı zamanda karakterlerin yetenekleri birbirlerine ters de gelebilir. Cracker'ı güç bela yenen Luffy'nin Kata'yı da yenebilmiş olmasına bakıp Queen'i Sanji'ye yem etmeyelim aynı şeyler değiller dedim kısaca arkadaşla tartışırken. Yorum ayıklama bütüne bak daha tatlı tartışırsın insanlarla.
İlk alıntıladığım yorumunda zaten genele bakıp yazmıştım. Meyveleri ve hakisi olmasa üç yerler anlamında yorum yapmıştın. Geleceği gördüğü için dövüş o durumda manası neresinde bu yorumda ? Alta bıraktım bir oku istersen.

Cracker dövüşü farklı bir dövüştü. Luffy'nin kodumu oturtacağı adam meyve yeteneği ters geldiği için o kadar zorladı. Keza Luffy koydumu Kata'ya da oturtuyordu. Sıkıntı vuramamasıydı. Bu iki dövüşle ilgili benim bir sıkıntım yok Kata vssinin sonu hariç. Sanji'nin durumu Luffy ile bir değil. Luffy Kaido'ya BM'ye şov yapmış olsa örnek verilirdi eyvallah derdik ama öyle bir şey de yok. Queen sololamak Sanji'nin haddi değil şu an.

Bir farklı nokta da bu yorumdan alıyorum kata ve luffy arasında uçurum vardı, dövüş içinde sadece gözlem değil silahlanma hakisi de gelişti lütfünün hatta crackerle dövüşürken de power up aldı nami olmasına rağmen.Queen ve sanji arasında da uçurum var aynı şekilde ama seri ilerleyişi için sanji alacak onu arc başından beri yazıyorum bunu, o konu düşünce meselesi olduğu için bir şey yazmamıştım onun hakkında. Artık seri sonuna gelmek üzereyiz ana karakterler power upun dibine vurmaya başlıyor haliyle.Bilmem farkında mısın 2 yıl eğitimle hakinin temellerini öğrenen luffy 3-5 bölüm önce 3 gün taşa vurarak en üst düzey silahlanmayı kullanmaya başladı. Sanji içinden bile geçecektir queenin.

Meyveleri ve hakisi olmasa üç yerler anlamında yorum yapmıştın.
Bu çıkarımı yapan sensin. Ben onu ima etmedim etsem açık ve net yazarım. Luffy'nin bu karakterleri yenebiliyor olmasının bir mantığı olduğunu Sanji de ise bana göre böyle bir durumun olmadığını belirtiyorum kısaca. Çünkü biz arkadaşla bunu tartışıyoruz. Hani genele bakarsan konumuz o. Luffy ile Kata arasında uçurum yoktu uçurum dediğin Kaido vs Luffy'dir. Luffy Kaido'ya neredeyse her şeyiyle vurdu çizik atamadı. Kaido bir vurdu dünyası kaydı. Aradaki seviye farkı o kadar fazla ki sen bunu bir p-up verdim hadi yürüyelim Kaido'ya diye açıklayamazsın. O yüzden fazlaca yardım alacak zaten. Ama ne Cracker ne de Kata da böyle bir durum söz konusu değil. İkisi de Luffy'nin vurdumu hasar verdiği ve gelen saldırlara karşı kendini savunup dayanabildiği adamlar. Sanji ise yeni dünyaya girdiğinden beri ne adam akıllı icraat yapmış ne de gelişim gösterebileceği bir dövüşün içine girmiş. Sürekli ezilmiş, geri planda kalmış Vergo'nun kemiğini çatlattığı Dof'un pas pas ettiği çok büyük bölümünün kendisine ayrıldığı arcı bile doğru düzgün geçirmemiş adam. Veriyorsun bir renkli don diyorsun ki git bir yonko tayfasının en güçlü üçüncü adamını yen tek başına. Kusura bakmayın da bu çok fazla beyler. Güçlenmenin de bir adabı var. Ha kimse müneccim değil kesin olur olmaz diyemeyiz. Olursa yaprak gibi olur diyorum ben sadece.

O kadar saçma şeyler dönüyor ki şu an mangada. Marco'nun Perospero ile beraber adaya varmasının bile bir tesadüf zinciri oluşturabileceğine inanıyorum artık.Çok şaşıracağımız sayılar göreceğiz , Oda değişik bir şey planlıyor belli.
Tahminimce perospero nun planı koca anayı ve kaido yu indirmeye yardım edip koca ana korsanlarının başına geçmek bence bu konuda marco ile anlaşmış olabilirler

Acaba diyorum minklerin sulong modu öğrenilebilen birşeymi chopper bunu öğrenip kendine entegre edebilirmi sonuçta konuşabilen hayvan dolayli yoldanda olsa minklere benziyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık