Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
''This sword will force its wielder to release excessive amounts of Ryuuou… and will cause unnuecessarily large strikes!''
Böyle diyor Hitetsu. Yani Zoro'nun saldırı gücünü zorla arttıracak gibi geldi bana. Ekstra bir şey katmıyor ama kullanıcıyı daha büyük saldırılar yapmaya zorluyor.
Benim bundan anladığim kişinin haksini gereğinden fazla emip daha güçlü saldırı yapıyor ama haki zoro'ya ait.

Şöyle anlatayım Zoro nun bir elinde shisui bir elinde enma var ikisine de 50 birim haki yüklüyor hangisi daha güclü bir saldırı ortaya cıkarır. ?

Benim bundan anladığim kişinin haksini gereğinden fazla emip daha güçlü saldırı yapıyor ama haki zoro'ya ait.

Şöyle anlatayım Zoro nun bir elinde shisui bir elinde enma var ikisine de 50 birim haki yüklüyor hangisi daha güclü bir saldırı ortaya cıkarır. ?
Orijinal çeviriden anladığım kadarıyla, Enma daha güçlü saldırı çıkarır.

Dönen teorilerden birine göre Kaido ve Koca Ana, Luffy yüzünden birbirlerine giriyor. Onlar dövüşürken bizimkiler onların adamlarını aradan çıkarıyor. Kaido, Koca Ana'yı yeniyor, ama kendisi de epey yaralanıyor ve güçten düşüyor. Bitik halinin fişini de bizimkiler çekiyor. Drake vasıtasıyla Denizciler adaya baskın yapıyor ve herkesi topluyor.
İhtimal vermiyorum.

Hakiyi, saldırı gücüne dönüştürüyor diye hatırlıyorum. Mesela normalde Zoro, 10 birim haki ile 10 birim saldırı gücü ortaya çıkarıyorsa; Enma, 10 birim haki ile 15 birim saldırı gücü ortaya çıkarıyor. Böyle bir şeydi. Tam hatırlamıyorum şimdi. Çevirisine bakmak lazım. Tek zarar veren kılıç Enma değil, evet. Demek istediğim başka benim. :)
Kullanabileceğinden fazla haki kullandırıyor diye anladım ben. Kontrol edilemezse hakini sömürdükçe sömürüyor, kalıyorsun öylece. Yani kullanıcıya ekstra güç vermek yerine aslında içinde olan ama tek başına ortaya çıkaramadığı miktarda haki kullanabilmeyi sağlıyor. Benim anladığım bu.

Bu durum da kılıcın bir katkısı olmuyor ki sonucta haki zoro'ya ait 90 birim hakiyi 100 birime zoro kendisi de cıkarır.
Bence Kaido kesen ultili kılıç diye forum efsanesine dönüştü bu olay.
Lanetli kılıç gibi bir olayı var sadece sahibini değişik bir yoldan seçiyor.
Bunların özellikleri çıkarsa ilerde uyanış ile filan çıkabilir yoksa şu an ekstra bir olayı yok.

Kullanabileceğinden fazla haki kullandırıyor diye anladım ben. Kontrol edilemezse hakini sömürdükçe sömürüyor, kalıyorsun öylece. Yani kullanıcıya ekstra güç vermek yerine aslında içinde olan ama tek başına ortaya çıkaramadığı miktarda haki kullanabilmeyi sağlıyor. Benim anladığım bu.
Kontrol edemezsen fazla haki çekiyor. Kontrol ettikten sonra ise verdiğin hakinin saldırı gücünü artırıyor. Ben böyle anladım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık