Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Sohbet

Balonun teki. Bilmediği konular hakkında, doğru düzgün kaynak vs kullanmadan boş boş videolar çekiyor. Dün hatta ekşide biri bunun tarih hakkında yanlış yaptığı videolardan biri hakkında bir şeyler yazmıştı debedeydi. Ben de öyle bir videosuna denk gelmiştim mesela, baştan aşağı yanlışlarla dolu bir videoydu. Çoğunluğun okumadığı yerde gazete dahi okusan alim sayılacağın için bu da oradan yürüyor işte.
Takip ettiğim bir isim değil içeriklerini pek takip etmiyorum ama zamanında önüme Savaş Cebeci ile Kaan Kazgan kavgası hakkında yorumu düşmüştü. Adama yerde vuruyor falan diye Kaan’a sallıyordu. MMA bilmeden dövüş yorumluyordu. Orada koftu.

Önceden kuralı belirlersin, çıplak el boks dersin yerde vurmak ayıp olur. Bunlar her şey serbest dedi yerde boğuşma da bunun içinde. Kavga ayakta olur düşüncesinde o sanırım. Ha adam etkisiz hale gelir yerde gene vurursun o başka mevzu.
Eğer ortalıkta bir dövüş varsa; iyi olan kimse o kazanır. Yani olay serbest ve ya kurallı olması değil. Diamond'un mantığı ise ilkokul, lise mantığı. Her şeyin serbest olduğu dövüşte onur, etik arıyor. Ancak serbest dövüşün mantığına ters. Ki kurallı boks da izlese aynı yorumları yapacağı aşikar. Muhammed Ali, Mike Tyson, Lary Holmes veya Nasim izlese aynı yorumları yapacaktır. Bu arada Nasim'i gram sevmiyorum ama horoz sıklette çok efsanevi isimdir. Biraz bakış açısı ile alakalı

İnsan savunduğu konu hakkında bu kadar bilgisiz olabilir mi ya djdjdjdjdj asrın gibiler nasıl ünlü oluyor anlamış değilim.
Bunların hepsi palavracı yahu para için inanmadığı rollere bürünen kişiler.En son şey vardı dinsizin hakkından imansız gelir diye zebani dedikleri elemanla birini kapıştırıyorlardı hahaha komedi programı olarak izlenebilir.Güldür güldür showdan daha komik denebilir o açıdan. :D

Diamond da kurnazlık yapıyor. Biraz daha bilgili. Bir kere tartıştıkları konuyla alakası olmayan bir soru soruyor. Mesela videonun başında Asrın işte Kelamla felan fıkıh üretildi gibi bir anlam veriyor. Aslında söylediği eksik ya da yanlış ya doğru farketmez. Bunu Asrın tam bilmiyor. Diamond bunu yakaladı ve hemen bir soru sordu orada mesela Asrın direk heyecan yaptı odağını kaybetti verecek örnek bulamadı. Ama tartışmada çok da alakası yok durumla. Diamond da mesela söylediği her şeyin altını dolduramaz. Ama Asrın bunları yakalayamıyor. Diamond'un fikrini savunması diğerinin eksikliklerini ortaya çıkararak oluyor. Kendi fikrini temellendirmiyor. Videonun oradan sonrasını izlemedim. İlerde ne diyor bilmiyorum ama genel anlamda videoları böyle. Açıkçası tartışma ilmi bir havada gerçekleşmiyor. Mahalle sohbeti gibi.
Cemre ile tartıştıkları konu kitenmişti zaten bir sonuca varılamazdı o konu üzerinde. şeriat konusu çok iyi bir konu fakat bu sefer de asrın aşırı bilgisisizdi diomand kitaplar getirmiş hatta osmanlıda kadın okuryazarlığı oranını içeren belge bile sunabileceğini söyledi, asrın en azından bir kaç çıktı falan alsaydı zamanın da şeriat öyle uygulandı diye bizimde öyle yapmamız gerekmez diyor e tamam da bunun bir çıkış noktası olması gerekmez mi bunu temellendirmen lazım biryer de, kendi kafasında bir şey oluşturmus onun üzerinden tartışmaya çalıştı çok kötüydü.

Şeriat konusu üzerinde kesinlikle bir daha video çekilmeli diomand'ın karşısına arapça bilen süper âlim birini çıkarırlar umarım işte o zaman aşırı zevkli bir tartışma çıkar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 6, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık