Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Ölenlerin hepsi ak partili her halde sıkıntı çıkarmadıklarına göre.

Saklanabilecek şeyler var saklanamayacak şeyler var, boş laf yapmaya gerek yok.
Basit bir matematik ile bir şey hesaplamış adamlar yaw. Daha basit bir web gezinmesi ile yapılan hesabın doğruluğu veya yanlışlığı kontrol edilebilir diye tahmin ediyorum.

Ölenlerin hepsi ak partili her halde sıkıntı çıkarmadıklarına göre.

Saklanabilecek şeyler var saklanamayacak şeyler var, boş laf yapmaya gerek yok.
Bu haber şey gibi görünüyor. Hani düzdünyacılar da delillerle Nasa'nın falan yalan söylediğini söylüyor ya. Bana bunu hatırlattı.
Halka bildirilmeyen ölüler buharlaştıkları için gizlemesi kolay oluyordur.

Basit bir matematik ile bir şey hesaplamış adamlar yaw. Daha basit bir web gezinmesi ile yapılan hesabın doğruluğu veya yanlışlığı kontrol edilebilir diye tahmin ediyorum.
Hesap ister doğru ister yanlış olsun benim bahsettiğim ve karşı çıktığım ölüm oranındaki artış değil.

Bu hastalığın belirtilerini bilmeyen yok haliyle bu kadar çok sayıda ölümü kimse bu devirde saklayamaz. Öyle bir dünya yok yani hadi 10 tane sakladın başka hastalıkları vardı 20 tane de sakladın 30 tane de sakladın eee geri kalanlar ?

Hastalığın bizim bilmediğimiz çok başka durumlara sebebiyet verme gibi bir ihtimali yoksa böyle şeylere inanmamak lazım. Kimse eşinin dostunun ölümünü devletin başındaki parti istemiyor diye saklayacak değil.

Bu haber şey gibi görünüyor. Hani düzdünyacılar da delillerle Nasa'nın falan yalan söylediğini söylüyor ya. Bana bunu hatırlattı.
Halka bildirilmeyen ölüler buharlaştıkları için gizlemesi kolay oluyordur.
Bu kadar ölümü saklayabilecek bir güç yok bence. Akıl işi değil yani.

Son düzenleme:
Bu ölüm haberleri üstünden yapılan spekülasyonlar benim canımı sıkıyor.

Benim annem 6 gün covid şüphesi ile yattı ama covid olmadığı anlaşıldı. Babamın yattığı hastaneye babama eşya götürdüğüm de aynı şekilde bir dedemizi covid şüphesi ile tutmuşlar ama akciğer rahatsızlığı olduğu ve hastane de kalmasına gerekli olmadığı için bıraktılar. Bunlar sadece benim gördüklerim. Hastaneler de yatan onlarca hasta var bazıları virüs olmamasına rağmen başka rahatsızlıklarla yatıyor ama hastane pandemi hastanesi olduğu için şüpheli duruma düşüyorlar. Bu durum da o hastaneden her ölüme covid diyeceksek işimiz iş.

Bir de şöyle bir şey söyliyeyim. Benim annemin taburcusunda bir belge imzalattılar burada covid(-) olduğu yazıyor ve sadece genel tedbirlerle ilgili bilgi veriyorlar. Ablamın taburcusun da covid(+) tedavisi uygulandığı ve evde kalması gerektiği dışarı çıkma veya eve misafir alma durumunda para cezasından hapis cezasına kadar ceza alabileceği yazıyor. Ama dışarıdan bakarsan ikisi de aynı hastane de aynı serviste yattılar.

Bu tarz saklanıyor haberleri falan net somut kanıtlar sunmadığı sürece bana hiçbir güvence vermiyor.

Gerçi Ekvador saklamış. Devlet Başkanı itiraf etmiş. Yapılmayan, yapılamayacak şey değil ama sürekli yalan beklemek de komplo teorisi fantezisidir anca.

Valla Ekvadoru, Urugayı falan bilmem de Çin'in sakladığına eminim. Yemin bile edebilirim yani.
Çin in sakladigina çin bile yemin edebilir. 1.3 milyarlik hicbir sey umurlarinda olmayan. Denizden gercekten babasi ciksa yiyecek bu ucubelerde 80 bin, almanya gibi ciddi onlemler alan bir ulkede 100 bin vaka olmasi gercekten sacmalik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık