Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Bağcılar Merkez Mahallesinde bir apartman karantinaya alınmış.

Bağcılar da İstanbul'un nüfus yoğunluğu fazla olan ilçelerden.

Son düzenleme:
duyar kastığım yok hıncımı çıkaracak bi yer aramıyorum sadece. reyiz zamanında millet olmadık yerlere virüsler götürüp ne halkları katletmişler. o zaman kaçınılmazdı ama bu dönemde değildi yine de sillesini yedik. bu dönemde dünya aylar önce başlayan bi salgın hastalığa karşı önlem alamıyorsa bunun sorumlusu çin değildir. bunun sorumlusu dünyadaki gelir ve güç eşitsizliğidir. cahiliyetin hala ve hala bu çıkarlar için giderilmemesidir. sen ne anlarsan anla, nefretini kime kusmak istersen kus. gerçek senin benim yargılamamızla değişecek değil keza bize ihtiyaç bile duymuyor kendisi.
Aylar önce başlayan salgın için yeterli önlemlerin alınmamasının nedeni Çin'in yalan veriler ile tüm dünyayı kandırması. Misal doğru sayılar açıklanmış olsa İtalyanların havaalanlarında Çinli dostlarını karşılayacağını düşünmüyorum.

Adamlar virüs ile zaatüreyi ayırana kadar 1 ay geçmiş ama toplam vaka 80bin, yersen.

6 Nisan

Test: 21400
Vaka: 3148
Vefat : 75
İyileşen: 284

Test/Pozitif Oranı : %14,7
Dünki Oran: %15,6
Genel Oran: %14,9

Aylar önce başlayan salgın için yeterli önlemlerin alınmamasının nedeni Çin'in yalan veriler ile tüm dünyayı kandırması. Misal doğru sayılar açıklanmış olsa İtalyanların havaalanlarında Çinli dostlarını karşılayacağını düşünmüyorum.

Adamlar virüs ile zaatüreyi ayırana kadar 1 ay geçmiş ama toplam vaka 80bin, yersen.
e yine aynı terane :S salgın önlemi almamış kendini kandırmış ve kandırmaya devam eden tüm ülkeler gibi çinin yaptığı :S trumpın bile ilk açıklamalarına bi bakarsak ekonomiyi olası pandemiden önde tuttuğunu görürsün kekonun.

e yine aynı terane :S salgın önlemi almamış kendini kandırmış ve kandırmaya devam eden tüm ülkeler gibi çinin yaptığı :S trumpın bile ilk açıklamalarına bi bakarsak ekonomiyi olası pandemiden önde tuttuğunu görürsün kekonun.
Trump salgını seçimi engelleyecek bir araç gibi görüyor bence. Erkenden bitirmekten çok uzun bir sürece yaymayı istiyor gibi.

Salgının yayılması gelişmiş ekonomilerin alacakları önlemlerden daha büyük zarar yazıyor hanelerine. İşin ciddiyetine hakim olsalar daha sıkı önlemler alırlardı.

Trump salgını seçimi engelleyecek bir araç gibi görüyor bence. Erkenden bitirmekten çok uzun bir sürece yaymayı istiyor gibi.
uzun sürece yaymak isteyen adam ilk açıklamalarında bizde hiç vaka yok diyor, sonra bilmem kaç kişi pozitif çıkınca bi haftaya biter diyordu ama :d neyse başkan konuda fazla politikaya girmiş gibi hissediyorum, daha da yazmam herhalde.

uzun sürece yaymak isteyen adam ilk açıklamalarında bizde hiç vaka yok diyor, sonra bilmem kaç kişi pozitif çıkınca bi haftaya biter diyordu ama :d neyse başkan konuda fazla politikaya girmiş gibi hissediyorum, daha da yazmam herhalde.
Dediği gibi 14 Nisanda ülkeyi normale döndürse salgın 1 yıldan uzun sürerdi Amerikada.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık