Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Gelmiş Geçmiş En Güçlü Savaş Lordu

En Güçlü Shichibukai?

• Kullanılan toplam oy
    314
Misal forumda klasik amiral, yonkou seviyesi gibi tabirler var. Atıyorum Kizaru için amiral seviyesi diyoruz, adam amiral ne de olsa. :/ Fakat Mihawk için ne demeliyiz? Amiral mi yonkou mu başka bir şey mi? Zaten tam olarak ne olduğu belli olmadığı için o kadar tartışma dönüyor ya. Sen mesela net yonkou diyorsun. Bunu unvanından dolayı mı yoksa Zoro'nun hedefi ve Shanks'la olan ilişkisinden dolayı mı diyorsun? Unvandan dolayı diyorsan yanlış olur diyorum ben.

Wb ve Kaido'nun unvanından farklı Mihawk'ın unvanı. Onlarınki genele hitap ederken Mihawk'ın unvanı bir gruba hitap ediyor sadece. Shichileri ilgilendirmez derken de bunu kastettim aslında. Adamlarda kılıç ustası yok ki Mihawk ondan kesin üstündür diyelim. Mihawk en güçlü shichi diyoruz çünkü mangakanın Mihawk'a önem verdiği ortada. Unvanından dolayı öyle bir düşüncem yok yani.
Anladım demek istediğini. Benim Mihawk'a yonkou dememin sebebi yukarıda yazdıklarının hepsi. Sadece ünvandan ya da Zoro'nun rakibi olmasından kaynaklı değil.

Standart meselesine gelince. Zaten amiral dediğimiz seviye en tutarlı ve denk seviye. Bu kadar net bir seviyeyi DEIKU için söyleyemeyiz. O konuda haklısın. Ancak yine de belirlenecek bazı kriterlerle, kıyaslanacak diğer oluşumlarla DEIKU denilen ünvan bir standarta oturuyor bence. Bu standardı farklı açılardan ifade etmek gerekirse...

1- Mihawk çoğu kişi tarafından en güçlü shici olarak görülüyor. Ayıboğan'ı işin içine katmak benim işime gelir ama gücünü görmediğimiz için katmıyorum şimdilik.. Mingo üzerinden yürüyelim. Mingo amirale yakın ama tam amiral gücünde olmayan bir karakter değil mi ? Mihawk bu adamdan güçlü olduğu için otomatikman bir amiral etmeli. Zaten Mihawk'ı işin içine katmadan sorsak bile çoğu kişi Mingo'nun bir gömlek üstünü amiral olarak görür.

2- Mihawk Mingo seviyesinde bir adam olsa Shanks'a "Senin gibi tek kolu olan bir adamla dövüşmem" diyebilir miydi ? Derse de bu Croco'nun Beyazsakal'a saldırması gibi komik bir olay olmaktan öteye gitmezdi. Mihawk ve Shanks birbirlerinin güçlerini ve ne yapabileceklerini çok iyi bilen iki adam. Bu noktada söz konusu sahne çok saçma olurdu.

3- Shanks yonkou olmuşken Mihawk'ın Mingo seviyesinde kalmış olmasını mantıklı kılan ve destekleyen tek sahne yok. Bu da Mihawk'ın en az bir amiral gücünde olduğunu gösteren bir durum. Aksi halde Zoro'nun hayalini gerçekleştirmesi sadece an meselesi olurdu.

4- Serinin shounen olması nedeniyle bundan sonra çıkacak shiciler Mingo'dan güçsüz olmayacaktır. Bu adam Mingo'dan güçlüyse yine aynı kapı... Mihawk=Amiral

5- Amiral seviyesi de dahil hiçbir shiciye bir ünvan verilmedi, bu kadar saklanmadı ve sır kapısı haline getirilip geçmişi bir yonkou ile bağlanmadı. Tüm bu ayrıntılar DEIKU ünvanına sahip kişiyi belli bir seviyenin üstünde değerlendirmemiz için kafi değil mi ?

6- Op evreninin en güçlü ikinci ulusu Wano. Buradaki savaşçıların en güçlüsü iki sene önceki Zoro kadarsa Mihawk'ın ünvanı belirli bir seviyeyi işaret etmeyebilir, evet.

7- Shanks'ın en üst düzey kılıç üstası olduğu bir evrende 1 numara Mihawk ise bu adam yine Mingo seviyesi çıkamaz.

Diye gider hacı.. Fazla uzatmıyım. Ünvanın belli bir standardı var yani. O standart da amiralden aşağı olamaz. Mihawk'ın bu seviyenin üstünde olması da kişinin kendi birikimi, şahsi görüşü ve beklentisine kalmış.

Crackerın ödülünü gücü olarak kabul edersek şöyledir sıralama bence.
Mihawk(1milyar200)
Ayıboğan(980 milyon)
Dofly(820 milyon)
BB(Tek meyveli hali) (700 milyon)
Kuma(650 milyon)
Hancock(600 milyon)
Law(500 milyon)
Jimbei(470 milyon)
Croco(430 milyon)
Moriah(300 milyon)
Buggy(100 milyon)dir sıralama.
Mihawk'ın ödülü falan yoktur. Hep kaçan, geri vites yapan birisine ödül koymalarına gerek yok. WG'de zeki insanlar var. İlk çaylak zamanları bir ödül vermişlerse eğer karakterini çözdükten sonra ödülünü kaldırmışlardır.

Mihawk'ın ödülü falan yoktur. Hep kaçan, geri vites yapan birisine ödül koymalarına gerek yok. WG'de zeki insanlar var. İlk çaylak zamanları bir ödül vermişlerse eğer karakterini çözdükten sonra ödülünü kaldırmışlardır.
Mihawk Şensle o düelloları yapmadan önce bence babayiğit bir abimizdi. Shanks bunun ölçüsünü alınca tekrar o cesareti toplayamamıştır :(
@Crocodilebaroqueworks
Kuma dışında fazla katılmıyorum hocam :D Law 750 m etmez Kidin 470 ettiği yerde.Veya Dofly 1milyarı geçemez Katakuri veya Crackerdan bariz daha düşük gözüktü çünkü.

Şimdi, Moria'nın Kaido ile denk dövüştüğü söylendi. Ama Kaido tüm tayfasını katletmiş.
Mihawk'ın Shanks ile denk dövüştüğü söylendi, katledilecek bir tayfası da yoktu.

Gorosei ve Sengoku, Shichibukai'lerin korsanlarda bir korku yaratacak kişiler olmasına özen gösterdi. Bu yüzden onların Luffy tarafından düşürülmelerini sakladı. Laffite, toplantıda BB'yi önerdiğinde, Sengoku adını bilen yoksa bu bir seçenek değil demişti. Şimdi,
Kaido ile denk dövüştü ama yenildi diye Moria shichibukailiğe alındı. Shanks ile denk dövüştü diye Mihawk shichibukai oldu. Moria da olmayan, Mihawk'ta olan şey ise hükümetin korsanların gözünü korkutmak için eklediği 'en iyi kılıç ustası' lakabı. Garp'ın antrenman için dağ yumrukladığı yerde, buz tutmuş dalgayı kesen Mihawk şişiriliyor hep. Hükümetin korsanları korkutmak için kullandığı taktik bizim forumda da işe yarıyor.
Bezelye beyinli Weevil ise bir amiral tarafından başka bir denizciye övülüyor. Yani şişirilecek bir yanı yok. Elbette Usopp bunu kandırır, Kaido'nun üzerine salar ama güç seviyesi beklenenin en üst noktası gibi duruyor.

Weevil > Mihawk

Şimdi, Moria'nın Kaido ile denk dövüştüğü söylendi. Ama Kaido tüm tayfasını katletmiş.
Mihawk'ın Shanks ile denk dövüştüğü söylendi, katledilecek bir tayfası da yoktu.

Gorosei ve Sengoku, Shichibukai'lerin korsanlarda bir korku yaratacak kişiler olmasına özen gösterdi. Bu yüzden onların Luffy tarafından düşürülmelerini sakladı. Laffite, toplantıda BB'yi önerdiğinde, Sengoku adını bilen yoksa bu bir seçenek değil demişti. Şimdi,
Kaido ile denk dövüştü ama yenildi diye Moria shichibukailiğe alındı. Shanks ile denk dövüştü diye Mihawk shichibukai oldu. Moria da olmayan, Mihawk'ta olan şey ise hükümetin korsanların gözünü korkutmak için eklediği 'en iyi kılıç ustası' lakabı. Garp'ın antrenman için dağ yumrukladığı yerde, buz tutmuş dalgayı kesen Mihawk şişiriliyor hep. Hükümetin korsanları korkutmak için kullandığı taktik bizim forumda da işe yarıyor.
Bezelye beyinli Weevil ise bir amiral tarafından başka bir denizciye övülüyor. Yani şişirilecek bir yanı yok. Elbette Usopp bunu kandırır, Kaido'nun üzerine salar ama güç seviyesi beklenenin en üst noktası gibi duruyor.

Weevil > Mihawk
Sabah sabah bu ne la!? Puhhh :artiz::hıh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık