Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Geçmişten Bugüne Smoker

Luffy Bellamy'e tek attı.Şimdi Luffy ilk başlarda sadece darbelerden kaçsa kavga etmeme sözünü yerine getirmeye devam etse yaklaşık 30 dk boyunca Bellamy saldırsa arada Luffy'e vursa ama en son Luffy sinirlenip yumruğu koyup gömse yere ne yapmış olur ? Süre önemli değil,aldığı darbeler önemli değil abi.Tek vuruş ya bu kadar basit.Tek vuruş 1 dkda yapınca tek diyorlar (Dof vs Smoker,Law vs Vergo )1 saat yapınca ne oluyor bunun adı ? Bir manga ayrılınca tek değil 1-2 sayfa ayrılınca(Vergo) tek.Bence yanlış mantık bu abi.
Şimdi o manga sayısına baktımda dövüş 18-19 sayfa falan sürmüyor tam 7-8 sayfa sürüyor.İsteyen baksın;
http://www.turkcraft.com/One_Piece/662/1
Bana göre tek atmadı.Tek atmak tek karede biter.Law'ın ilk saldırısı Mes değil yanlız o yüzden tek attığını düşünüyorsun herhalde.Hatta animedeki dövüşüne bakarsan ciddi bir jutte-kılıç dövüşü çizilmiş.
Law'ın ilk yaptığı saldırı mes olsaydı evet tek atmış diyebilirdik ancak ilk saldırısı Mes değil.

Tek atma olayında ezici bir üstünlük anlamı çıkıyor genelde sorunda burada zaten.Ben tek attı deyince ezdi anlamında söylemiyorum yani Smoker ile Bellamy'i bir tutmuyorum.Genel olarak tek atma olayı benim düşündüğümden daha farklı anlaşıldığı için sorun oluyor anladım kadarıyla.

Smoker'ı slashlarla,gemi parçalarıyla yeneceğini sanacak birisi mi Law? Tam aksi aşırı zeki bir adam ki mes ile işi bitirmesi buna güzel bir örnektir.

Doğru anda doğru hamleyi yapması için o tip basit saldırılar yapması gerekti ( Oyalama amaçlı ) Yoksa o saldırılarla bir logia yı yeneceğini düşünmüyordu Law. Yani sadece gerçek hamlesini yapmak amaçlı yaptığı ısınma turu o, zaten Gemi parçalarını Smoker'a değil yanındaki saz arkadaşlarına yapmıştı.

Yukarıdaki saldırıyı da mı Smoker'ın adamlarına yapmıştı. Gerçek hamlesini yapmak için epey çırpınmışsa, "Law tek attı" diyemezsiniz. Tek atacak olsa, bunu başta yapardı.

Tek atma kavgası hiçbir zaman bitmez :/ Ancak genel düşünce Smoker'ın savunduğu şekilde olması gerektiğine inanıyorum yoksa hareketin bir numarası kalmıyor Zoro vs Mr1'daki gibi 200 tane vur bir işe yaramasın sonra tek vuruşta indir tek attı olsun tam oturmuyor veya 20 tane hareket yap kaçsın bir tane denk gelsin indirsin. Bu düşünce bir bakıma yanlış olmasa da ruha yansımıyor. Luffy vs Bellamy'e hakaret bu hareketler. :(

Tek atma kavgası hiçbir zaman bitmez :/ Ancak genel düşünce Smoker'ın savunduğu şekilde olması gerektiğine inanıyorum yoksa hareketin bir numarası kalmıyor Zoro vs Mr1'daki gibi 200 tane vur bir işe yaramasın sonra tek vuruşta indir tek attı olsun tam oturmuyor veya 20 tane hareket yap kaçsın bir tane denk gelsin indirsin. Bu düşünce bir bakıma yanlış olmasa da ruha yansımıyor. Luffy vs Bellamy'e hakaret bu haraketler :(
Tabi 200 tane vurup sonra tekte indirirsen olmaz ama adam o 20 hareketten elbet kaçacak durup bekleyecek hali yok çocuk oyuncağı değil sonuçta.Ama gidip tek vuruşta inerse tektir bu bana göre.Luffy şu an Akainu'nun darbelerinden sıyrılabilir hatta 1-2 vurabilir ama darbe yedi mi biter işi işte buna ben tek derim..Senin de dediğin gibi anlam karmaşası var ortada herkes farklı yorumlayabiliyor olayı.O yüzden uzadı zaten tartışma.Neyse ben kedi açımdan kapattım olayı zaten benim tartışmam bu değildi bir örneklendirme yaparken Law ve Dof tek attı dedim çarşı karıştı :D

Tabi 200 tane vurup sonra tekte indirirsen olmaz ama adam o 20 hareketten elbet kaçacak durup bekleyecek hali yok çocuk oyuncağı değil sonuçta.Ama gidip tek vuruşta inerse tektir bu bana göre.Luffy şu an Akainu'nun darbelerinden sıyrılabilir hatta 1-2 vurabilir ama darbe yedi mi biter işi işte buna ben tek derim..Senin de dediğin gibi anlam karmaşası var ortada herkes farklı yorumlayabiliyor olayı.O yüzden uzadı zaten tartışma.Neyse ben kedi açımdan kapattım olayı zaten benim tartışmam bu değildi bir örneklendirme yaparken Law ve Dof tek attı dedim çarşı karıştı :D
E işte bence o kaçmalar durdurmaya çalışma tek atma kavramının ruhunu öldürüyor. Üstüne karşılıklı kılıç-jutte tokuşturmuş insanlar olunca durum tek atma olayı biraz ikinci plana düşüyor gibi. Bu yüzden farklılıklar var düşüncelerde :D Neyse çok da konudan çıkmayalım yine elbet döneriz bir gün bu konuya yılda 3-4 kez tartışıyoruz zaten :/

Oh oh ben çıktıktan sonra iyi tartışma dönmüş :D.
Reiz güzel anlatmışsında herşey öyle olmuyor işte :)

- Benim Fiziksel güçten kastım o değil. Sana hata bulmuyorum şimdi okudumda anlatamamışım demek istediğimi. Benim Demek istediğim 2y önceki Smoker her kulvarda Ace den güçlüdür Buda Seviye olarak Smoker i Ace den yüksek yapar.

- 2. boşken niye Atmos, Izo ve Speed Jiru adamlar gelmedide Ace geldi. Çünkü Roger in oğlu. Bir D. yani hereksi koskoca WB yi bile arkasına almış bir genç. Bakın söylüyorum Ace ölmeseydi şuan yani 2y sonra Amiral gücündeydi çünkü Potansiyel olarak Luffy den çok ileride. Oda zaten bu yüzden Ace yi harcadı Luffy e yol açtı. Jozu tutsak olsaydı Jozu nun yerini tabi Ace alacaktı başka tümen komutanı mı var ? Sırf yerini alacak diye Jozu gücün demi olacaktı ? tabikide hayır.

- Marco ve Jozu dan pek aşağı kalır yanı yok demek güclerine yakın demek olur ve buda Amirallerle rahat kapışabilecek hayvanımsı güce sahip 2 adamada hakaret olur. Ace anca gitsin Vista yı yensin. Ancak Vista yı yenebilir zaten o da zar zor tabikide Vista keko değil.

- Pad Ho dan bahsediyosun dimi ? O saldırı nasıl Logialara nasıl zarar verebilirAllah ını seversen ? O zaman WB nin Deprem Yumruğundan çıkan Şok Dalgasıda Aokijiye zarar verseydi ? niye veremedi ? WB de Hakide vardı ? Demekki WB Haki ekleyememiş ona. Buda demek oluyoki Şok Dalgası gibi Katı olmayan şeylere Haki konulamıyor. Pad Ho hem Şok Dalgası hemde Kumada Haki var mı yok mu belli değil :) Yani Kumada B. Haki olsa bile anca Logia ları ya Fiziksel vuruşla dövebilir yada Yolculuğa çıkarabilir :)

- Üstte "Sona da Vergo kaldı. Smoker Law'ın kalbini alma amacında olmasaydı bile Vergo'yu yenebileceği havasını sezmedim ben." yazan sendin şimdi Smoker azda olsa güçlüdür diyosun :) Smoker orda bariz üstünlük Kurdu. Oni Take olayını saymassak Vergo 1 fiske bile vuramadı ama Smoker Vergo gibi Fiziksel dayanıklılığı cidden iyi olan bi adamı yamultmuştur. He Vergo sonra kalktı ama Sanji nin tekmesinden daha fazla zarar verdi Smokerin B. Koka lı tekmesi orası kesin.

NOT: Ben Law WB ve Enel kadar olmasada Vergo fanıyımdır yani bide böyle düşün. Vergo nun ölmesine ben çok üzüldüm (ki çok kesin bişi yok ama büyük ihtimal öldü gözüküyor). Buna rağmen yazıyorum bunları yani :)
- Ace'in Roger'ın oğlu olduğunu bilen tek kişi Beyazsakal'dı ki o da bunu Ace'in 2. tümen komutanlığına geçmesinden sonra öğrendi (daha önce fark etmiş de olabilir tabi). Yani o koltuğu gücüyle hakketti. 2. tümen komutanlığı Beyazsakal Korsanları'ndaki en prestijli yerlerden biri olduğu açık (uzun süre boş kalmasından ve Marco, Jozu ile Vista'nın numaralarından ötürü).
Ace'in Jozu ve Marco'yla yakın güçte olduğunu söylemek nasıl hakaret oluyor? Oda, Ace'i hiçbir şekilde bu ikisinden aşağıda göstermedi, oluşabilecek bu algıyı önlemek için de giderayak Kuzan'la çarpıştırdı. Marco ve Jozu'nun amiraller ile rahat dövüşebildikleri falan da yoktu. Marco Sakazuki'nin karşısına tek çıkamadı bile, çünkü orada her yere saldırarak sınırlarını zorlayan bir Sakazuki vardı. Beyazsakal'la beraber savaşa açık ara en çok ağırlığını koyan adamdı. Borsalino ve Kuzan'sa sadece görevlerini yaptılar ve bunu yaparken hiç zorlanmadılar. Ace'in yenilgilerini eleştirmeden önce onu yenen iki adamdan birinin şu anda Yonko'dan biri olduğunu, diğerininse Filo Amirali olduğunu göz önünde bulundurun (Ace'in dezavantajlarını da defalarca yazdım zaten). Smoker, Ace'ten güçlüdür demek için de öncelikle Jinbe'yi yeneceğini kabul etmek gerekiyor, böyle bir şeyi gözünde canlandırabiliyor musun? Cevabın evetse şu mesajınla feci ters düşüyorsun demektir.

- Kuma meselesini tekrar düşününce hak verdim sana, ama sanki bir şeyleri eksik hatırlıyorum gibi geliyor. Düşüncem değişebilir yani. Bir de ilk mesajımda dediğim gibi Ivankov'da varsa Kuma'da da Haki vardır bence.
Edit: Geldi aklıma. Perona'nın Horo Horo no Mi ile oluşturduğu, dokunulmaz sandığımız hayaletleri 'pof' diye uçurmuştu Kuma. Bu demek oluyor ki Smoker'ın ağzını burnunu gayet de dağıtabilir.

- Anlam karışıklığı olmasın diye alt alta yazmıştım cümlelerimi, ama yine de olmuş. Smoker'ın biraz daha güçlü olduğu kişi Vergo değil, Sanji. İlk mesajımda Vergo'yu uzun uzun anlattım, şimdi bunları tekrar etmenin lüzumu yok, ama birden Smoker'ın Vergo'dan güçlü olduğunu neden söyleyeyim?

Oh oh ben çıktıktan sonra iyi tartışma dönmüş :D.

- Ace'in Roger'ın oğlu olduğunu bilen tek kişi Beyazsakal'dı ki o da bunu Ace'in 2. tümen komutanlığına geçmesinden sonra öğrendi (daha önce fark etmiş de olabilir tabi). Yani o koltuğu gücüyle hakketti. 2. tümen komutanlığı Beyazsakal Korsanları'ndaki en prestijli yerlerden biri olduğu açık (uzun süre boş kalmasından ve Marco, Jozu ile Vista'nın numaralarından ötürü).
Ace'in Jozu ve Marco'yla yakın güçte olduğunu söylemek nasıl hakaret oluyor? Oda, Ace'i hiçbir şekilde bu ikisinden aşağıda göstermedi, oluşabilecek bu algıyı önlemek için de giderayak Kuzan'la çarpıştırdı. Marco ve Jozu'nun amiraller ile rahat dövüşebildikleri falan da yoktu. Marco Sakazuki'nin karşısına tek çıkamadı bile, çünkü orada her yere saldırarak sınırlarını zorlayan bir Sakazuki vardı. Beyazsakal'la beraber savaşa açık ara en çok ağırlığını koyan adamdı. Borsalino ve Kuzan'sa sadece görevlerini yaptılar ve bunu yaparken hiç zorlanmadılar. Ace'in yenilgilerini eleştirmeden önce onu yenen iki adamdan birinin şu anda Yonko'dan biri olduğunu, diğerininse Filo Amirali olduğunu göz önünde bulundurun (Ace'in dezavantajlarını da defalarca yazdım zaten). Smoker, Ace'ten güçlüdür demek için de öncelikle Jinbe'yi yeneceğini kabul etmek gerekiyor, böyle bir şeyi gözünde canlandırabiliyor musun? Cevabın evetse şu mesajınla feci ters düşüyorsun demektir.

- Anlam karışıklığı olmasın diye alt alta yazmıştım cümlelerimi, ama yine de olmuş. Smoker'ın biraz daha güçlü olduğu kişi Vergo değil, Sanji. İlk mesajımda Vergo'yu uzun uzun anlattım, şimdi bunları tekrar etmenin lüzumu yok, ama birden Smoker'ın Vergo'dan güçlü olduğunu neden söyleyeyim?
Yanlış.A B'yi yeniyorsa B C'yi yeniyorsa A C'yi yenmez.Op evreninde böyle birşey yok.O halde Sakazuki Kuzanı yendi.Borsalino Sakazukiyi yense Borsalino doğrudan Kuzandan daha mı güçlü oluyor?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık