Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Geçmişten Bugüne Smoker

Hancock u belki yenemez orda biraz abartmış olabilirim ama Kuma ve Croco ? Croco 2 sene önceki g2 g3 süz Luffy ye yeniliyor Smoker şuanki haliyle yenemez mi ? Kuma nın sağlam vücudunuda 2y önceki Zoro Shishi Sonson ile aşabiliyosa Smoker de B. Kokalı yumrukla gayette aşabilir. Haksızmıyım ?
usta çok tartışma yapabilen bir insan değilim ama smoker 2 sene de deli gibi gelişti ama croco ve kuma olduğu yerde kaldı
2 sene önce sentomaru kumayı görünce rahatlarken smokerı görse aynı tepkiyi vereceğini sanmıyorum
ayrıca croco'nun da luffyi 3 kere ölümün eşiğine kadar getirip bıraktığını unutmayalım

Zaten Shichilerin 2y önceki hallerini baz alıdım o mesajımda. Croco Luffy yenildi derken asla küçümsemedim. Zaten o dediğini ben söylerim hep. Croco harcanmıştır orda. 3. Raundda anca yenmiştir ve ne hikmetse Desert la Spada saldırısını çıplak yumrukla etkisiz hale getirmiştir. Bence burda istemsiz bir şekilde Luffy haki kullandı ama belli değil ama Sonuçta Luffy ye yenildi çünkü Croco çok hafife aldı Luffy yi. O Croco nun şuanki Smoker karşısında kazanma şansı yok. Zarar veremezki bi kere.
iyide hocam neye göre bunu söyleyebiliyorsun croco da haki olmadığına dair bir bilgi mi aldın smoker'ın haki kullanabilmesi onu yeneceği anlamına gelmez ki enel çok iyi haki kullanıyodu da ne oldu ya da rahipleri

Haftalardan sonra az da olsa bir tartışma kokusu alıyor gibiyim :D. O halde bana da görüşlerimi yazmak düşer. Şimdi bahsi geçen karakterler: Smoker, Portgas D. Ace, Bartholomew Kuma, Boa Hancock, Crocodile ve Vergo.

T. Law, şimdiki Smoker'ın Ace'i yenebileceğini söylemiş. Ace, muhtemelen Busoshoku Haki kullanmıyordu, bir ihtimal Oda Haki'nin büyüsünü erkenden bozmamak için Teach ile dövüşünün başlarında bize göstermemiş olabilir. Busoshoku'suz bir Ace'in Smoker'ı yenmesi oldukça zor olur. Ateşin dumana üstünlük sağlama durumu olur mu bilmiyoruz. Animenin aksine mangada bu karşılaşma hakkında yalnızca Ace'in şu yorumu bulunuyor (Türkçe meali: Sen "duman" olabilirsin, ama ben "ateşim". Güçlerinin benim karşımda hiç şansı yok). Her iki meyvenin de birbirlerine zarar veremeyeceğini varsayarsak 2 yılın ardından gücüne güç katmış Smoker'ın Ace'i yanabileceğini söyleyebiliriz. Ha bu demek değildir ki Smoker'ın seviyesi Ace'ten yüksektir. Her şeyden önce Ace, Beyazsakal Korsanları'nın 2. Tümen Komutanı idi. 3. adam Jozu'nun Kuzan, 5. adam Vista'nın ise Mihawk ile kapışacak kadar güçlü olduklarını biliyoruz. Ace'i bu kişilerden aşağı tutanlara anlam veremiyorum. Ace'in artık tembellikten midir nedendir bilmediğimiz bir şekilde Busoshoku Haki'si yoktu (başta dediğim gibi Oda'nın kurgusuna da kurban gitmiş olabilir), ama muazzam bir meyvesi vardı. Bu meyveyi ustaca kullandığı da su götürmez bir gerçek. Ace'in seride yenildiği 2 adam da (Teach ve Sakazuki) Mera Mera no Mi'ye üstünlük kuracak yeteneklere sahiptiler. Sakazuki'nin Magu Magu'su hiyerarşik olarak yukarıdaydı. Teach için ise tüm meyve kullanıcılarının antisi diyebiliriz. Gücünün en büyük kaynağı meyvesi olan bir adam için ne kadar ters durumlar değil mi? Bu nedenle Ace'in talihsiz olduğunu düşünüyorum. Ace'in meyvesine karşı herhangi bir üstünlüğü olmayan kişilere karşı performansı ise hiç fena değil. Henüz çaylakken Jinbe ile yaptığı 5 günlük dövüşün sonunda yenişemediklerini biliyoruz. Marineford'da Kuzan'ın Ace'e üstünlük kuramadığını da hatırlarsınız. Kısacası şu anki Smoker, belki Ace'i yenebilir, ama bu seviyesinin Ace'ten yüksek olduğu anlamına gelmez. Şu anda bile Luffy'nin Jinbe ile denk gibi gösterildiğini göz önünde bulundurarak henüz Ace kadar güçlü olmadığını düşünüyorum. Doflamingo'yu yendiğinde Ace'e ulaşacaktır.

Gelelim Kuma ve Hancock'a. Öncelikle her ikisi de burada ve şurada göründüğü üzere zorlanmadan veya özel bir hazırlık yapmadan pacifista tekleyebilen insanlar. Bunların dışında Kuma'nın Ivankov ile başa baş dövüştüğüne şahit olduk ki Ivankov'un Devrim Ordusu'nun en önemli liderlerinden biri olduğunu biliyoruz, muhtemelen Kuma da öyleydi. Ayrıca Ivankov, Oda tarafından Sanji'nin eğitmeni olmaya layık görülmüştür, Luffy'nin ve Zoro'nun eğitmenlerine bakarak bunun az buz bir durum olmadığı anlaşılabilir (hiç Magellan'a yenildi falan demeyin, zamanında Magellan'a denk olmasıyla övülen Shiliew şu anda muhtemelen Dört İmparator'dan birinin sağ kolu). Buna ek olarak Kuma'nın, haşırt diye koramiral indiren canavar Oars Jr.'ın işini bir saldırıyla bitirdiğini unutmamak gerek. Hancock'un ise henüz önemli bir dövüşünü görmedik, sadece Momonga'yı nasıl çaresiz bıraktığını ve iki yıl önceki Smoker'ı tabiri caizse top niyetine oynadığını gördük. Üstelik az sayıda Haoshoku Haki kullanıcısından biri ve bunların içindeki tek kadın. Bu emarelere bakarak Luffy'ye yakın bir seviyede olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak Smoker'ın bu ikisi karşısında fazla şansı olmaz bence.

Crocodile ise burada bahsi geçen kişilerin çok çok altında bir adam. Şimdi, Sanji bir pacifistaya tek atabiliyor. Her ikisinin Vergo karşısındaki performanslarını zihnimizde tartarsak Smoker'ın Sanji ile aşağı yukarı aynı seviyede olduğu gözüküyor. Yani Smoker'ın da pacifistalara tek atabileceği ortada. İşte bu pacifistalardan tek bir tanesi iki yıl önce Hasır Şapka Korsanları'na ecel terleri döktürdü. Üstelik oradaki Luffy, Gear 2 ve Gear 3 tekniklerine sahip, Rob Lucci'yi yenmiş bir Luffy'ydi. Crocodile'ı yendikten sonraki Luffy ise Rob Lucci karşısında bile varlık gösteremiyordu. Bu durumda şimdiki Smoker iki yıl önceki Crocodile'ın işini tek hamlede bitirir diyorum. Yeni Dünya'da nasıl bir Crocodile göreceğimizi tahmin etmek güç, ama Oda'nın değer verdiği bir karakter olduğu az çok belli olduğu için okkalı bir power-up almış olacağını düşünüyorum. Yine de Monster Trio'dan ve Smoker'dan güçsüz olacaktır. Bazı arkadaşların karizmanın One Piece'de güç kıstası olmadığını artık kabullenmesi lazım. Eğer öyle olsaydı B Blok'un galibi Bartolomeo olmazdı, Impel Down'ın müdürü Magellan olmazdı, aynı şekilde Thriller Bark'ta bizimkilerin analarından içtikleri sütü burunlarından getiren Oars değil Ryuuma olurdu. Bir karakteri sevmek için o karakterin illa güçlü olması gerekmiyor. Geçen gün gördüm ki Bellamy vs Kuro başlığında yakın değerler ortaya çıkmış. Bellamy ve Sarquiss madem ödüllerini hak etmiyorlardı, o zaman nasıl 36 milyonluk Shoujou ile 23 milyonluk Masira'yı dize getirdiler? Yoksa bu seride sadece Kuro ve Arlong gibi karizmatik adamlar mı ödüllerini hak ediyorlar? Demek istediğim Hasır Şapkalar seri başından beri hızla gelişiyorlar ve giderek muhatap oldukları kişiler de güçleniyor. Oda neden Luffy'nin Haoshoku Haki'siyle bayılan Demaro Black'e 26 milyon ödül verdi sanıyorsunuz? Bu ödülleri kıstas almamak Oda'nın rakamlarla anlatmaya çalıştığı bir gerçeğe gözünü kapamaktır.

Sona da Vergo kaldı. Smoker Law'ın kalbini alma amacında olmasaydı bile Vergo'yu yenebileceği havasını sezmedim ben. Vergo'nun bambusunun Smoker'ın juttesini kırması bence bir üstünlük göstergesidir. Ayrıca Law, Vergo hakkında Doflamingo'nun sağ kolu diye bahsetti, ama henüz iskambil dörtlüsünden üstün olup olmadığını bilmiyoruz. Buna ek olarak bu adam G-5 üssünün lideri, zaman atlaması öncesinde hepimiz en güçlü koramiralin (Garp hariç) bu konumdaki kişi olacağını düşünmüyor muyduk? Şimdi öyle bir iddiam yok, fakat Law'dan tek yedi diye küçümsememek gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta Law'ın meyve gücünü de göz önünde bulundurursak aradaki seviye farkından dolayı karşılaşmanın anlık bir karşılaşmaya dönüşmesi normal. Ama bu, o farkın bir uçurum olduğunu göstermez. Hazır yeri gelmişken, bir şeyden daha bahsedeyim. Pek çok arkadaşın koramiraller arasından Momonga'yı öne çıkardığını görüyorum, ancak şu ana kadar Oda Momonga'yı Doberman, Onigumo, Yamakaji, Strawberry ve Dalmatian ile eşit gibi gösterdi. Sadece Amazon Lily Arc sebebiyle rolü biraz fazlaydı. Hatta bu kişilerin bir koramiral standartı oluşturuyor olabileceğini düşünüyorum ben, fakat Maynard'ın Bartolomeo yenilgisi işleri bozuyor. Bakalım, eğer Bartolomeo çokça güçlü çıkarsa koramiral seviyesinin sanılan kadar aşağıda olmadığı sonucu ortaya çıkabilir.

- Nasıl yani ? Seviye derken sen rütbeden bahsediyorsan doğrusun ama Savaş Seviyesi bakımından 2y sonraki Smoker Ace den güçlüdür. Ace dayanıklıdır ona bi alfım yok. Daha kaç yaşındayken Jinbei ile berabere kalmış. Bu onun dayanıklı olduğunu gösterir ama Güç olarak hep Meyvesine bağlı kaldığı için normal bir yumruğu şuan ki Smoker in normal yumruğundan (B. Kokasız hatta B. Hakisiz diyorum) güçlü değildir.

- Ace nin 2. Tümen komutanı olması tamamen orasının boş olmasından dolayı. Zaten adam Rogerin Oğlu yani bir D. etrafında milleti topluyor kimse 2. olmasına gıkını çıkarmadı ama bu değildirki tayfanın 3. en güçlüsüdür. 3. yer boş olsaydı 3. olacaktı. Jozu dediğimiz adam Aceyi bir güzel pataklar. Jozu 3. diye Ace den güçsüz değil. Jozu ile ancak Vista nın Mihawk ile aşık atabilmesi gibi aşık atar. Gerisi belli. Brilliant Punk!

- Kuzan üstünlük kuramadı demek resmen Ace ye karşı aciz kaldı demek gibi bişi oldu. Ace nin üstüne BUZDAN bir Kuş attı o kuş Aokijini İmza saldırı evt ama Aceye karşı isterse MF kadar olsun bi işe yaramaz. Yaramadığını gördük zaten çünkü Adam ateş. Nasıl Magma > Ateş ise. Ateş > BUZ. Bakın Aokiji demiyorum BUZ diyorum çünkü Aokiji hem temel olarak BUZ değil hemde bir 2y önceki Smoker değil. Aokiji orda dalsaydı Aceyi Ateş olduğundan biraz uğraşırdı ama yinede yenerdi buun hepimiz biliyoruz. üstünlük kuramadı lafı biraz ezdi Aokiji yi yani. Aokiji orda Oda nın "Adam zatne öelcke ölmeden bi yüceltim" olayına kurban gitti. Koskoca WB 2. Tümen Komutanı ve Roger in oğlu borumu bi yüceltim zaten öldürücem :ehe:

- Dediğim gibi Hancock u belki yenemez ama Kuma yı ? Kuma bi kere dokunamaz ki Smokere ? nasıl yenecek ? Smoker olduğu yerde dursun kıpırdamasın Kuma 1 gıkım zarar veremez. Tıpkı 2y önceki Smoker vs Luffy gibi. Çünkü B. Hakisi yok. Şimdi nerden biliyorsunuz demeyin Vardır diyerek resmi bi şekilde açıklanmadığı için yok var sayıyorum.

- Smoker ve Sanji denk mi ? yapma gözünü sevim biri Vergo Karşısında Bacağını çatlatıyor diğeri Vergo dan Kalbi almaya çalıştığı için bilerek Oni Take yemeseydi Vergo dan bi Fiske bile yemeyecekti. Sanji Smoker ile ancak aşık atabilir asla yenemez.
- Her türlü meyve ve tekniği çıkarıp saf güce bakmak bir şey ifade etmiyor, çünkü bu adamlarda bunlar var ve fiziksel güçleri kadar bu yetiler de onların güçlerini belirliyor. Ace zaten meyve gücüne güvenmenin cezasını önce yakalanarak sonraysa ölerek ödedi, ama yetenekleri ona en çok ters düşen iki adamla karşılaşmak zorunda kaldı. Bu istisnai durumlara bakarak bir kişiyi meyvesi haricinde değerlendirmemek gerek. Yani Ace'in yumruğundan söz ediyorsak bunu değerlendirmeye almalıyız.

- Oda'nın tümenleri belli bir sıraya oturttuğu ortada, öteki türlü Marco 1., Jozu 3., Vista da 5. tümenin başında olmazdı. Ace'in de istisna olacak kadar boş bir adam olmadığını biliyoruz. Bu mevkiler için çok güçlü birileri aranmıyor olsaydı 2. tümen komutanlığı uzun süre boş kalmazdı. Atmos, Izo ve Speed Jiru gibi adamları bulmak bulmak bu kadar zor değil ki. Jozu'dan güçlü olup olmadığını bilemem, ama Marineford'da tutsak olan Jozu olsaydı onun savaştaki rolünü üstlenecek olan Ace'ten başkası değildi.

- Zaten ne Marco, ne Jozu, ne de Ace bir amirali yenebilir; ama giderayak Ace'i de bir amiralle çarpıştırarak Marco ve Jozu'dan pek aşağı kalır yanı olmadığını gösterdi Oda.

- Kuma'nın Busoshoku Haki'si var mıdır yok mudur bilinmez (ki bence vardır), ama Nikyu Nikyu no Mi sayesinde logia kullanıcılarına zarar vermesi zor değil. Örneğin birden Smoker'ın tepesinde belirip patisiyle havayı iterek Smoker'ı yerin dibine gömse Smoker bundan hasar almayacak mı?

- Ben de Smoker'ın biraz daha güçlü olduğunu düşünüyorum, ama dediğim gibi Vergo ile olan dövüşlerine bakarsak aralarında çok fazla bir fark gözlenmiyor. Ayrıca orada anlattığım şey bu değildi.
Smoker dövüş boyunca hiç üstünlük kuramadı ki Vergo'ya, amacı farklı olmasaydı bir darbe bile yemeyeceğini iddia etmek fazla iyimser.

Bence Vergo bariz şekilde üstün Smoker'dan.

6 stilde çok iyi
B.haki malum belki Law'dan sonra en iyisi ondaydı PH arctaki karakterler içinde.

Dayanıklılıkta da çok net şekilde Smoker'dan iyi.Smoker Sanji'den o darbeleri alıp bir de koramiralle sanmam ki kapışabilsin.Kaldı ki Sanji vs Smoker'da vs yarıda kalmaz çünkü Smoker'da bacak çatlacatak b.haki olmadığına ben kendi adıma eminim.

smoker adamın dibidir hatta hammadesidir ama luffyle aynı seviye :ehe: zoro ve sanji asıpta luffye gelebilirse artık kendini sanslı saysın,gördügümüz üzere sanji ve zoro için artık logia rakip olması mühim degil,smokerda haki varsa bizimkilerde ikisi birden var.fiziksel kuvvet diyorsak,zoroda sanjide ondan asagı kalmaz,sanjini hızı,zoronun anlık hızıda ortada.

yani smokerın luffye yakın olması akıl karı degil.

düsünün yüzde 70 ihtimalle dof smokera tek attı,luffy dresrosa arcta doflamingoyla arc bossu olarak kapısıcak. ;)

smoker adamın dibidir hatta hammadesidir ama luffyle aynı seviye :ehe: zoro ve sanji asıpta luffye gelebilirse artık kendini sanslı saysın,gördügümüz üzere sanji ve zoro için artık logia rakip olması mühim degil,smokerda haki varsa bizimkilerde ikisi birden var.fiziksel kuvvet diyorsak,zoroda sanjide ondan asagı kalmaz,sanjini hızı,zoronun anlık hızıda ortada.

yani smokerın luffye yakın olması akıl karı degil.

düsünün yüzde 70 ihtimalle dof smokera tek attı,luffy dresrosa arcta doflamingoyla arc bossu olarak kapısıcak. ;)
Valla bu Dof uzaktan kesiş yapabiliyor e gördüğümüz kadarıyla (ve doğal olarak) iplere b.haki ekleyebiliyor şimdi bu adamın Luffy'i kesmeme ihtimali yok gibi.Oda nasıl kılıf uyduracak merak ettim Hordy'e dayanmayan b.hakiyi Dof'a dayandırırsa bana kalırsa hayatının en büyük sıvamasını yapmış olur.Law ve Luffy beraber dalsalar gene aynı şekilde birinden birinin uzvu kopmalı gibime geliyor en kötü.Luffy'e bir şey olmayacağı zaten Oda'nın emri geriye kaldı Law.İkisi bir dalarlarsa Law'dan bir şeyler götürür Oda biz de bu şekilde yutar gideriz olayı.

Katılmıyorum. Smoker şu ana kadar gösterilen tüm Koramirallerden üstündür. Adam Bırak B.Haki yi B.Koka öğrenmiş. Bu tekniği kaç kişide gördük şuana kadar ? 3 (Luffy, Vergo ve Smoker). Smoker bunlardan biri. B. Koka tekniğininde ne kadar iyi bi teknik olduğunu biliyoruz. Smoker Logia olmasına rağmen Meyve ile Kombine edip Saldırı yapabilen TEK LOGIA KULLANICISI. Amiralleri gördük B. Hakiyi sadece Normal hallerinde SAVUNMA olarak kullandılar. Ne Kizaru Lazerine, ne Aokiji Soğuk Hava saldırılarına yada buzlarına, Nede Akainu Magmasına ekleyemedi ama 2y önce saldırı yönünden neredeyse 0 olan Moku Moku No Mi Smoker in Haki öğrenmesi sayesinde dezavantajdan avantaja dönüştü. Ör: 2y önce Smoker White Blow saldırısında Meyveyi sadece yumruğun daha hızlı ve daha uzun menzilli olmasını sağlamak için kullanıyordu. Saldırının ucu bildiğiniz Smoker in normal eldivenli yumruğuydu. Gomu Gomu No Pistol saldırısından farksızdı yani ama 2y sonra o değiştirmediği normal bıraktığı Yumruğuna B.Koka ekleyerek bunu harika bi avantaja dönüştürmüştür. Arabastada Ace vs Smoker görmüştük çok kısada olsa (Animede uzattılar) ve 2 side Logia oldukları ve birbirlerine kısa sürede kolayca üstünlük sağlayamayacaklarını bildikleri için vs yi neredeyse başlamadan bitirdiler ama 2y sonraki Smoker olsaydı orda Aceyi zorlansada yenerdi. Nasıl derseniz Vergo ya attığı B. Kokalı yumruğa bakabilrsiniz. Hepimiz aynı fikirdeyizdir ki Vergo daki fiziksel dayanıklılıkla Ace inkinin arasında pek fark yoktur. Vergo o yumrukta öyle yamuluyorsa Ace de yamulurdu. Yani kısaca Smoker resmen Logia olduğu halde diğer Logialara tekdit olacak hale gelmiş. Logia destekli saldırılarında B. Haki kullanmak. Hangi Logiada gördük biz bunu başka ? Diğer Logialarda yapabilir ama gereksiz olur çünkü ateşin yakıcılığı varken kim Hiken in ucuna Normal ateşsiz yumruk koyar ki ? :D o yüzden Haki bazlı fiziksel vuruşlara önem vermemişlerdir diğer kullanıcılar. 3 Amirali saymıyorum tabi onlar farklı bir kulvar. Zaten Logia oldukları halde üstüne bide Haki ve Fiziksel güç, dayanıklılık kastıkları için Amiral oldular ama Bi Croco, Enel, Ace vb. adamlar Fiziksel saldırılar karşısında güçsüz kalıyorlardı. Kısaca Smoker Logia olupda B. Haki kullanan tek Logia kullanıcısı. Bu avantaj sayesinde çoğu Savunmasını meyvesinden alan Kullanıcılara (Tüm Logia Kullancıları, Luffy, Daz Bones vb.) zarar verebilecek seviyeye gelmiştir. Dof olayına gelirsek dediğim gibi ani oldu o. Orda Luffy de olsa Law da olsa yerdi o dayağı. Smoker şuan Shicihler arasından Mihawk , Dof ve Law hariç hepsinden güçlüdür (Açıklanmayan Shichiyi saymıyorum). Nasıl bu adam Kor Amirallerin en güçlüsü olmasın ki ? Smoker şuan Momonga nın Logialı ve B. Koka lı hali gibidir tek eksiği Mononga daha tecrübelidir. Smoker en güçlü Kor Amiraldir şuan benim gözümde. Garpı Kor Amiral saymayın tabi o sadece rütbe :D Garp dır Denizcilerin Rogeri :)

Kısacası nafele yere ezmeyin bu adamı bu kadar. Hakuryo yani bu boru değil.
Bak biz Smoker'ı bir arc boyunca devamlı gördük degil mi?Yamakajiyi,Onigumoyu kac kere gördük?Adam akıllı dövüslerini dahi görmedik.Ancak iki yılda loguetownda logia avantajıyla artistlik yapan Smoker bir busoshoku koka ile en güclü koramiral oluyor.
Meyvesiyle yapması cok abartılacak birsey degil.
Law bu adamın aklını aldı ancak gel gör ki Smoker Law'da hasar bırakamıyor.
Smoker Hancocktan güclümü?Kuma'da haki olsa Smokerı hasat eder zaten.Bu adam Jinbedende güclü dedigine bakarsak.
Atmos Doflamingoya atar yapıyor senin shichibukai seviyesi gördügün adam atar yapamıyor.Öyle duruyor.
Jinbe,Hancock,Kuma ben bunların Dof karsısında aval aval duracagını sanmiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık