Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Garp, Roger'ı Ölümün Kıyısına Getirdi Mi ?

@Master of Puppets
Japonca hakkında zerre bilgim yok ama bir kelimeden birçok anlam çıkabiliyordu sanırsam. Aksi halde çeviriler arası bu kadar fark olmazdı diye düşünüyorum. Demek istediğim Japonca bilen arkadaşların söylediklerinin bir geçerliliği yok esasında. Dünyaca ünlü çeviri grupları bile hatalar yapıyorken hem de. :/

@Master of Puppets
Japonca hakkında zerre bilgim yok ama bir kelimeden birçok anlam çıkabiliyordu sanırsam. Aksi halde çeviriler arası bu kadar fark olmazdı diye düşünüyorum. Demek istediğim Japonca bilen arkadaşların söylediklerinin bir geçerliliği yok esasında. Dünyaca ünlü çeviri grupları bile hatalar yapıyorken hem de. :/
Aynen öyle ben de diyorum her ne kadar biri japonca bilse de farklılıklar yine oluyor. Sanırsam Mihawk vs Vista olayında da Sandman eşit demişken karolla farklı çevirmişti diye hatırlıyorum (yanlış hatırlıyor olabilirim)

İki çeviri arasındaki benzerlik kelimeler arasından çıkarılamaz. Attığım videoda "korosu" ve "naka" kelimelerini duyabilirsiniz. Japoncada ölümün karnına atmak gibi bir düz çeviriye denk düşüyor. Dövüş kelimesi "Tatakai" ya da "sentou" kelimeleri geçmiyor bile. Manga sayfası animeden daha doğru demek bir sevdiğin karakteri kayırmak oluyor. Filler bir sahne değil neticesinde.

Şaka maka sitede Japonca bilenler var, gerçi bu iş geçen sefer istediğin gibi bitmemişti :hhh:
Asıl tartışmanın, Kaido'nun ünvanının insanları kapsayıp kapsamadığı olduğu düşünülürse büyük bi' kısmı beklediğim gibi gitmişti :D
Buraya nedir, ne değildir öğrenelim diye atıyoruz yav.

İki çeviri arasındaki benzerlik kelimeler arasından çıkarılamaz. Attığım videoda "korosu" ve "naka" kelimelerini duyabilirsiniz. Japoncada ölümün karnına atmak gibi bir düz çeviriye denk düşüyor. Dövüş kelimesi "Tatakai" ya da "sentou" kelimeleri geçmiyor bile. Manga sayfası animeden daha doğru demek bir sevdiğin karakteri kayırmak oluyor. Filler bir sahne değil neticesinde.
Anime canona uymayan bu kadar çok harekette bulunurken mangayı baz almak tabii ki de önemli. Gaz verelim diye bir tarafından element uyduran herifler bunlar.

İki sayfa önce Roger ile teke tek çizilen adam iki sayfa sonra Garp+Sengoku'nun karşısına tek başına dikiliyorsa bence sonuç bellidir :gamyon:

Asıl tartışmanın, Kaido'nun ünvanının insanları kapsayıp kapsamadığı olduğu düşünülürse büyük bi' kısmı beklediğim gibi gitmişti :D
Buraya nedir, ne değildir öğrenelim diye atıyoruz yav.

Anime canona uymayan bu kadar çok harekette bulunurken mangayı baz almak tabii ki de önemli. Gaz verelim diye bir tarafından element uyduran herifler bunlar.
Geçenlerde yazmıştım.Kaidonun ünvanıyla alakalı.Bence Wb hem insanları hem yaratıkları kapsıyor.Çünkü adam yarı dev bana göre.O yüzden direk yaratık ünvanı da vermedi mangaka çünkü melez.Bu sebepten dolayı da o yaşarken Kaidonun şu an bildiğimiz ünvana sahip olduğunu düşünmüyorum.Zaten buggy adamdan bahsederken yaşayan en güçlü korsan demiş sanırım.

Geçenlerde yazmıştım.Kaidonun ünvanıyla alakalı.Bence Wb hem insanları hem yaratıkları kapsıyor.Çünkü adam yarı dev bana göre.O yüzden direk yaratık ünvanı da vermedi mangaka çünkü melez.Bu sebepten dolayı da o yaşarken Kaidonun şu an bildiğimiz ünvana sahip olduğunu düşünmüyorum.Zaten buggy adamdan bahsederken yaşayan en güçlü korsan demiş sanırım.
One Piece dünyasında devler yaratık olarak kabul edilmiyor pek, uzun kol-bacak kabileleri falan gibi ayrı bir insan türü gibi davranılıyor..

Beyazsakal dev ve ya yarı dev değil. Büyük insan sınıfına giriyor.
Myth: Moriah is a giant. Just look at the size of him in Chapter 449!

Fact: Occasionally Oda changes the scale of characters, Moriah was one of these examples of rescaling. Due to the scale that of the three zombies that woke him up against him, most jumped to the conclusion that he was a giant. When he was fully introduced in chapter 455, the actual size of him was revealed. He is a large human like the Kairiki Destroyers and Whitebeard. Some translations have referred to him as a giant; this is either a mistake or does not mean the giant race, like when giant is used to refer to a very tall person in the real world.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık