Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Burada bence kötülüğün özünü yanlış yorumluyorsun. Zaten dünyada "kötü" diye adlandırdığımız insanlar kötülük olsun diye kötülük yapmazlar. İşin ucunda para güç sağlama vs gibi faktörler vardır. Ama sadece bunu elde etme yolunda diğer insanlara verebileceği zararı umursamazlar. Yani bu mantıkla her çeşit mafyaya, katile vesaireye içinde griler olan karakter kendi çıkarları için kendi ailesi için kendi ırkı için vs diye başlayabiliriz.

Yani işin temelinde kötülük olsun diye kötülük yapan insanlar çok azdır. Aslında bu insanlar genelde toplum iöin büyük tehdit de değildir. Çünkü böyle insanlar asla güç elde edebilecek kadar yükselemezler genelde.
Pure evil kavramı üzerinden tartışmıştık daha önce ve öyle olmadığını söylüyorum işte. Mafya katil vs olaylarıyla bir hanedanı yönetmek bambaşka şeyler.

Elia Martell'e falan yaptıklarının kendi hanesiyle ilgisi yok yalnız, tamamen ardı yandığı için yapıyor.

Tywin kendi komplekslerini aşıp, gerçekleri görebilse hanesi için Tyrion'u hor görmezdi. Tywin'in kız kardeşi, erkek kardeşleri, bunların hepsi Tyrion'u hor görmeyen, Tywin'in yerine geçebilecek kişi olarak gören insanlardı. Kendi kendine hanesini bitirdi.

Dizinin saçmalaması. :D Cersei bu kadar zeki birisi değil.
Kardeşler arasında kesinlikle en yetersizi Cersei, Jaime ise yanlış aşk kurbanı oldu, Jaime-Tyrion efektif şekilde aile içinde rol alsalar idi, çok daha büyük başarılara imza atarlardı.

Pure evil kavramı üzerinden tartışmıştık daha önce ve öyle olmadığını söylüyorum işte. Mafya katil vs olaylarıyla bir hanedanı yönetmek bambaşka şeyler.
Objektif olarak bakarsan, William da belirtmiş, Tyrion gibi bir adamı hanedandan uzak tutması da kendi hırslarına yenik düştüğünün göstergesi, akıllı olsa ondan da faydalanırdı, konuştukça tekrardan kitapları okuyasım geliyor:D

Elia Martell'e falan yaptıklarının kendi hanesiyle ilgisi yok yalnız, tamamen ardı yandığı için yapıyor.

Tywin kendi komplekslerini aşıp, gerçekleri görebilse hanesi için Tyrion'u hor görmezdi. Tywin'in kız kardeşi, erkek kardeşleri, bunların hepsi Tyrion'u hor görmeyen, Tywin'in yerine geçebilecek kişi olarak gören insanlardı. Kendi kendine hanesini bitirdi.

Dizinin saçmalaması. :D Cersei bu kadar zeki birisi değil.
Zaten iyi bir karakter olduğunu savunmuyorum martell olayı gibi vakaları da var. Siyah ama içinde grilerinde olduğu bir siyah. Tyrion olayı içinse bilemiyorum o evrende adama lanetli muamelesi yapılıyor ve Tywin'in aşık olduğu, herkesten çok sevdiği ve gülümsemesinin tek sahibi olan kadın, o evren için kusurlu bir cüceyi doğururken can veriyor. Onun perspektifinden bakınca Tyrion'a olan nefretini anlayabiliyorum.

Aslında ırk diyerek devlet yöneticisi versiyonuna da gönderme yaptım.

Hmm anladım şimdi. Ama ben Tywin'e pure evil demedim. Yaptığı bir harekete pure evil dedim. İkisi farklı şeyler. Tywin'e büsbütün pure evil dersem Ramsay gibiler için yeni terimler icat etmek gerekir.

Hanesiyle alakası olmayan masum bir kadının önce çocuklarını öldürüyor, sonrasında da tecavüz emri veriyor kadına. Sence bu pure evil değil mi?
@Arthur Morgan: Kötülük ve iyilik kavramaları için tanım yapılamaz :artiz:

Masada kazanmış. Hahaha.
Reis komutan olarak bir başarısı yok.

Komutan olarak isminin geçtiği rakiplerine karşı yapabileceği bir şey yok, iyi parası var ve entrikadan anlıyor daha doğrusu Ned Stark olayında Ned Stark o işten anlamıyordu.

Robert ile falan ters düşse içinden geçerlerdi Lannisterlerin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık