Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Ulan o değil de bu Arya nasıl ses hızında hareket edebiliyor? O nasıl bir koşma,zıplamadır ki onca yaratık arasından fırlayabiliyor bir anda lan şaka gibi yemin ediyorum dizinin başından sonuna en büyük olayı Night King ve beraberinde getirdiği ordusu, felaketleriydi. Bu şekilde nasıl biter aklım almıyor umarım altından başka bir şey çıkar gidip şimdi kıçı kırık westerosu kim alacak diye gaza gelmez kimse.

Binlerce adamın var, o hendeklerin kazılması gerek. Ölü ordusunu gördük. World War Z'deki zombiler gibi saldırıyor şerefsizler. Adeta bir insan seli gibi geliyorlar ve durmuyorlar. Savaşı geniş alana yaymak yerine, kalabalık orduyu bir arada tutmak daha çok avantaj sağlar sana. Çünkü fırtınadan dolayı görüş açısı yok, açık alana yayılan bir savaşta kaleyi savunmak zor olur. Benim dediğim yöntem daha garanti.

Bu arada bilmeyen arkadaşlar vardır büyük ihtimalle. Ölülere ejderhacamı işlemiyor kitapta. Diziyi baz alarak planı böyle kurdum.
Zaman kısıtlı donmuş topragı kazma vurmak betona vurmak gibidir. Savaşı dar alanda tutarsan piyadelerden max verim alırsın fakat süvarilerin bir b... yaramaz ve elinde 40 bin tane var bunlardan,Verimli kullanmak için yok bulmalısın, ölüler 300 bin adet bence geniş alanda tutulabilir ve tek tip asker sadece ileri koşuyolar ayrıca akıllı degiller. Ejdarhalar ve lekesizler ile ölüleri tek bir girişden açık düzlüklere yönlendirirsen çok zor olmaz. Kolay yem olurlar atlı süvarilere. Nerden baksan 80-90 bin kişi varlar, ölüler 300 bin hadi 350 olsun ortaçağ da bu kadar fark ile kazanınlan onlarca savaş vardır.

Zaman kısıtlı donmuş topragı kazma vurmak betona vurmak gibidir. Savaşı dar alanda tutarsan piyadelerden max verim alırsın fakat süvarilerin bir b... yaramaz ve elinde 40 bin tane var bunlardan,Verimli kullanmak için yok bulmalısın, ölüler 300 bin adet bence geniş alanda tutulabilir ve tek tip asker sadece ileri koşuyolar ayrıca akıllı degiller. Ejdarhalar ve lekesizler ile ölüleri tek bir girişden açık düzlüklere yönlendirirsen çok zor olmaz. Kolay yem olurlar atlı süvarilere. Nerden baksan 80-90 bin kişi varlar, ölüler 300 bin hadi 350 olsun ortaçağ da bu kadar fark ile kazanınlan onlarca savaş vardır.
Haklısın, ancak planını ölülerin tek düze olması üzerine kurmuşsun. Ak Gezenler bunlara emir verebiliyor. Savaşı geniş alana yayarsak, gelecek emir doğrultusunda farklı açılardan saldırı imkanı bulabilirler. Ancak kıskaca alırsak, kendi askerlerimizi feda etmek pahasına ejderhalar ile toplu şekilde yok edebiliriz ölüleri. Hendekleri de ejderhalar kazsın. Zorlanmazlar.

Bu arada Sam Abdalı yüzünden ölen adama üzülmeye yoksa burayı terketsin.

Ulan Sam ardına bile bakmadan kaçtı. İnsan bir bağırır çağırır , kardaşını öldürmüşler. Adam seni korurken öldü.

Kaka Sam, Gağur Sam, Pic Sam....

Kezbanla Jona gıcık kapmıştım son iki sezondur, tek sevdiğim karakter Arya kalmıştı ama spoilerı yememe rağmen “yok la sahte spoilerdır” demiştim ve ihtimal bile vermemiştin böyle tırt bi sona.

İlk 3-4 sezondan sonrasını at çöpe gitsin.

Son düzenleme:
Haklısın, ancak planını ölülerin tek düze olması üzerine kurmuşsun. Ak Gezenler bunlara emir verebiliyor. Savaşı geniş alana yayarsak, gelecek emir doğrultusunda farklı açılardan saldırı imkanı bulabilirler. Ancak kıskaca alırsak, kendi askerlerimizi feda etmek pahasına ejderhalar ile toplu şekilde yok edebiliriz ölüleri. Hendekleri de ejderhalar kazsın. Zorlanmazlar.
Ani şekilde hızlı karar almak kasdettigim. Bendeki asıl amaç Dothrakları efektif kullanmak, çok sağlam atlı süvariler. Dar alanda savaşmak fikri ilk anda çok mantıklı duruyor ölülere karşı ama 40 bin süvariden minumum verim almış oluyosun. Ne yaparsan yap dizideki kadar kötü olmaz sanırım beni en fazla o rahatsız etdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık