Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61

@Silvers

Sör Bariston Kralın Eli turnuvasında Jaime Lannister'a açık bir şekilde mağlup olmadı mı? Bariston'dan güçsüz olan Edd Stark nasıl oluyor da Jaime'den güçlü oluyor o zaman?:)
Normalde konusuna hakim olmadığım tartışmalara girmekten hoşnut olmam lakin sen benim beyanıma alıntı yapıp beni tartışmanın içine çekince işter istemez cevap verme durumunda kaldım. Benim davranışım etki-tepki olayından fazlası değil.
Manga tartışır gibi tartışmayın bu mevzuları arkadaş, kaç kere diyeceğim. :)

Geçmiş sayfalara bak açık bir şekilde Jaime diyen tek kişi sadece benim. Lafı ortaya atmak yerine bana yöneltmen daha uygun olmaz mıydı?

Ben seninle tartışmak için alıntı yapmadım. Fikir alışverişi olsun. Mesela ben bariston selmy'le jaime'nin duello yaptığını bilmiyodum ve sen söyleyince çok şaşırdım. Bu benim için +'dır. Kitabı okumadım demek ki kitapta böyle bir şey geçiyomuş bunu öğrendim pc ye geçince de araştırmasını yapıcam. Bariston selmy için Johan güneyin en iyi kılıç kullanan adamı diyordu ve bir iki diyalogtan çıkarımım oydu. ( bir diyalağu daha önce anlattım bakabilirsin ) neyse Güzel bir meselede gereksiz yere tartışmak hoş olmaz. Dayatma muhabbetini açman garip olan şeydi.Sen her alıntıya tartışma gözüyle bakma. Daha konuşmanın manası yok umarım anlatabilmişimdir. Ama senin düşüncelerini çürütme ( tartışmanın temel ögrlerinden biri ) gibi bir amacım yok burda asıl mesele " sana ve bana " göreler.
Sorun yok.
Manga tartışır gibi tartışmayın bu mevzuları arkadaş, kaç kere diyeceğim. :)
İlk kısım gerçek bir hadise, ikinci kısım ise arkadaşın bakış açısı. Bu tür tartışmalar saçma zaten, kişi kendi düşüncesini belirtip köşesine çekilsin. Yoksa benim babam senin babanı döver muhabbetine dönüşür iş.

Geçmiş sayfalara bak açık bir şekilde Jaime diyen tek kişi sadece benim. Lafı ortaya atmak yerine bana yöneltmen daha uygun olmaz mıydı?

Sorun yok.
İlk kısım gerçek bir hadise, ikinci kısım ise arkadaşın bakış açısı. Bu tür tartışmalar saçma zaten, kişi kendi düşüncesini belirtip köşesine çekilsin. Yoksa benim babam senin babanı döver muhabbetine dönüşür iş.
sen veya başkası tam bakmadım sayfalara yarası olan kocunur ne gerek varki şimdi bunlara

Sence Dany westeros'u fethettiğinde Aegon seviyesine çıkabilir mi?
:D
Aegon seviyesi Kral tekleyendir o seviyeye kimse çıkamaz. :/
Hatta iki kralı birden teklediği de olmuştur. (bkz: Ateş Tarlaları savaşı) :/

Hadiseleri biliyorum da bu şekilde değerlendirmek yanlış diyorum. Bu dünyada güç değil zeka önemlidir, kim ne kadar kurnazsa o kazanır. Bu yüzden böyle olmuştu o halde böyle olur diye çıkarım yapmak yanlıştır.
Mesela Eddard Stark, Jamie'den kat be kat daha iyi olduğunu bildiğimiz sövalyelerin olduğu bir dövüşten galip ayrılmıştır, buna dayanarak Eddard Jamie'den güçlüdür, onu kesin yener diyemeyiz.
Rhagear, diyarın Robert dahil tüm büyük şövalyelerini yenebilmeyi başarmıştır birkaç turnuvada ancak savaşta Robert'a yenilmiştir.
Kesin çizgi koymayın, bu seri bir shounen değil, kimsenin insanüstü gücü falan yok. Yaşlanan adam gerçekten yaşlanıp daha önce galip geldiği kişilere yenilir.
Normal insan yani bunlar, shounen versusları değerlendirir gibi değerlendirmemek lazım. :)

Cevap spoiler olur mu bilmiyorum ama sorayım.Sakat stark hodor'un zihnine girdi.Bu dizi nin uydurması mı kitap da var mı ? Ve eğer kitapta varsa,hodor un akli dengesi olmadığından mı yoksa çocuk aşmış,istese her insanın zihnine girer mi ?

Cevap spoiler olur mu bilmiyorum ama sorayım.Sakat stark hodor'un zihnine girdi.Bu dizi nin uydurması mı kitap da var mı ? Ve eğer kitapta varsa,hodor un akli dengesi olmadığından mı yoksa çocuk aşmış,istese her insanın zihnine girer mi ?
hodor debil olduğu için girebiliyor sanırım ama kitabı okuyanlar daha kesin cevap verebilirler

İlerde ejderhaların aklına giriyormuş. Bu özelmiş, giriyo her topa.

Birde o turnuvalar ölümüne yapılan bir karşılaşma değil diye biliyorum çok fazla kaynak gösterilmesi sağlıklı olmaz.

ch3rl0b11n'nin dediği gibi Rhagear turnuva da Robert'ı yenmiştir lakin savaşta yenildi.

Evet girebiliyor ama hayvanlardaki gibi tam kontrol sağlayamıyor sanırım. Kitapta bu konu üzerinde çok durulmuyor. bu bölümdeki sahneler tamamen uydurmaydı zaten. Öyle her istediğinin bedenine bürünebileceğini pek sanmıyorum ben. Zaten hayvan bedenine bürünürken de o hayvanın kabul edip onu benimsemesi gerekiyor, insanda bu neredeyse imkansızdır.

İlerde ejderhaların aklına giriyormuş. Bu özelmiş, giriyo her topa.
Bu dediğin sadece teori. Gerçekleşmiş bir şey değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık