Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Jaime'yi alacak Barriston Selmy kesin , Ned Stark belki olarak kabul edilmiyor mu ? Bence ned stark kesin alır o ayrı konu. Hound , mountain de rakip olarak gösterildiğini biliyorum.
Adam her defasında rakipsiz olduğunu tekrar tekrar dile getiriyor, önüne geleni eziyordu. Şahit olduğum noktaya kadar cereyan eden olayları analiz ettiğimde de bu yargının doğru olduğu kanaatine varıyorum. Bu benim kişisel görüşümdür. Isteyen katılır isteyen katılmaz.

Ayrıca 2. ve 3. derecede verileri referans göstererek kesin yargılara varmanı ve bu yargılarının doğruluğunu dayatma amacı gütmeni yersiz ve yanlış bir davranış olduğunu belirtmek isterim.

Aslında bende güç sıralamalarını sevmem ama Game Of Thrones'ta durum biraz farklı. Bir çok kişi birbiriyle dövüştüğü için ister istemez acaba bu ne olur diye düşünüyosun ve karakter özelliklerine göre eşit şartlarda 1e1 vs tartışması ister istemez oluyo , özellikle dizi de dövüş sahneleri çok ilgi çekiçi olduğu için tartışması da zevkli oluyor.
Karşılaştırmak tabi doğal ama burayı da öyle manga vs ortamına çevirmek doğru değil. Biraz daha ilerlersek Kral muhafızı seviyesi, kral eli seviyesi, lord kumandan seviyesi vesair gibi saçma seviyeler de çıkar ve saçma sapan tartışmalar da yaparız.

Edit: Başlamış bile. Allah sizi ıslah etsin zırtolar.

Kitapları okuyan arkadaşlardan, bugünki bölümün analizini bekliyorum. :/
Sezonu doldurmak için uzatıyorlar ha bire, analizlik pek bir şey yok.
Brienne bölümleri kitapta bile gereksiz bölüm olarak anılırken dizide de pek farklılık göstermemiş.
Jon'un kuzeye gitmesi, bir karakterin eksikliğini kapamak üzere tamamen bir sıvamaydı zaten. Bu kadar adamı uğraştıracaklarına iki dakikalık bir Soğukel sahnesi yeter de artardı bile. Ben bir an Brann'la görüştürecekler diye kortum, Allah'tan o kadar zalım değillermiş. Bu sahnelerin tamamı bölüm dolsun diye çekilmiş resmen, Vargo da geldiği gibi gitti.
Ayrıca teknoloji çağındaymışız gibi haberler anında yayılıyor maşallah. Joffrey öleli daha iki hafta olmadı, Dany hemen haberi aldı. Böyle yaparak işin gizemini tamamen bitiriyorlar, merakı ve heyecanı öldürüyorlar.
Arya ve Tazı normalde bu kadar uzun süre birlikte kalmıyor ama boşlukları doldurmak için güzel sahneler çekmişler, haklarını vermek lazım.
Sansa ve Petyr'ın sahneleri gayet güzel ve kitapla uyumlu.
Geri kalan sahneler hep bölüm dolsun diye çekilmiş işte. Daha duruşmayı bile yapmadılar. :/

Jaime diyenler ilk kitapta hound vs jaime de hound tokatlıyor jaime'yi haberiniz ola :good:

@Silvers

Sör Bariston Kralın Eli turnuvasında Jaime Lannister'a açık bir şekilde mağlup olmadı mı? Bariston'dan güçsüz olan Edd Stark nasıl oluyor da Jaime'den güçlü oluyor o zaman?:)
Normalde konusuna hakim olmadığım tartışmalara girmekten hoşnut olmam lakin sen benim beyanıma alıntı yapıp beni tartışmanın içine çekince işter istemez cevap verme durumunda kaldım. Benim davranışım etki-tepki olayından fazlası değil.

Sezonu doldurmak için uzatıyorlar ha bire, analizlik pek bir şey yok.
Brienne bölümleri kitapta bile gereksiz bölüm olarak anılırken dizide de pek farklılık göstermemiş.
Jon'un kuzeye gitmesi, bir karakterin eksikliğini kapamak üzere tamamen bir sıvamaydı zaten. Bu kadar adamı uğraştıracaklarına iki dakikalık bir Soğukel sahnesi yeter de artardı bile. Ben bir an Brann'la görüştürecekler diye kortum, Allah'tan o kadar zalım değillermiş. Bu sahnelerin tamamı bölüm dolsun diye çekilmiş resmen, Vargo da geldiği gibi gitti.
Ayrıca teknoloji çağındaymışız gibi haberler anında yayılıyor maşallah. Joffrey öleli daha iki hafta olmadı, Dany hemen haberi aldı. Böyle yaparak işin gizemini tamamen bitiriyorlar, merakı ve heyecanı öldürüyorlar.
Arya ve Tazı normalde bu kadar uzun süre birlikte kalmıyor ama boşlukları doldurmak için güzel sahneler çekmişler, haklarını vermek lazım.
Sansa ve Petyr'ın sahneleri gayet güzel ve kitapla uyumlu.
Geri kalan sahneler hep bölüm dolsun diye çekilmiş işte. Daha duruşmayı bile yapmadılar. :/
Sen bu tür yazıları her bölüm sonu yap bence. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık