Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Forumun İkiye Bölündüğü Konular

@Densetsu no Samurai
Çok basit bir şey söyleyeceğim. Law'ın Dof'a karşı olan performansı ile Zoro'nun alakası ne?
Luffy çarşı pazar gezdirmişti Dof'u. Law'dan çok çok daha iyi bir performans sergilediği ortada. Zoro Mingo'ya Law kadar hasar veremez demek (ki bir çiziğe hasar da denilebilir mi onu da bilmiyorum da) Zoro ve Luffy arasında Luffy ve Law'dan daha fazla güç farkı var demektir ki Luffy ve Zoro arasında birinin şehir turu attıracak birinin çizik bile atamayacağı kadar güç farkı olması imkansızdan öte bir şey. Aksini iddia edeceksen argümanım şimdiden hazır bile :)

Dressrosa da Law ile Zoroyu bence karşılaştıramayız.. hatta ileri gitmek gerekirse yeni dünyada bile Zoroyu şuan biri ile kıyaslamak hatalı olabilir.. Çünkü Law Dof karşısında nerdeyse tüm yeteneklerini döktürdü lakin şuana dek Zoro nun karşısına kendisini o kadar zorlayabilecek bi rakip ile eşleşmesini göremedik.. Zoronun iki senede bazı farklı yeteneklerini geliştirdiğini düşünüyorum.. Law ile Zoroyu şuan kıyaslamak hatalı olabilir..

Taşlara vurur ama ;

- Law'ın dayanıklılığı
- Law'ın Shambles ile yer değiştirip zaman kazanması

Bunlar ile zamanını aşarsa, bu sefer sebzeye dönmüş Luffy'yi Law dağlara taşlara vurur.(!)

Zoro'da bunları yapar diyemezsin, Law gibi meyve gücü ile ışınlanma ve rakibini başka yere gönderme gibi bir özelliği yok çünkü.

Luffy'nin ödülü ; 500 milyon
Law'ın ödülü ; 500 milyon

Luffy ve Law gazetede resmi olarak ortaklığa giriştikleri siviller tarafından öğrenildi. Zoro'nun ödülü 320 milyonda kaldı, ve Zoro'nun kaptanı Luffy Law ile güç bazında ortaklık halinde (2). Bu senin seyrettiğin taraflı One Piece serisinde böyle gözükmeyebilir çünkü siz genelde Zoro'nun gözüyle seriyi takip ediyorsunuz ama dışarıdan bakan siviller ve tarafsız takipçiler için Law > Zoro'dur.

Ödül kıstas değil olayına girmeyin, statü olarak kıstasdır. Tayfa içerisinde bile Franky Usopp'un gırtlağına sarılıp boğazlıyor sırf ödülü benden yüksek diye.

Argüman değil Zoro fanı olmayan herkesin görebileceği bir gerçek Law > Zoro'dur.(3)

Hakkaten Zoro fanları arasında ilk sıraya oynacak bir yorum yaptın, çok çeşitli olmak nasıl iş yapmaz, iş Zoro'ya gelince bunu bile söyledin ya tebrik ediyorum.

Law, yakın dövüş yeteneği sayesinde Doflamingo'nun iplerini çıplak elleri ile blokluyor. Zoro böyle bir şey yapabilir mi ? Muamma. Law yakın dövüşte Doflamingo'yu Injection Shot ile vurabiliyor, bunu keskin nişancı yeteneği ile yapabiliyor. İşe yaramaz diyorsun, sana göre sadece kılıç başka bir şey değil. (4)

Zoro'yu bayıltmayı başaran Yeti kardeşlere, Counter Shock ile tek atan elektrik tekniğini işe yaramaz olarak görüyorsun, peki Carrot'un elektrik saldırısı mı yoksa Law'ın Counter Shock tekniği mi ? Bence Law'ın tekniği misliyle güçlüdür, bunlar denk olsa bile Zoro'nun kılıcının üstünden Carrot elektrik ile vuruyor ve Zoro acı ile inliyor, ve çaresi kalıyor. Bunu Law'ın dövüş esnasında yapabilmesi nasıl işe yaramaz ? Yani o kadar komik bir şey söyledin farkına var diye yazıyorum.(5)

Doflamingo'ya karşı Shambles kaç defa işe yaradı, herhalde Zoro Doflamingo seviyesinde demezsin, yani o seviyede birine işe yarayan teknik Zoro'ya karşı nasıl işe yarar bir hesaplarsın. (6)

Valla tek bakışta insanların potansiyelini anlayabilen nadir kişilerdensin, karolla bu lafları ediyordu onun yerini sen aldın anlaşılan.
Bir insan savaşçı olarak yetişmez ve yetiştirilmezse sen ondan süper güç beklermisin, D. potansiyeli diye bir şey var, bunu inkar etmek komik olur. Ayrıca Law'ın anasını babasını görmedik, görmekten kastım detaylı olarak görmek.(7)

Pica yakın dövüşte ne yapabilmiş bir göster tamam diyelim, Carrot bile daha iyi iş çıkardı.

Trebol'ün yaptıkları ortada, Pica bunları bile yapamamış, o taşlarla yaptıkları göz boyama başka bir şey değil. Adamın yakın dövüşte hiç bir icraatı yok. Trebol en azından biraz yetenek, güç ve hız göstermiş. Pica'da o da yok. (8)

Şu Türkçe kuralına uymak çok mu zor ? Taraflı diyemiyormusun. Türkçe'yi katletmeyi bırakın artık, İngilizce forumları var, yani ben İngilizce yazmıyorken siz yazıyorsunuz, bunun tek açıklaması şov yapmak için, ya da Türkçe'yi katletmek için başka bir şey değil. (9)

Vergo'nun Haki'sinin daha güçlü olduğunu anlamak için şu 4 örnekten sadece birini bilmen yeterliydi, ama konu Zoro olunca bunların hepsi unutuluyor.
- Doflamingo bu adamın Haki seviyesini övdü.
- Caesar bu adamın Haki seviyesini övdü.
- Vergo Haki ile Smoker'ın Haki yüklü Jutte'sini parçaladı, Smoker'da boş adam değil Tashigi'den yüksek seviyede Haki'si var.
- Vergo tekme ile Sanji'nin bacağını çatlattı. İkisi de Haki kullandığına ve Sanji'nin daha güçlü tekmeleri olduğunu düşündüğümüze göre Vergo Haki seviyesi ile Sanji'yi bastırdı. (!0)

Pica yanında bile geçemez Vergo'nun. Bunların yanı sıra Vergo'nun Rokushiki ustalığı da ayrı bir üstünlük.

Tebrik ederim en azılı Zoro fanından daha azılıymışsın meğerse.
Öncelikle, ben Zoro fanı değilim, siz falan deyip yanlış sıfatlandırıyorsun beni. Zoro fanı olsam olduğumu çekinmeden söylerim. İnanmıyorsan dön geçmiş mesajlarıma bak, Zoro tayfada ilk 3'üme bile girmez.
(1) Law Shambles'ı 1 kere kulanınca geri bayılıyor, öyle 150 kere yapılabilecek bir şey değil.
Luffy ise 1 saate yakın g4'de kalabiliyor. G4 o kadar hızlı ki Doflamingo kafasına tekmeyi yiyince tepki bile veremiyor, "ne oluyoruz lan!?" oluyor. Law'ın ciddi ciddi şehrin bir ucundan diğer ucuna 3-4 saniyede uçarak varan Luffy'nin hızına 1 saat boyunca ayak uydurup yüzlerce kez shambles yapabileceğine inanıyorum diyorsan samimiyetini sorgulamam gerekecek. Dof'un çizik dahi atamadığı G4 Luffy'nin B. Hakisini aşar falan diyorsan sözün bittiği yerdeyiz zaten.

(2) Luffy Law ile "güç bazında" ortak olmuyor, Luffy ortak olurken güce bile bakmıyor. Şu anda Momo ile ortak bu herif, zamanında Vivi ile olduğu gibi.

(3) Aynı şeyi yapıyorsun

(4) Aynen öyle söylüyorum, üzerinde üst seviye usta değilse hiçbir işe yaramaz.
Ayrıca, kılıcına haki aktaran adam vücuduna da aktarır, eline aktardığını görüyoruz zaten.

(5) Yeri kardeşler mevuzuna girerek Ad hominem yapıyorsun gene, yapma. Tartışmanın kalitesi düşmesin.
Zoro 30 milyon volt yiyip ayağa kalkan adam, tek karelik şeye çaresiz kaldı falan diyorsun göz var nizam var Allah aşkına yahu.
Tek kare yahu tek kare, biraz daha abart tek attı de. Hani insan bu kadar yanlı olur. 805'in ilk sayfasında devamını görebilirsin hayallerin yıkılsıın istiyorsan. Spoiler vereyim, Zoro sapa sağlam duruyor.

(6) İki yıl önce Luffy'nin dayanıklılığındaydı, şu an nasıldır bilmiyorum.

(7) Ben de onu diyorum, savaçı özellikleri olan "D."leri görüyoruz zaten, olmayanlar savaşçı olanlarla bir bağı yoksa hiç gözükmüyor bile.

(8) Pica da "o da yok" değil, var mı yok mu bilmiyoruz çünkü Zoro yarıp geçti. Sana Sanji örneğini verdim zaten, bir farkı yok.

(9) Sen kimsin de ben sana havalı gözükmeye çalışacağım la? Okuduğum bölüm ve bulunduğum meslek gereği Türkçe'den çok İngilizce kullandığım için bu şekilde yazıyorum. Bulunduğun meslekden dolayı İngilizce'yi aktif olarak kullanıyorsan bunu en iyi senin anlaman lazım lakin gelmiş beni aşağılamaya çalışıyorsun. Bu kadar idealistsen bana özelden yazarsın veyahut yöneticilerle iletişime geçebilirsin ki bir etkisi olsun.

(10) Doflamingo "Vergo'nun hakisini geçemediğin sürece bir işe yaradığın yok" dedi Law'a, Vergo'nun hakisi peygamber seviyesi demedi. Zaten bu lafı demesinin üzerine Vergo'nun full beden haki şovunu gördük. Aynı Pica'nın yaptığı gibi
Sezar kim ki bu konular üzerine bilir kişi olsun? Kendinden üst seviye birisi, bu kadar basit.
Herhalde hava olsun diye atmıyor Vergo o tekmeleri, daha güçlü diye zarar veriyor. Bunların hiçbiri Pica'nın Vergo'dan aşağı kalır olmasına kanıt niteliği taşımıyor.
Edit: İşin ilginç tarafı, ben Zoro Law'ı yener falan da demiyorum. Law kesin Zoro'yu yener diyemeyiz diyorum. Tahminimce de yakın seviye adamlar diyorum.
Edit 2: Argo vardı kaldırıldı.

Son düzenleme:
Zoro fiziksel olarak daha kuvvetli ve teknik anlamda daha yeteneklidir Law'dan. Ama genel bir kapışmada Law alır. Meyve faktörü çok ciddi, hakiler belirsiz olsa da Law daha iyi durumda gibi görünüyor. Sicilinde Vergo ve Smoker varken, Zoro'da sadece Pica var. Hız konusunda ise ikisinin de birbirine ciddi üstünlük kuracağı bir şey göremiyorum. En fazla Law'un ateşlenen mermileri aniden karla değişmesi var ki bu onu biraz öne çıkarır.
Hasılı, Law'un meyvesi karşısında fiziksel güç ve teknik çeşitliliği ciddi etken değilken haki ve hız çok önemli. bunlarda da Zoro'dan daha iyi gibi görünüyor şimdilik. Yani genel anlamda Law>Zoro

Ne var hiç olmazsa bu sahneyi tekrardan gördün :/
Zoro'ya hayran bırakan sahnelerden. Teşekkürler yeniden görmemizi sağladığın için. :a:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık