Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Forumun İkiye Bölündüğü Konular

syncsta

zoro>law>sanji sıralamalar arc'a göre değişse de sonlara doğru bu sıralama değişmeyecek.

Ace'in potansiyelini inkar eden, adamligini sorgulayan butun seriyi inkar ediyordur. Seride adamla ilgili bu 2 ozellik cok net, acik ve surekli olarak tekrar etti
He sadece basarisiz bir troll de olabilir

Yumruk atarken kolunu tutmak zorunda kalırken, Gear 2 gibi bi' form bulup Enies Loby'i altını üstüne getiren adam 2 senede bu kadar güçlenir miydi Rayleigh olmasa diye eleştiriliyor. Luffy güçlenememe endişesiyle Rayleigh'ın yanında takılmadı, güçlenirken arkadaşlarını kaybetme korkusundan dolayı kaldı. Hakiyi zaten kendi başına uyandırmaya başlamıştı. Mantrası savaş alanında, H. Hakisi boğaya karşı... Diğer supernovalar gibi dayak yiye yiye bir güzel öğrenirdi o hakiyi. 3 Ayda 400 milyon ödül yapan adam belki daha bile güçlü olabilirdi tecrübe ile öğrenseydi. Seri başındaki ile savaş sonrasındaki Luffy arasındaki fark>Savaş sonrasındaki ile 2 yıl sonrasındaki Luffy arasındaki fark.

Law'ın Zoro'dan üstün olduğu bariz bir şey. Aksi halde E.Oda Luffy ve Law'ı güç bazında ortak yapmaz(1) ve Zoro'yu ezmezdi(2), E.Oda'nın Zoro'yu nasıl kayırdığını çok iyi biliyoruz çünkü. Özellikle güçlü rakipleri Sanji'ye verip onun üzerinden rakibi yüceltip, Zoro'ya zayıfları verip onlar üzerinden Zoro'yu ilah gibi göstermeyi seven birisi E.Oda. Bu tarz bir adam çok açık olmadığı sürece asla Zoro'nun kaptanını tutupta güç bazından Zoro'dan güçsüz biri ile ortak yaptırmaz. Law > Zoro çok net bir şey(3). Law'ın dövüş yeteneği ki hem silahsız dövüşte, hem keskin nişancılıkta, hem de kılıç dersleri almış(4), Haki seviyesi ve dayanıklılığı (tek kolu kopukken Trebol'ü indirip, Doffy'ye Gama Knife çakıyor(5)) muhtemelen D. soyundan gelmesi sebebiyle çok yüksek(6), üzerine son derece ekstrem özelliklere sahip bir şeytan meyvesi gücü var. Zoro'dan bariz üstün(7), yani Zoro'nun Law'ı bir kere bile denk getirip yenebileceğini zannetmiyorum. 10 dövüş yapsalar 10'u Law kazanır bence.

Şimdi Trebol'ü küçümseyecek kişiler çıkabilir, bence Trebol Pica'dan yakın dövüş konusunda daha üstün. Bu adamı Law tek kolu kopukken indiriyor. Bakalım Trebol neler yapmış ;

Yetenek ;sineği alnından vuracak yetenekli

Hız

Kuvvet

Baktığın zaman Trebol'ün yakın dövüşte Pica'ya karşı eksiği değil fazlası gözüküyor, Pica sadece meyve gücü ile taşları kullanabildiği için insanlara güçlü gözüktü yoksa yakın dövüşte Trebol, hatta Diamante bile Pica'dan üstündür(8). Pica'nın yakın dövüşte başardığı hiç bir şey yok.

Doflamingo'ya Gamma Knife vurabilmesine de kimse bir şey söyleyemez herhalde. Law bu şartlarda Zoro'dan daha yüksek seviyede başarılar elde etmiş.

Smoker'ı yenmesi, bence Zoro Smoker'ı yenemez, ama yenilmezde. Law Smoker'ı çok zorlanmadan yenebiliyor. Ondan sonra Sanji'ye bariz üstünlük gösteriyor, Doflamingo'dan kurtarması, Sanji Doflamingo'nun örümcek ağına takılırken Law'ın hiç takılmaması, Sanji dahil Chopper, Franky ve diğerlerinin rahatça vücutlarını değiştirmesi. Vergo seviyesinde Haki'ye sahip birinin üzerinde dağ keserek yenmesi gibi.

Law > Zoro'dur.
(1) - Luffy çok bariz bir şekilde Law'dan üstün, öyle böyle değil hem de. Argümanın baştan hatalı (Şimdi uzun uzun g4'ün Doflamingo üzerindeki üstünlüğünü falan tartışmaya zaman harcamayacağım. G4 Luffy Law'ı dağlara taşlara vurur)

(2) - Zoro'yu nerede ezdi gösterebilir misin? Benim gördüğüm Zoro, Law ile hep yanyana karelerde abi kardeş misali gösterildi. Luffy amirale girdiğinde, Law mırın kırın ederken Zoro kılıcını çekip sıra bende diyordu(Madem hintlere bakıyoruz)

(3) - Argümanını aynı şeyi tekrarlayarka güçlendirmeye çalışıyorsun, o kadar.

(4) - Bu şu ana kadar duyduğum en saçma şeylerden biri olabilir forumda. Çok yönlülüğün taktiksel açı dışında mastery değilse bir işe yaradığını görmedik. Luffy silah,kılıç,boost,hap cart curt kullanmadan Korsanlar Kralı olacak, ona ne diyeceksin? Koramiral seviyesinde silah kullanmak Zoro'nun ne işine yarayacak bilse, direkt boş laf.

(5) -Zoro kendi yorunluğu ve hasarları üzerine kaptanının hasarını bir anda alıp ayakta dikilebilen bir adam, geçiniz bunları.

(6) - Law'ın anasını, babasını, kardeşini gördün değil mi? Yumruk atmaya mecali olmayan tiplerdi. Eski 4 Yonkou'nun hiçbiri D. değil. Zamanında Roger'la delikanlı gibi dövüşen Newgate de keza değildi. D. soyundan geliyor o yüzden potansiyelli demek çok gereksiz. Serideki olan "D."leri gösterip bak "D."ler ne kadar güçlü diyorsun, seride güçlü D.leri görmemizin sebebi zaten tehlikeli sularda yüzüyor olanları görmemiz. E. Oda gidip 20 sayfalık bölümde dünyada yaşamakta olup köylü hayatı geçiren "D."leri çizecek hali yok. Yeni dünyaya geldik toplam 3 tane D. gördük. Trajik geçmişi olan bir soy işte. Aralarında dev birinin de olması genetik olarak yakın olmadıklarını kanıtlar vaziyette. Kültür meselesi. Law da zaten diğer "D."lerin hiçbir traitini göstermemiş bir D. Ace, Luffy, Roger ve Garp'ın ortak özelliği olan vurdumduymazlığı yok. Zaten Dof'un sonunu da kendi getiremeyip has bir "D."ye bırakıyor ;)
Şu anda tek yaptığın Tümevarım yapıp kanıt diye sunman. Straw-man argüman direkt.

(7) - 3. şıkka yeniden dönüş

(8)- 7. seçenekten 8'e kadar olan savın zaten bomboş(Bence X Z'den güçlü çünkü ben olmasını istiyorum, bunu da karşılaştırma yapmadan birkaç fotoğraf atıp kanıtladığımı kabul etmenizi istiyorum, yakın dövüşte full beden haki yapan adamı Diamente'den güçsüz görüyorum çünkü canım öyle istiyor) tartışmaya bile gerek. Hele ki o Pica'nın yakın dövüşte başardığı hiçbir şey yok demen :D Zoro elemanı çoban salatası yaptığından olmasın? Sanji yakın dövüşte yenildi çünkü Dof'tan tek yedi demek gibi bi' şey bu.

(9)- Bana Vergo'nun hakisinin Pica'nınkinden güçlü olduğunu kanıtlar tek bir şey göster eyvallah diyeceğim. Tamamen bias şu an yaptığın.

Not: Azılı Zoro fanı böyle savunamaz.
Edit: Şu andaki 4 Yonkou demişim bir yerde, aklımda 2 yıl önceki yonkoular varken.

Son düzenleme:
Zoro»Law, Luffy»Franky kadar net bir meseledir esasen :)

Edit: Ülen Mop'un yorumunu yeni okudum ahaha. Iyi yazmışın ve haklısın. Şahsen ben uğraşmazdım bu kadar uzun açıklamaya. Gerçi bu biraz da tartıştığın kişiyle alakalı :gamyon:

Son düzenleme:
Dressrosa 'a göre bu çıkarımı yaptıysan tam tersi olması lazım.
Zoro ve Law için.
Genel manada değerlendirdim ama Dressrosa ağırlıkta tabi. Ya kağıt üstünde baktığında Zoro ve Sanji Lucci'nin yarı gücünde adamları ancak yenebikiyor deniliyor ama öyle değil işte. Biraz ayrıntılı bakarsak tablo ortada. Mingo'ya zoru zoruna dokunabilmiş biriyle utanmasa amirale yürüyecek adamı kıyaslamam ben. Sen nasıl kıyaslıyorsun anlamıyorum.

Genel manada değerlendirdim ama Dressrosa ağırlıkta tabi. Ya kağıt üstünde baktığında Zoro ve Sanji Lucci'nin yarı gücünde adamları ancak yenebikiyor deniliyor ama öyle değil işte. Biraz ayrıntılı bakarsak tablo ortada. Mingo'ya zoru zoruna dokunabilmiş biriyle utanmasa amirale yürüyecek adamı kıyaslamam ben. Sen nasıl kıyaslıyorsun anlamıyorum.
Utanmasa yürüyeceği amirale yürüseydi,utandırırdı Amiral kendisini diye düşünüyorum.(muhtemelen Zoro'u adanın dibine gömerdi)

Ben Zorodan fazla güç bekliyorum wanoda ön plana çıkarsa Law'ı sollar. Ama Dressrosada durum öyle değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık