Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Tecrübeli veya benim yolumdan geçmiş birisi var mı acaba ? Sorum şu; Ben spora başlayalı 4 ay oldu arkadaşlar max bench press PR'ım 80KG 1 tekrar çok güçsüz hissediyorum. Başlarken 75 kiloydum şuan 79 kiloyum. Mesela şöyle bi durum var belirli ağırlıklarla yapıp her sette ağırlığı arttırıyorum ama mesela 2. setin 7. tekrarında hiç şaşmaz kitlenme başlıyor, ne kadar çabalarsam çabalayım o ağırlığı ittiremiyorum gibi kaç kere benchin altında kaldım. Beslenmem mi kötü acaba ? Veya bu kısır döngünün içinden çıkmam için daha fazla mı protein tüketmem lazım genel olarak beslenmem standart. Sabah 1 su bardağı yulaf yiyip işe gidiyorum. İş yerim AVM'de ev yemekleri yapan bir yerde genelde sulu tavuk yemeği yiyorum yanımda fix 300 gram tavuk taşırım her zaman 150 gramını yemeğin içine gömüyorum akşamada 150 gram tüketiyorum her öğünde 1 su bardağı haşladığım pirinç var eşit dağıtıyorum onu öğünlere. Fakat sanki 6-7 haftadır yerimde sayıyorum hiç güçlenme yok. Bazı uykumu güzel aldığım günler antrenman güzel geçiyor belki 1-2 tekrar fazla ama ağırlığı arttırınca çoğu zaman altında kalıyorum. Metabolizma yaşım 17 aşırı hızlı bir metabolizmam var yemek yedikten sonra yarım saat içinde fix acıkırım her zaman aç geziyorum.
Sana tavsiyem biraz zamana bırakman zaman içinde geliştirdiğin kaslar hem daha kalıcı olur hem de daha sağlıklı bir gelişim elde edersin. Zamana bırak 1 yılda değil de 3 yılda yap.

Fotoğraf yada videosu varsa daha teşvik edici olabilir.
Lateral Raise kadar etkili az hareket vardır sanırım. Son 1 aydır deneme yapıyordum ve omuz hareketi olarak sadece LR koydum, başka hiçbir şey yapmadım. 1 ayda aldığım gelişim bile mükemmel. Omuz için ne yapıyorsanız bırakın ve sadece lateral Raise koyun

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık